Co je to únosce prohlížeče a jak jej odstranit

od Gabriel E. Hall - - Aktuální | Druh: Únosce prohlížeče
12

Únosce prohlížeče je potenciálně nežádoucí program, obvykle doplněk nebo plugin webového prohlížeče, který způsobuje změny v jeho nastavení. Takové programy mohou změnit úvodní stránku, výchozí vyhledávač i novou záložku. Jakmile únosce prohlížeče tyto změny provede, bude mít možnost přesměrovat lidi na předem určené webové stránky a zvýšit tak jejich popularitu. Propagací požadovaných webových stránek a zvyšováním jejich návštěvnosti, vývojáři únosců prohlížeče vydělávají peníze. Bohužel však neexistuje žádná záruka, že všechny tyto webové stránky jsou legitimní a neškodné.

Téměř každý únosce prohlížeče je schopen shromažďovat informace o prohlížecích návycích uživatelů. Tyto programy mohou zjistit, jaké termíny vyhledáváte, jaké stránky nejvíce navštěvujete, jaké soubory nahráváte, jaké informace zadáváte a podobné údaje, které jsou považovány za osobně neidentifikovatelné údaje (Non-PII). Nicméně, podvodné verze únosců prohlížeče se mohou pokusit shromažďovat osobní údaje a sdílet je s nezávislými třetími stranami. Dá se říci, že všechny programy klasifikované jako „únosci“ jsou distribuovány z komerčních důvodů. Chcete-li chránit své soukromí a zvýšit bezpečnost vašeho počítače, měli byste tento typ programu odstranit ze systému.

Browser hijackers

Vliv na systém a výkon počítače

Jakmile se únosce prohlížeče dostane do cílového PC systému, obvykle způsobuje tyto aktivity:

  • Změny na každém z webových prohlížečů. Při nakažení únoscem prohlížeče, můžete očekávat neznámou domovskou stránku, výchozí vyhledávač, a stránku s novou kartou. Kromě toho únosci prohlížeče mohou také přidat nebo odebrat položky v seznamu záložek a vyměnit je za neznámé nebo dokonce nežádoucí. Tyto systémové změny provede bez schválení uživatele.
  • Přesměrování na neznámé domény. Únosci prohlížeče se nejčastěji používají k přesměrování lidi na předem určené webové stránky a jejich propagaci. To provádí tak, že zobrazuje pozměněné výsledky vyhledávání a někdy dokonce i blokuje renomované internetové stránky. Uvědomte si, že neexistuje žádná záruka, že všechny tyto stránky jsou neškodné, takže přesměrování na ně může vážně snížit zabezpečení vašeho počítače.
  • Shromažďování osobně neidentifikovatelných údajů. Podobně jako programy typu adware, únosci prohlížeče se mohou pokusit zaznamenávat informace, které souvisí s činností uživatelů na internetu. Podle vývojářů těchto programů se většinou shromažďují data o aktivitě uživatelů na internetu jako: navštívené webové stránky, data, která se do nich zadávají, IP adresu počítače, jeho umístění, typ prohlížeče, atd. Nicméně, podvodníci mohou takový software použít pro shramažďování přihlašovacích údajů, kontaktních údajů a jiných důvěrných informací.
  • Zabraňuje jeho odstranění ze systému. Únosci prohlížeče obvykle neposkytují možnost odinstalování, aby tak zabránili jeho odstranění. Mohou se také spoléhat na pomocné objekty prohlížeče, které mohou způsobit jejich znovuobjevení na vašem prohlížeči po restartu PC.
  • Způsobuje problémy spojené se stabilitou systému a výkonem. Většina únosců prohlížeče zpomaluje webový prohlížeč a výkon počítače, protože jsou špatně vyvinuté. Při nakažení takovou verzí únosce prohlížeče, si můžete také všimnout nestability, chyb a celkově problémů s výkonem počítače.

Metody distribuce únosců prohlížeče

K distribuci únosce prohlížeče jsou využívány čtyři hlavní metody:

Freeware, shareware nebo programy podporující reklamu. Uvědomte si, že existuje spousta různých správců stahování, programů pro přehrávání, nahrávání videa a podobné programy zdarma, které byly svázány s podezřelými doplňky prohlížeče nebo panely nástrojů. Dokonce i spolehlivé produkty lze nastavit tak, aby přiměly uživatele ke změně jejich výchozího nastavení prohlížeče.

Zavádějící oficiální webové stránky. Můžete být přesvědčeni ke stažení zavádějícího programu, který je považován za únosce prohlížeče, manuálně. Vyhledávače, panely nástrojů, doplňky prohlížeče a rozšíření si prosím před instalací do počítače dvakrát zkontrolujte. Vždy si můžete jejich název vygooglit a přečíst si recenze jiných uživatelů.

