Recenze Private Internet Access

Private Internet Access je VPN služba, která se zaměřuje na soukromí a ochranu před špehováním vlády a třetích stran

Private Internet Access VPN (nebo také PIA) je VPN služba, která byla spuštěna v roce 2010 americkou společností registrovanou pod stejným názvem. Tento nástroj se hlavně zaměřuje na zajištění ochrany soukromí a zabraňuje společnostem, kybernetickým zločincům a vládě uživatele špehovat a to prostřednictvím vzdáleného serveru a zašifrováním jejich IP adresy.

Tato VPN služba, která se nachází v USA je v současné době jedna z nejpopulárnějších VPN služeb v USA, Číně, Evropě, Rusku a dalších zemích. Služba zajišťuje stabilní připojení na 3303 serverech ve 48 zemích a má velmi dobrou reputaci díky tunelování VPN, vrstvenému bezpečnostnímu schématu, operacím na rozhraní TCP / IP nebo na úrovni jádra, přísné politice žádných protokolů, šifrování online dat na vojenské úrovni a mimořádně rychlému výkonu. 

Private Internet Access VPN je kompatibilní se všemi operačními systémy včetně Windows, Linux, macos, iOS, a Android. Kromě toho lze službu také naistalovat jako doplněk webového prohlížeče Opera, Mozilla Firefox a Google Chrome. Nástroj si uživatel může nastavit dle svých preferencí. 

Kromě maskování IP adresy uživatele je nástroj Private Internet Access také vybaven několika dalšími funcemi, jako je Kill Switch, DNS leak protection, a IP leak protection. Díky této VPN službě nebudete muset utrácet peníze za aplikace, které blokují reklamu, protože má zabudovanou funkci, která rozpozná reklamy třetích stran a automaticky je zablokuje. 

Všechny služby, které Private Internet Access VPN nabízí, testovalo více než milión lidí. Většina z nich je názoru, že se jedná o výkonou VPN službu plnou funkcí za příznivou cenu. V této recenzi si řekneme proč byste se měli stát VPN klienty, jaká jsou pozitiva této aplikace, jaké výhody přináší, a jak ji můžete získat.

Název Private Internet Access VPN
Soukromí Nástroj nesleduje informace související s uživatelem
Je založen na přísné politice žádných protokolů
Šifruje data a skrývá IP adresu, aby uživatelé zůstali anonymní
Plány K dispozici jsou tři plány: 1 měsíc, 6 měsíců, 18 měsíců. Cena závisí na plánu a slevy se pohybují v rozmezí do €2.66 do €9.29
Protokoly IKEv2/IPSec, L2TP/IPSec, OpenVPN (TCP/UDP), WireGuard
Šifrování AES-128, AES-256
Bezpečnostní funkce
 • DNS Leak Blocking
 • First-party DNS
 • IPV6 Leak Blocking
 • Supports TCP Port 443
 • VPN Kill Switch
 • WebRTC Leak Blocking
Doplňkové funkce Ad Blocker, SOCKS, Split Tunneling

Private Internet Access VPN zajišťuje naprostou anonymitu

Private Internet Access VPN neuchovává žádné protokoly. To je jedna z funkcí, kterou se software liší od ostatních VPN služeb. Vývojáři softwaru dodržují přísnou politiku žádných protokolů, což znamená, že se nikdy nezaznamenávájí žádné protokoly informací, které se přenášejí přes síť. 

Tato přísná politika zaručuje, že neuniknou žádné osobní informace, když se připojíte na internet, stahujete obsah nebo jen něco hledáte na internetu. Protokoly služby Private Internet Access nejsou nikdy zapisovány na hard disk a třetí strany nemohou vidět protokol aktivit. V ochraně osobních údajů je psáno:

Ovladač dat neshromažďuje ani nezaznamenává žádný provoz ani použití své virtuální privátní sítě („VPN“) nebo proxy.

Silné zabezpečení a šifrování

Private Internet Access nebo PIA je jednou z nejbezpečnějších služeb VPN na trhu. K maskování IP adresy uživatele se spoléhá na spolehlivý model šifrování. Nástroj podporuje několik protokolů, včetně OpenVPN, WireGuard, IKEv2, a L2TP/IPSec a také poskytuje uživatelům možnost si vybrat připojení UDP nebo TCP. 

