Recenze Intego

Intego – multifunkční bezpečnostní software pro váš MacOS

Intego je sada bezpečnostních řešení, která pomáhá chránit počítače se systémem MacOS a Mac OS X před různými hrozbami, včetně adwaru, spywaru, trojských koní, scarewaru, jakož i online podvody a pokusy o phishing. Vývojáři softwaru Intego jsou v bezpečnostním průmyslu od roku 1997 a mají spoustu zkušeností s poskytováním komplexní ochrany uživatelům, kteří se rozhodnou získat jednu z aplikací pro Mac: VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 nebo Mac Premium Bundle X9 – vše za dostupnou cenu.

Kromě základní ochrany před malwarem je aplikace Intego Mac Internet Security vybavena arzenálem dalších funkcí ochrany, včetně antispamu, anti-phishingu, ochrany dat a brány firewall. Jakékoli podezřelé nebo škodlivé komponenty, kterým se podaří dostat do systému, jsou bezpochyby okamžitě z počítače eliminovány.

V této recenzi programu Intego se pokusíme vysvětlit, proč sadu Intego Mac Internet Security potřebujete, jak chrání vaše zařízení, kolik stojí a jaký pro vaše zařízení bude mít přínos.

Název Intego
Typ  Antivirový program
Účel  Tento produkt se používá k ochraně počítačů se systémem Mac OS a Mac OS X před různými kybernetickými hrozbami a zlepšování systému poskytováním dalších užitečných funkcí
Součásti  Program se skládá ze dvou prvků: VirusBarrier X9 a NetBarrier X9
Výhody  Poskytuje ochranu před malwarem a PUP, chrání osobní informace a soubory, blokuje spam a phishingové zprávy, čistí systém od nepotřebných souborů, zvyšuje rychlost počítače
Stahování  Tento nástroj můžete získat z jeho oficiálních webových stránek nebo prostřednictvím jiného softwaru

 

Použijte Intego pro Mac k zajištění nejlepší ochrany před malwarem a mnoha dalšími typy virů

Antivirový program Intego existuje již léta, ačkoli mnoho uživatelů systému Mac věřilo, že pro tuto platformu nejsou zapotřebí další bezpečnostní nástroje, protože bezpečnost zajišťují vestavěné ochranné prvky. Ve skutečnosti jsou počítače Mac považovány za bezpečnější než počítače s operačními systémy Windows. Zařízení Apple používají funkce, jako je Gatekeeper (zastaví instalaci neoprávněného softwaru) a XProtect – tyto byly zpočátku k boji s nežádoucím softwarem, který se pokusil o přístup k počítači Mac dostačující.

S rostoucí popularitou produktů Apple však roste i zájem kybernetických zločinců a podle nejnovějších statistik poskytnutých ve zprávě Malwarebyte's State of Malware hrozby Mac rostou rychleji než tomu bylo u malwaru pro Windows v roce 2019. Mezi nové hrozby patří škodlivé programy, jako je OSX/Shlayer, který byl nalezen na 10% počítačů Mac, které používají bezpečnostní software Kaspersky. Trojan je extrémně perzistentní a může obejít vestavěné ochrany pomocí kryptografického digitálního podpisu.

Bez nástrojů, jako je antivirový program Intego, byste mohli trpět dalšími infekcemi, zpřístupněním osobních informací neznámým stranám (počítačovým zločincům) a peněžními ztrátami v důsledku funkce malwaru, která útočníkům umožňuje zaznamenávat každý stisk klávesy. Jinými slovy, Intego Mac Internet Security je nezbytným nástrojem, který vás komplexně ochrání před online hrozbami.

Intego versions

Více o Intego: vznik a inteligence malwarové hrozby

Intego je v současné době jednou z předních bezpečnostních společností, které vyvíjejí antivirové produkty pro MacOS. Byla založena v roce 1997 jako soukromá společnost generálním ředitelem Laurentem Marteauem. V současné době má sídlo v Seattlu a kanceláře ve Washingtonu a Austinu a zahraniční kanceláře v Paříži a Naganu. Mottem společnosti je:

Bezpečnost vašeho Macu je naší prioritou číslo 1

V průběhu let získal antivirový program Intego mezi uživateli dobrou pověst – software Intego běží na více než 2 milionech zařízení po celém světě a chrání uživatele před online hrozbami. Nejedná se však o jedinou věc, které společnost za více než 20 let dosáhla – výzkumníci společnosti Intego, Joshua Long, Kirk McElhearn, Victor Agreda, Jr. a mnoho dalších, neustále zveřejňují výsledky výzkumu malwaru a popisují fungování různých škodlivých softwarů na blogu společnosti.