Programy typu adware. Tyto potenciálně nežádoucí programy se také použávají pro šíření únosců prohlížeče jako volitelných komponent. Za prvé, nedoporučujeme stahovat adware do systému. Ale, pokud si myslíte, že rušivé reklamy nejsou špatná věc, měli byste pozorně sledovat instalaci takového softwaru, protože umožňuje snadnou instalaci únosce prohlížeče do počítače.

Falešné vyskakovací reklamy. Určitá část únosců prohlížeče se šíří pomocí falešných reklam, které upozorňují na chybějící aktualizace. Pokud vyskakovací oznámení tvrdí, že je Java, Flash Player nebo FLV Player zastaralý, měli byste ho ignorovat, protože by se mohlo jednat pouze o metodu distribuce nebezpečného programu. Jakmile oběť na takovou vyskakovací reklamu klikne, škodlivý skript nainstaluje únosce prohlížeče nebo podobný PUP do počítače.

Nejrozšířenější únosci prohlížeče

delta-homes.com: Tento škodlivý únosce prohlížeče již ovlivnil tisíce počítačů. Aktivně se šíří ve svazku s legitimními i škodlivými programy, proto není žádným překvapením, že existuje tolik uživatelů, kteří ho objevili na počítači bez schválení jeho instalace. Nejnovější verzi viru Delta Homes lze odstranit pouze pomocí aktualizovaného anti-spywarového programu.

mystartsearch.com: Další jasný příklad únosce prohlížeče. Bez ohledu na to, jak atraktivně vypadá, reklamy, které zobrazuje mohou být nebezpečné. Mystartsearch lze odstranit buď manuálně nebo automaticky, ale průzkumníci z odstranitvirus.cz doporučují používat tu druhou možnost. V opačném případě si nemůžete být jisti, že všechny jeho součásti, včetně pomocných objektů prohlížeče byly odebrány z počítače.

dregol.com: S tímto vyhledávačem byste měli být opatrní, protože může unést všechny vaše webové prohlížeče bez vašeho svolení. Poté, co tak učiní, může začít sledovat vaši aktivitu za vašimi zády a shromažďovat o vás informace. Nikdy nemůžeme odhadnout, jaká data se pomocí tohoto programu shromažďují a kdo je může používat pro své potřeby.

Co dělat, pokud si myslíte, že váš počítač byl infikován

Únosce prohlížeče můžete odstranit pomocí automatické nebo manuální metody odstranění. Zde je více informací o obou z nich:

Automatické odstranění: Nejjednodušší způsob, jak zabránit proniknutí únosce prohlížeče do počítače je nainstalovat spolehlivý anti-spywarový program. Totéž lze říci o odstranění takového potenciálně nežádoucího programu. Na ruční odstranění únosce prohlížeče byste měli myslet pouze tehdy, pokud jste důvtipný člověk a zkušený uživatel PC. Tyto programy se obvykle šíří ve svazku s různými komponenty, které lze jen těžko nalézt na typických místech, jako je Správce úloh.

Manuální odstranění: Tým z odstranitvirus.cz se vždy snaží každého únosce prohlížeče otestovat. Nicméně, ve vyjímečných případech ani přesné kroky pro odstranění nepomohou. To proto, že vývojáři únosců prohlížeče a podobných PUP je pravidelně aktualizují. Pokud máte pocit, že jste dostatečně zkušení, abyste všechny komponenty únosce prohlížeče našli, s radostí můžete použít návod na ruční odstranění, který je uveden v popisu každého únosce prohlížeče.

Nejnovější viry přidané do databáze

Odstranit Virus v9.com

Mohu vyhledávači v9.com důvěřovat? Virus v9.com je prohlížečový přesměrovávač, který má za úkol zvýšit návštěvnost v9.com a propagovat tyto webové stránky za účelem výdělku Jste-li touto kybernetickou hrozbou napadeni, budete mít vážné problémy při brouzdání po internetu a při snaze vyhledat to, co potřebujete. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-v9-com/">Celý článek
Únosce prohlížeče Viry   Srpen 17, 2017

Instrukce pro odstranění Search.fbdownloader.com

Search.fbdownloader.com je stránka, která si zcela zaslouží být zařazena mezi prohlížečové únosce Odborníci na počítačovou bezpečnost se na tom shodují zejména z jednoho důvodu – stránka je pověstná přesměrováními vedoucími na nežádoucí, či dokonce škodlivé internetové stránky. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/search-fbdownloader-com/">Celý článek
Únosce prohlížeče Viry   Srpen 14, 2017

Odstranění viru www-searching.com

Co bych měl/a vědět o www-searching.com? Stránka www-searching.com se může objevit jako domovská stránka, výchozí vyhledávač nebo nová záložka bez vašeho povolení.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-www-searching-com/">Celý článek
Únosce prohlížeče Viry   Srpen 01, 2017