Ve výchozím nastavení PIA šifruje internetové připojení pomocí 128-bitového šifrovacího algoritmu OpenVPN a AES. Nicméně uživatelé mohou model šifrování upravit a použít AES-256 (CBC nebo GCM). Šifrování pro autorizaci dat a VPN handshake je ve výchozím nastavení nastaveno na RSA-2048 a SHA-256, uživatelé však úroveň šifrování mohou změnit na RSA-4096 a SHA-384 nebo šifrování úplně vypnout. Možnost upravit metodu šifrování je obzvlášť chválena, protože silnější šifrování znamená pomalejší internet. Uživatelé tak mohou zvolit slabší model šifrování a zrychlit internet. 

PIA encryption model

PIA v současné době pracuje na vytvoření podpory pro protokol WireGuard VPN, která by na základě posledních testů zlepšila rychlost služby VPN a umožnila udržení nejvyšší možné úrovně zabezpečení a ochrany soukromí. 

Mezi další funkce PIA patří zabudovaná ochrana proti únikům IPv4 a IPv6, únikům DNS a VPN kill switch  (pokud máte PIA jako rozšíření v prohlížeči, mohou se s těmito funkcemi vyskytnout problémy). 

Kromě šifrování internetového provozu a IP adresy má služba VPN další doplňkové funkce. Většina těchto funkcí je zaměřena na zkušené uživatele a poskytuje pokročilé možnosti zabezpečení. Mezi tyto funkce patří:

 • VPN kill switch
 • SOCKS5 proxy
 • Ochrana před malwarem a sledováním
 • Split-tunneling
 • Přesměrování portů

Tyto funkce lze ručně zapnout v nastavení PIA. Uživatelé, kteří používají PIA rozšíření v prohlížeči Chrome mohou tyto funkce použít a zablokovat přístup k poloze, soubory cookies a odkazy na webové stránky.

Instalace a kompabilita programu Private Internet Access 

Personal Internet Access for Macs

Na rozdíl od většiny konkurentů, Private Internet Access VPN podporuje všechny operační systémy, včetně:

 • Windows
 • Linux
 • macOS
 • iOS
 • Android

Služba je k dispozici v mobilní verzi, ve verzi pro stolní počítače a jako rozšíření pro webové prohlížeče Mozilla Firefox, Opera a Google Chrome. Navíc je kompatibilní se zařízeními jako je Amazon Fire TV Stick. A to není vše, lze ji použít až na deseti zařízeních najednou, což z ní činí lídra mezi programy, které lze použít napříč zařízeními. 

Instalace aplikace je snadná. Vyberte plán, který vám nejvíce vyhovuje (měsíčně, na 6 měsíců, ročně), zaplaťte požadovanou částku a stáhněte si aplikaci. Ačkoli se rozhraní může nejprve zdát poněkud koplikované, nezavrhujte ji pro její sofistikovaný vzhled.

Ve skutečnosti je rozhraní uživatelsky přívětivé a přizpůsobení nastavení nevyžaduje technické znalosti. Nastavte světlý nebo tmavý režim, vyberte jazyk (k dispozici je19 jazyků) a vyberte výchozí kompaktní režim nebo podrobný režim (zobrazení rychlé nabídky nastavení, zprávy o výkonu, typ předplatného a další). 

PIA works on most of the platforms

Rychlost, výkon a neomezený přístup k internetu

Je známo, že služby VPN obecně zpomalují internet a rychlost stahování. Nicméně profesionální služba VPN by internet zpomalovat neměla. PIA je druh služby VPN, která rychlost internetu negativně neovlivňuje. Uživatelé, kteří nevyžadují silné šifrování a rychlost internetu se jim zdá příliš pomalá, mohou nastavení přizpůsobit a zvolit slabší šifrování. 