Pokud hledáte aplikaci vytvořenou odborníky v oboru – Intego pro Mac je aplikace právě pro vás.

Výběr správného plánu softwaru Intego

Před instalací aplikace Intego Mac Internet Security byste se měli rozhodnout, jakou úroveň ochrany požadujete. Můžete si vybrat ze tří různých plánů – VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 nebo Mac Premium Bundle X9.

  • Pokud potřebujete komplexní zabezpečení s dalšími funkcemi, jako je například organizování pracovní plochy, rychlý přístup k souborům, odstraňování zbytečných duplicitních souborů, mimo jiné funkce optimalizace systému, určitě byste měli vybrat Mac Premium Bundle X9. Ceny za balíček se mohou lišit, protože společnost často nabízí slevy – v současné době tento balíček stojí 34,99 USD na jeden rok / jedno zařízení Mac.
  • Mac Internet Security X9 je jeden z nejpohodlnějších plánů, který nabízí za příznivou cenu vynikající hodnotu – v současné době stojí pouze o 19,99 USD a obsahuje funkce, které jsou potřebné k ochraně Maců před všemi chrozbami online – ochrana před neznámými aplikacemi a zařízeními, phishingovými kampaněmi i před nabouráním sítě, mezi základními.
  • VirusBarrier X9 je základní plán, který stále poskytuje systémům Mac tu nejpotřebnější ochranu. Zahrnuje takové funkce, jako je antivirový program Intego proti malwaru pro Mac a Windows, plánované kontroly a ochranu v reálném čase. Pokud jste zkušení uživatelé Internetu a při instalaci aplikací jste opatrní, může být VirusBarrier X9 od společnosti Intego právě pro vás za 19,99 USD / rok.

Intego tech support

Je důležité si uvědomit, že nemusíte okamžitě využívat nejlepší balíček. Máte nárok na 30denní zkušební období. Pokud nejste během používání aplikace nebo uplynutí zkušební doby s aplikací spokojeni, můžete Intego okamžitě odinstalovat. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat se online a stáhnout si instalační program. Jakmile si zakoupíte Intego pro Mac a stanete se registrovaným uživatelem, získáte zdarma také služby technické podpory prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo webového formuláře.

Instalace a funkce aplikace Intego

Antivirový program Intego Mac se snadno instaluje – zabere to jen několik minut. Jednoduše spusťte instalační program a postupujte podle pokynů na obrazovce. Po dokončení budete vyzváni k výběru mezi třemi různými režimy ochrany – minimální úroveň, standardní úroveň a maximální úroveň.

Kterou možnost si vyberete, záleží na vašich preferencích. Pokud například víte, že často navštěvujete vysoce rizikové weby nebo že váš systém může být již infikován virem, bylo by vhodné zvolit maximální úroveň ochrany. Standardní úroveň by však měla většině běžných uživatelů stačit.

Jakmile vyberete úroveň ochrany, budou vám poskytnuty podrobné pokyny ke každé z funkcí Intego pomocí výzev na obrazovce. V případě, že jste s těmito funkcemi dobře obeznámeni, můžete tyto výzvy snadno vypnout jediným kliknutím myši. Poté budete připraveni na první skenování!

Intego installation

Funkce Anti-malware Mac Internet Security X9 vás může ochránit před všemi typy hrozeb

Na trhu je celá řada antimalwarových produktů a mnoho z nich jsou skvělá bezpečnostní řešení, některé z nich jsou však méně bezpečné a samy o sobě působí jako malware. Například aplikace Advanced Mac Cleaner nebo Mac Tweak mají údajně antivirové funkce, ale ve skutečnosti nejsou ničím jiným než zbytečnými programy vytvořenými za účelem vystavení uživatelů falešně pozitivním výsledkům, aby byli nuceni si software zakoupit.

