Almanach bezpečnostního softwaru

od Ugnius Kiguolis - www - Aktuální | Druh: Vše

Bezpečnostní software je aplikace vytvořená k tomu, aby prováděla speciální funkce potřebné k udržení počítače v bezpečí a čistotě. Lze jej rozdělit do dvou hlavních kategorií – anti-virus a anti-malware. V ideálním případě by uživatelé měli mít na svých počítačích oba programy, protože internet je plný různých typů virů. Nicméně vývojáři výrazně zlepšili anti-malware a v současné době nabízí moderní produkty, které mohou být použity místo anti-viru. Tyto programy jsou schopné bojovat proti širokému spektru malwaru, včetně spywaru, adwaru, „únosců“ prohlížeče, ransomwarových hrozeb, trojských koní a jiných druhů parazitů.

Všechny anti-spywarové programy jsou vyvinuty pro stejný účel – všechny se snaží najít a odstranit počítačové viry, a zabránit jejich infiltraci do budoucna. Nicméně, různé odstraňovače spywaru mají různé vlastnosti a funkce. Zatímco některé z nich mohou využívat stejných metod detekce a odstranění virů, jiné může být velmi těžké srovnávat, a nemusí mít vůbec nic společného. Problémy s odstraněním virů mohou být také řešeny jinak, takže pokud v tom nechcete být sami, když se vašemu anti-spywaru nepodaří odhalit virus, měli byste vědět kterým firmám můžete důvěřovat. Také mějte na paměti, že některým antispywarovým nebo antivirovým nástrojům se nedá věřit vůbec! Mohou používat sporné techniky distribuce, nepodaří se jim nacházet a odstranit škodlivé soubory, mohou způsobovat vážné zpomalení systému a způsobovat v počítači další problémy. Nedoporučujeme nákup nebo používání takových programů.

V sekci Software najdete kompletní recenze různých bezpečnostních programů. Najdete zde také podrobné návody pro anti-spyware, anti-virus a další software, který si můžete stáhnout z internetu k ochraně vašeho počítače. Hlavním účelem této sekce je seznamit lidi s tím nejspolehlivějším anti-spywarovým softwarem, který je nyní na trhu k dispozici a pomoci jim vybrat ten správný produkt. Veškeré informace, které poskytujeme v části Software, jsou připravovány s pomocí výzkumného týmu z odstranitvirus.cz. Stejně jako návody k odstranění malwaru, recenze softwaru jsou sepsány až poté, co výzkumný tým nainstaluje program na více počítačích a otestuje je různými druhy virů. Sekce Software by měla také sloužit k prevenci proti nebezpečným produktům, které jejich vývojáři šíří jen proto, aby si vydělali peníze.

Většinu vaší pozornosti byste měli věnovat doporučeným anti-spywarovým nástrojům, které jsou považovány za ty nejúčinnější. Mají ty nejlepší výsledky, protože mají nejúčinnější Scan Engine, nejkratší dobu skenování infikovaného PC systému, schopnost odstranit viry ze systému a schopnost zabránit jejich infiltraci do budoucna. Veškeré podrobnosti jsou k dispozici v každé recenzi anti-spywarového softwaru. Zde také naleznete porovnání s ostatními programy a návody k instalaci/odstranění, které by měly pomoci lidem ušetřit čas, když chtějí přejít z jednoho bezpečnostního softwaru na druhý. Pokud nemáte čas, můžete se vždy podívat na zkrácenou verzi našich softwarových recenzí na stránce Porovnat, která poskytuje srovnání Anti-spywarových programů.

Nejnovější recenze programů

Informace aktualizovány: 2016-10-21

Přečtěte si v jiném jazyce