Personal Internet Access speed

Používáním služby PIA uživatelé získají přístup k internetovým službám v USA, Velké Británií, Nizozemsku, Kanadě, Rumunsku, Německu, Francii, Švédsku a Švýcarsku. Obejít omezení země je většinou hlavní prioritou uživatelů, jejichž cílem není ochrana soukromí, ale přístup ke službám jako je Netflix, BBC, Player, Hulu, Disney+ a mnoho dalších.

Mnoho služeb je založeno na přísných podmínkách cenzury, například lidé z Číny mají velmi omezený přístup k internetu. PIA proto pomáhá tato omezení obejít. Kromě odblokování ISP (poskytovatel internetového připojení) nebo firewallu může PIA VPN také odblokovat různé P2P programy blokované vaším ISP. 

Personal Internet Access opens Netflix

Zařízení, ceny a plány

Pokud se chystáte zakoupit předplatné služby Private Internet Access service, můžete si vybrat jeden ze tří základních plánů. Pro ty, kteří si chtějí službu vyzkoušet je zde měsíční předplatné za 9,29 EUR. Ti, kterým se služba osvědčila, mohou ušetřit peníze tím, že si předplatí PIA na šest měsíců za 55,74 EUR jednorázově. Poskytovatel služeb však často nabízí slevy.

V současné době lze zakoupit předplatné na 6 měsíců za 34,00 EUR jednorázově nebo 5,67 EUR měsíčně. Nejlepší cena se vztahuje na ty, kteří si službu předplatí na rok. Roční poplatek potom činí 37.19 EUR namísto 130,06 EUR. V současné době je však možné využít 71% slevu, a zaplatit tak 2,66 EUR měsíčně + dva měsíce zdarma jako dárek.

Personal Internet Access pricing

Ceny za službu PIA se mohou lišit, platí však, že čím delší předplatné si zakoupíte, tím bude cena nižší. Poskytovatel navíc často nabízí slevy. Cena za službu PIA je výhodná pro každého. Kromě toho je nákup bez rizika, protože každy, kdo si licenci zakoupil a není se službou spokojen, má 30denní záruku vrácení peněz. 

Je důležité poznamenat, že předplatné služby PIA umožňuje použití až na 10 zařízeních současně. S předplatným k jedné službě tak můžete chránit všechna svá zařízení současně. Kromě toho je registrovaným uživatelům poskytována podpora 24/7 (pouze v angličtině), chat podpora (pondělí až pátek), úplná databáze nejčastějších dotazů a související články, které pomáhají řešit problémy související s aplikací PIA. 

Verdikt nad Private Internet Access VPN 

V recenzi aplikace Private Internet Access VPN jsme zdůraznili důvody proč je tato služba užitečná a lidé by si ji měli pořídit. V první řadě aplikace PIA poskytuje ochranu soukromí, zajišťuje anonymní procházení internetu, neukládá protokoly aktivit ani informace o uživateli. 

Navíc vás nebude moci špehovat ani vláda. Používáním PIA budete moci obejít politiky cenzury, firewally, soubory cookies třetích stran, spyware a zakázat aplikace třetích stran. Tyto doplňkové funkce vám umožní procházet internet bezpečněji. 

I když služby VPN obecně mohou zpomalit rychlost stahování nebo mírně ovlivnit rychlost načítání internetu, současná digitální éra nutí lidi, aby přijali preventivní opatření k ochraně svého soukromí a vyhnuli se malwaru, který se může skrývat kdekoli. 

Zakoupení předplatného ke službě PIA je skvělou volbou, protože za výhodnou cenu získáte spoustu užitečných funkcí. Jedno předplatné vám umožní chránit až 10 zařízení, která používáte, bez ohledu na operační systém, ať už jde o Windows, Mac, iPhone nebo Linux. Pokud máte stále pochyby, doporučujeme vyzkoušet předplatné na jeden měsíc. Nic tím neztratíte, protože pokud zjistíte, že VPN službu nepotřebujete, dostanete své peníze do 30 dnů zpět.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Private Internet Access Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Private Internet Access Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Private Internet Access, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Private Internet Access má bezplatný omezený skener. Private Internet Access nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Expert v boji proti malwaru, virům a spywaru...

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Recenze v dalších jazycích