Databáze Únosce prohlížeče

Červenec 31, 2017

přesměrovávací virus pro Chrome

Co je to přesměrovávací virus pro Chrome? Přesměrovávací virus pro Chrome je nebezpečná počítačová infekce, která má negativní dopad na činnost prohlížeče Google Chrome.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovavaci-virus-pro-chrome/">Celý článek
Červenec 26, 2017

Přesměrování search.yahoo.com

Mohu vyhledávači search.yahoo.com důvěřovat? Ano, můžete, pokud se jedná o vyhledávač dobře známé společnosti s názvem Yahoo.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovani-search-yahoo-com/">Celý článek
Červenec 25, 2017

virus Nginx

Co je to virus Nginx? Virus Nginx je prohlížečový únosce, který byl vytvořen tak, aby dokázal blokovat některé populární stránky jako Google, Facebook, Yahoo či Youtube.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-nginx/">Celý článek
Červenec 25, 2017

přesměrování na Palikan.com

Proč se mi na místě oblíbeného vyhledávače objevila stránka Palikan.com? < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovani-na-palikan-com/">Celý článek
Červenec 24, 2017

SearchLock

Co víme o aplikaci SearchLock SearchLock se snaží působit dojmem seriózního internetového nástroje, který by vám měl dopomoci k bezpečnějšímu vyhledávání na internetu.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/searchlock/">Celý článek
Červenec 21, 2017

Virus, který přesměruje prohlížeč

Jaký virus mi přesměroval prohlížeč? Virus, který vám přesměruje prohlížeč, spadá do kategorie prohlížečových únosců .< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-ktery-presmeruje-prohlizec/">Celý článek
Červenec 04, 2017

Search Protect

Co je Search Protect? Search Protect je velmi pochybná aplikace, která byla vytvořena společností Conduit Ltd.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/search-protect/">Celý článek
Červen 14, 2017

Tavanero.info virus

Proč je přesměrování na Tavanero.info nebezpečné? Virus Tavanero.info je záludná počítačová aplikace, která používá počítač oběti pro generování příjmů pay-per-click.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/tavanero-info-virus/">Celý článek
Červen 07, 2017

govome.com

Govome.com je záludný vyhledávač, jenž bývá příčinou různých rušivých přesměrování, kterými může napadenému uživateli znepříjemňovat jeho pohyb po internetu.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/govome-com/">Celý článek
Červen 02, 2017

přesměrovávací virus pro Firefox

Přesměrovávací virus pro Firefox je nebezpečná počítačová hrozba schopná způsobit svým obětem různé problémy.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovavaci-virus-pro-firefox/">Celý článek
Květen 22, 2017

SearchesSpace.com virus

Nebezpečná stránka vyhledávače SearchesSpace.com SearchesSpace.com je bezplatný program, který se obvykle šíří spolu s jiným programem zdarma.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/searchesspace-com-virus/">Celý článek
Duben 11, 2017

Safe Finder virus

Pozor na vyhledávač Safe Finder! Safe Finder je potenciálně nežádoucí program , který se internetem již nějakou dobu šíří.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/safe-finder-virus/">Celý článek
Duben 11, 2017

Rocket Tab

Co je to Rocket Tab? Rocket Tab je potenciálně nežádoucí aplikace, která je šířena v podobě doplňku pro internetové prohlížeče.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/rocket-tab/">Celý článek
Duben 10, 2017

Luckysite123.com virus

Má Luckysite123.com nějaké výhody? Virus Luckysite123.com nefunguje jako standardní vyhledávač.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/luckysite123-com-virus/">Celý článek
Duben 04, 2017

Přesměrování Google

Problém s přesměrováním Google a jeho výskyt Bezpečnostní experti zjistili, že během posledních tří let se přesměrování Google stalo jedním z nejvážnějších problémů kybernetického světa.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovani-google/">Celý článek
Březen 29, 2017

Přesměrování ByteFence

ByteFence od společnosti Byte Technologies je propagován jako výkonný anti-malware, který by měl odstranit vážné počítačové hrozby jako jsou trojské koně, červy, spyware, Crapware a tak dále.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovani-bytefence/">Celý článek
Únor 13, 2017

Mylucky123.com virus

Mylucky123.com se zaměřuje na prohlížeče Mozilla a Chrome: „Únosci“ prohlížeče jako je Mylucky123.com nejsou vybíraví.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/mylucky123-com-virus/">Celý článek

Informace aktualizovány: 2016-04-26

Zdroj: http://www.2-spyware.com/browser-hijackers-removal

Přečtěte si v jiném jazyce

Software
Porovnávání
Přidejte si nás na Facebooku k oblíbeným