Proto důrazně doporučujeme, aby se uživatelé spoléhali na testy, které provádějí nezávislé laboratoře – ty testují schopnosti různých antivirových programů a hodnotí je mimo jiné na základě jejich ochrany, použitelnosti, výkonu. Antivirus Intego je neustále testován mnoha takovými laboratořemi, včetně AV-Test a AV-Comparatives, což potvrdilo, že se aplikaci podařilo zachytit 100% testovaného škodlivého softwaru.

Intego AV-Test lab results

Při používání Intego pro Mac se můžete spolehnout na následující moduly, které vás budou neustále chránit:

  • ContentBarrier
  • NetBarrier
  • VirusBarrier

Tento software uživatele ochrání před náhodným stahováním, škodlivými odkazy na sociálních sítích, phishingovými e-maily, infikovanými USB disky a před malwarem pro Windows i Mac. Jakmile jsou v systému nalezeny hrozby, Intego Mac Internet Security je přidá do karantény odstraní. V případě, že během tohoto procesu systém utrpí jakýkoli typ poškození, aplikace je okamžitě opraví. 

Kromě zabezpečení systému před škodlivým softwarem je antivirový program Intego také schopen zastavit většinu potenciálně nežádoucích programů stahovaných z neoficiálních zdrojů, například z torrentových serverů. Je důležité si uvědomit, že adware byl hlavním typem malwaru pro Mac a že tato hrozba v posledních několika letech roste. 

Pro větší zabezpečení můžete také použít NetBarrier – účinný firewall, který útočníkům zabrání v přístupu do vaší sítě. Zahrnuje tři různé režimy, včetně veřejného hotspotu, pracovního hotspotu a domácího hotspotu. Přestože tuto funkci mohou pokročilí uživatelé použít k úpravě oprávnění a vytváření výjimek, výchozí nastavení by mělo být ideální pro méně zkušené uživatele.

Intego Firewall

Další funkce antivirového programu Intego

Intego Mac antivirus je vybaven různými funkcemi, které se netýkají pouze ochrany před malwarem. V jiných než základní verzi aplikace je zahrnuto několik dalších funkcí, které zahrnují:

  • Personal Backup je funkce, která vám umožní snadno připravit zálohy vašich nejdůležitějších souborů. Přestože ransomware na počítačích Mac dosud není rozšířený, byly již pozorovány některé hrozby, které uzamykájí soubory – KeRanger, Patcher a další. Pokud jste infikováni jedním z takových virů, můžete se se soubory nadobro rozloučit – v tuto chvíli se zálohy stávají zásadními.
  • Washing Machine je další skvělá funkce, kterou lze použít k čištění systémů MacOS od zbytečností, duplikátů, mezipaměti, stahování, protokolů a dalších zbytečných souborů. I když všechny tyto akce lze provádět ručně, pomocí vestavěných funkcí vám Intego umožňuje dělat vše pomocí několika kliknutí – rychle a efektivně.

Intego additional features

Recenze programu Intego: závěrečné poznámky 

Touto recenzí o programu Intego bychom chtěli rozšířit povědomí mezi uživateli macOS, protože mnozí jsou stále přesvědčeni, že k ochraně těchto zařízení není třeba dalších ochranných opatření. Zatímco systémy Mac jsou sofistikované a obsahují mnoho bezpečnostních funkcí, které jsou pro platformu jedinečné, je důležité si uvědomit, že kybernetičtí zločinci mohou být vždy o krok napřed a přijít na to, jak tyto vestavěné ochrany obejít.

Proto, abyste zůstali na internetu v bezpečí, měli byste svůj počítač Mac vybavit sofistikovaným softwarem proti malwaru. S Intego získáte nejen komplexní ochranu před hrozbami, ale získáte také přístup k dalším funkcím, které vám pomohou vyčistit váš systém a zvýšit jeho výkon i rychlost. V případě, že se vám z nějakého důvodu nelíbí – můžete Intego odinstalovat několika kliknutími. Tak neváhejte a vyzkoušejte tento nástroj na ochranu před malwarem.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Intego má bezplatný omezený skener. Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Malwarový analytik...

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions