Odstranit JS.Nemucod (Vylepšený návod)

Návod na odstranění hrozby JS.Nemucod

Co je to JS.Nemucod?

JS.Nemucod virus – nebezpečný trojan, který stáhne do počítače viry

Trojan Nemucod je škodlivý software, který se maskuje jako bezpečný soubor. Takový soubor lze stáhnout z nezabezpečených webových stránek nebo může být doručen do vaší emailové schránky jako faktura nebo podobný bezpečné vypadající dokument. Takový podvodný soubor obsahuje JavaScript kód, který stáhne a spustí spustitelný soubor viru Nemucod. Nicméně, je to kritická počítačová hrozba, která spouští své škodlivé procesy na pozadí a tiše infikuje počítač dalšími počítačovými viry, včetně červů, virů, trojských koní, spywaru a podobných počítačových parazitů.

Virus JS.Nemucod je také známý jako TrojanDownloader: JS / Nemucod.H. Jakmile získá přístup k počítači oběti, způsobí zmatek v celém systému: zničí důležité soubory, poškodí registr systému Windows, ukradne osobní údaje a také nainstaluje další malware. Údajně virus Nemucod šíří viry typu ransomware, včetně těch nejvíce známých, jako je TeslaCrypt, Crypted a Locky virus. Ransomware je pravděpodobně jedním z nejhorších počítačových virů, který hackuje počítač, blokuje k němu přístup nebo šifruje veškerá data na něm uložená. Pak žádá zaplatit výkupné a vydírá oběť, aby tak učinila co nejdříve.

Znamení, které indikují, že je počítač infikován virem JS.Nemucod:

  • Počítač běží neuvěřitelně pomalu;
  • Programy nelze otevřít nebo neodpovídají brzy poté, co je uživatel spustí;
  • Rušivé a agresivní vyskakovací reklamy se objevují na obrazovce, i když uživatel není na Internetu; Typicky oznamují, že počítač je vážně nakažen a doporučuji nainstalovat nepoctiví anti-malwarový program pro „opravu“ všech problémů;
  • Webové prohlížeče se chovají podezřelé; Uživatel zaznamenává více neočekávaných přesměrování na podezřelé webové stránky.

Bohužel, je velmi těžké najít a odstranit virus JS.Nemucod ručně, protože tato hrozba má tendenci schovávat se pod obyčejnými a bezpečně vypadajícími názvy. A co víc, tento Trojan může zakázat bezpečnostní programy a projít přes firewall a antivirové programy. Chcete-li tuto hrozbu odstranit, důrazně doporučujeme, abyste prohledali počítač pomocí výkonného nástroje k odstranění škodlivého softwaru, který je schopen tento virus detekovat. Doporučujeme používat anti-malwarový program FortectIntego.

Jak se Trojan JS.Nemucod šíří?

Trojské koně se na rozdíl od virů, nešíří sami. Mohou být instalovány pouze ručně. Kybernetičtí zločinci obvykle šíří trojského koně JS.Nemucod prostřednictvím e-mailu nebo zpráv na stránkách sociálních sítí, programů pro sdílení souborů formou peer-to-peer, nebo jednoduše umístí odkaz ke stažení na nezabezpečené webové stránky. Nicméně, nejpopulárnější a nejvíce efektivní způsob, jak šířit tento virus je poslat ho přímo oběti na e-mail. Kybernetičtí zločinci posílají klamné zprávy, které obvykle naléhají na oběť otevřít přílohu e-mailu, která se obvykle tváří jako oficiální dokument, například, soudní oznámení, faktura nebo vyúčtování. Poskytovatelé služeb elektronické pošty obvykle automaticky takové zprávy filtrují jako nevyžádané/spam, nicméně některé podvodné e-maily mohou úspěšně projít filtry nevyžádané pošty. Před otevřením libovolného e-mailu, zkontrolujte, zda znáte odesílatele. Pokud ne, neměli byste takové e-maily nebo jejich přílohy otevírat.

Jak odstranit virus JS.Nemucod?

Bohužel, je téměř nemožné malware JS.Nemucod odstranit ručně. Je to složitý počítačový virus, který využívá pokročilé techniky a dokáže své položky v počítačovém systému skrýt tak, že je oběť nenajde. Proto pokud jste si všimli, že se váš počítač chová podezřele, nebo že vám chybí některé soubory nebo programy, a výkon celého systému se snížil, měli byste nainstalovat spolehlivý anti-malwarový program a počítač s jeho pomocí zkontrolovat a najít a zcela odstranit všechny komponenty viru JS.Nemucod a jiných nebezpečných programů, které jsou s ním spojeny. Měli byste JS.Nemucod odstranit pomocí programu SpyHunter nebo jiného výkonného anti-malwarového nástroje co nejdříve.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích