Odstranit virus TeslaCrypt (Návod k odstranení viru)

Návod na odstranění viru TeslaCrypt

Co je to TeslaCrypt virus?

Co je TeslaCrypt?

TeslaCrypt je další ransomware, který používá metodu šifrování AES, aby zablokoval uživatelům přístup k jejich osobním souborům jako jsou fotografie, dokumenty, atd. Tento virus má také zájem o soubory související s hrami jako Minecraft, World of Warcraft, StarCraft, World of Tanks, Dragon Age, RPG Maker a Steam. Zdá se, že jakmile se dostane do počítače, zaměří se na určité typy souborů a okamžitě je zašifruje. Mezi typy souborů, které mohou být zašifrovány patří: .unity3d, .blob, .wma, .avi, .rar, .DayZProfile, .doc, .odb, .asset, ,forge, .cas, .map, .mcgame, .rgss3a, .big, .wotreplay, .xxx, .m3u, .png, .jpeg, .txt, .crt, .x3f, .ai, .eps, .pdf, .lvl, .sis, .gdb. Poté TeslaCrypt virus uzamkne obrazovku a vyzývá uživatele do tří dnů zaplatit výkupné za jejich dešifrování. Kromě toho na ploše vytvoří soubor s názvem help_to_decrypt_your_files.txt, který je spojen s platebním systémem TOR, kde lidé mohou kontrolovat stav platby a zadávat dešifrovací klíče. Další věc která stojí za zmínku je, že, na rozdíl od jiných ransomwarů (Cryptolocker, Simplelocker, Threat Finder a mnoho dalších), TeslaCrypt virus umožňuje provedení platby přes PayPal, My Cash cards a Bitcoin. Nicméně, platit výkupné přes PayPal stojí dvakrát tolik než přes Bitcoins. Pokud tento škodlivý program již vaše soubory zašifroval, nepotěší vás zpráva, že budete muset k jejich obnově získat dešifrovací klíč. V současné době neexistuje žádný program, který by byl schopen dešifrovat soubory zašifrované virem TeslaCrypt. Přesto výkupné nedoporučujeme platit, nemáte totiž žádnou záruku, že vaše soubory budou opravdu obnoveny. V nejhorším případě můžete sdělit své bankovní informace počítačovým zločincům a podpořit jejich další trestnou činnost. Pokud tato hrozba již infikovala váš počítač a vaše osobní údaje, doporučujeme provést potřebné kroky k jejímu odstranění pomocí renomovaného anti-spywarového programu, jako je například FortectIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner.

Jak může TeslaCrypt „unést“ můj počítač?

Podobně jako jiné vážné počítačové hrozby se virus TeslaCrypt šíří pomocí různých podvodných metod, z nichž nejčastější je spam a falešné výstrahy. Buďte opatrní. Spam i falešné výstrahy vypadají velmi profesionálně. Mohou lidi oklamat protože vypadají, že jsou odeslány známými firmami. Lidé pak zprávu otevřou protože si myslí, že obdrželi fakturu, návrh zákona, fotografii nebo jiný důležitý dokument. Proto nedoporučujeme všem e-mailům, které dostáváte slepě důvěřovat. Jako první se ujistěte, že znáte odesílatele a že je zpráva správně formulovaná bez gramatických a jiných chyb. Při návštěvě neznámých webových stránek se vyhýbejte kliknutím na výzvy, vyskakovací reklamy a podobný obsah. Pokud naletíte a infikovanou přílohu otevřete, nebo klikněte na infikovaný odkaz. TeslaCrypt ransomware se aktivuje bez vašeho vědomí. V důsledku toho se může dříve nebo později zobrazit požadavek:

Vaše soubory na tomto PC byly bezpečně zašifrovány: fotky, videa, dokumenty atd. Klepnutím na tlačítko „Zobrazit šifrované soubory“ zobrazíte kompletní seznam šifrovaných souborů a můžete se sami přesvědčit.
Soubory byly zašifrované pomocí jedinečného veřejného klíče RSA-2048, který byl vygenerován pro tento počítač. K dešifrování souborů je třeba získat soukromý klíč.
Jediná kopie soukromého klíče, který vám umožní dešifrovat vaše soubory je umístěn na tajném serveru na internetu; server odstraní klíč po uplynutí doby stanovené v tomto okně.
Jakmile je klíč odstraněn, nikdo už nikdy vaše soubory neobnoví…
V době výzkumu byla metoda distribuce viru TeslaCrypt neznámá, nicméně, po úspěšné infiltraci počítačového systému, software zkontroluje všechny disky a zašifruje určité typy souborů pomocí AES šifrování. Šifrované soubory mají příponu .ecc.

Pokud takové upozornění právě vidíte na obrazovce, neztrácejte čas. Okamžitě spusťte úplnou kontrolu systému pomocí renomovaného anti-spywarového programu. Takto zachráníte alespoň některé soubory.

Verze programu TeslaCrypt:

TeslaCrypt 2.0 je nebezpečná aplikace typu ransomware schopná zašifrovat soubory na infikovaných počítačových systémech. Toto je možné s pomocí algoritmu ECHD, který vytváří individuální hlavní klíč pro každý infikovaný počítač. Všechny přípony souborů zašifrovaných programem TeslaCrypt 2.0 jsou změněny na .VVV. Varovná zpráva je stejná jako u viru CryptoWall. Stojí v ní, že oběť musí za dešifrování zašifrovaných souborů zaplatit 500 dolarů nebo euro. Bohužel neexistuje žádná záruka, že takto získáte soubory zpět. Bylo by moudřejší odstranit TeslaCrypt 2.0 a obnovit zašifrované soubory pomocí svých vlastních kopií.

Jak odstranit virus TeslaCrypt?

Za prvé vás chceme podpořit v tom, abyste se začali starat o vaše osobní ještě předtím než budou ohroženy. Aby se zabránilo takovým hrozbám jako je TeslaCrypt, v počítači prostě MUSÍTE mít nainstalovaný anti-spywarový program a co nejčastěji jej aktualizovat. Kromě toho byste měli soubory zálohovat mimo váš počítač. K tomu byste měli zvolit jedno z těchto řešení: USB externí pevný disk, CD, DVD, Google Drive, Dropbox, Flickr, atd.

Pokud jsou vaše soubory již zašifrovány a vy se snažíte virus TeslaCrypt odstranit, měli byste použít průvodce níže. Prosím, pozorně následujte každý z těchto kroků, protože musí být provedeny ve správném pořadí.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru TeslaCrypt

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte TeslaCrypt pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací TeslaCrypt. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění TeslaCrypt proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před TeslaCrypt a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích