O nás

Aktuální

Projekt odstranitvirus.cz se zcela zaměřuje na pomoc uživatelům dozvědět se více o škodlivém softwaru typu spyware, malware a dalších nebezpečných programech, které se šíří internetem. Je součástí jednoho z největších informačních zdrojů na téma bezpečnosti na internetu, jenž poskytuje veřejnosti jasné a profesionálně sepsané instrukce pro odstraňování parazitního softwaru, recenze anti-spywarových aplikací a tématicky spřízněné články, tedy vše, co byste měli o spywaru a malwaru vědět.

Ve světě počítačové bezpečnosti nejsou tyto stránky žádným nováčkem. Zakladatelé tohoto projektu začali analyzovat malware (spyware, adware, trojské koně, etc.) v roce 2004. Od té doby se cíl této stránky nezměnil – a to pomoct uživatelům odstranit JAKÝKOLI virus.

Odstranitvirus.cz poskytuje ty nejkvalitnější informace o malwaru a obecné bezpečnosti. Obsah který je zde zveřejněn, je rozdělen do několika hlavních sekcí:

NOVINKY – získejte ty nejnovější informace o zabezpečení počítače

Internet se nikdy nepřestane měnit. Každý den přináší nové viry, kritické zranitelnosti, nové verze bezpečnostního softwaru a spywary. Proto byla vytvořena sekce novinky. Najdete zde informace o nejvýznamnějších problémech týkajících se spywaru, nechvalně známých parazitů, zpráv ohledně bezpečnostního softwaru a další důležité informace. Také nezapomíná věnovat pozornost klamné reklamě, spamu a phishingu.

Přejděte na NOVINKY

VIRY – přečtěte si o nejnovějších virech a metodách jejich odstranění

Sekce viry je tou největší sekcí na stránkách odstranitvirus.cz, zahrnuje všechny druhy parazitů. Odborníci z odstranitvirus.cz do této sekce přidávají příspěvky každý den, tak není divu, že má již více než 8000 příspěvků a toto číslo stále roste. Každý popis obsahuje podrobné informace o chování viru, jeho způsob distribuce a metody k jeho odstranění. Uživatelé zde mohou najít průvodce odstraněním krok-za-krokem a doporučené nástroje pro automatické odstranění virů. Programy, které jsou zde uvedeny, jsou obvykle ty, které se používají při testování virů. Všechny popisy jsou obohaceny o další detaily, které jsou obvykle odhaleny až po určité době funkčnosti viru.

Přejděte na VIRY

SOFTWARE – porovnejte ty nejvyspělejší programy pro odstranění malwaru

Na současném trhu najdete spoustu anti-spywarových programů. Ne všechny jsou však na stejné úrovni – některé anti-spywarové programy jsou dobré jen na odstranění virů, jiné zaručují nejvyšší ochranu. Proto jsme se rozhodli vytvořit speciální sekci „software“ a pomoci tak lidem vybrat ten nejlepší program pro odstranění viru. Zde naleznete recenze těchto programů, výsledky jejich testování a celkové hodnocení.

Přejděte na SOFTWARE

SOUBORY – abyste věděli jakým souborům se vyvarovat

Sekce „soubory“ má mnoho společného se sekcí „viry“, protože virus nemůže existovat bez souborů. Všechny soubory jsou seskupeny podle jejich typu, tj. např. rozšíření. Většina souborů má krátké popisy, ale budete vždy vědět, který z nich patří k neškodnému softwaru a který je škodlivý. Databáze souborů je neustále aktualizována.

Přejděte na SOUBORY

PTEJTE SE – získejte zákaznickou podporu od odstranitvirus.cz

Tento projekt se hlavně zaměřuje na pomoc lidem v boji proti různým druhům počítačových parazitů, včetně spywaru, malwaru, adwaru, trojských koní atd. Snažíme se lidem doporučovat ruční odstranění parazitů, ale někdy je to nemožné, protože internet je plný sofistikovaných virů, které mohou být odstraněny pouze s pomocí komplexních návodů na odstranění. To není snadný úkol. Abychom pomohli lidem ušetřit čas, a také jim pomohli vyhnout se případným problémům, které by mohly být způsobeny nesprávným použitím určitých pokynů, jsme se rozhodli vytvořit sekci „ptejte se“. Neváhejte se zeptat, odpovídat na otázky jiných lidí, a podílet se na diskusi. Rádi Vám pomůžeme.

Přejděte na PTEJTE SE (zákazníká podpora odstranitvirus.cz)

Máte-li jakékoli dotazy týkající se projektu odstranitvirus.cz, můžete nás kontaktovat prostřednictvím stránky Kontaktujte nás . Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů, Dohodu o užívání, Vyloučení odpovědnosti a Prohlášení.