Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Locky (Návod k odstranení) - aktualizováno Srp 2017

od Jake Doevan - -   .locky file extension virus | Druh: Ransomware

Locky virus – obecný přehled:

Locky virus

V současné době se Locky virus snaží ze svého počítače odstranit a obnovit „Locky Datei“ stovky lidí. Pokud jste o této hrozbě dosud neslyšeli, měli byste vědět, že se jedná o nejnovější virus typu ransomware, který je schopen zničit vaše soubory.

Pokud rádi soubory shromažďujete v průběhu let, mějte se na pozoru, tato hrozba může vaše cenné vzpomínky ohrozit. Locky je zrádný malware, který údajně už napadl více než půl milionu uživatelů. Bohužel se stále šíří a podle odborníků na počítačovou bezpečnost může být jedním z nejvýznamnějších virů současnosti.

Virus funguje podobně jako CTB Locker, Cryptowall, Teslacrypt a Cryptolocker, takže, jakmile se dostane do počítače, začne soubory šifrovat pomocí šifrovacího algoritmu AES-128. Po zašifrování oběť nemá přístup ke svým souborům. Jediný způsob, jak tyto soubory získat zpět je s pomocí dešifrovacího klíče, který mají vývojáři viru Locky.

Uživatelé, jejichž soubory byly uzamčené jsou vyzváni k zaplacení určité částky peněz, výměnou za tento klíč. Požadují za něj zaplatit od 0,5 do 1,00 Bitcoinů (nebo $400). Nicméně, odborníci na bezpečnost obětem nedoporučují za tento klíč platit, protože neexistuje žádná záruka, že „klíč“ bude fungovat.

Pro shrnutí, Locky ransomware je extrémně nebezpečný virus, který musí být z počítače ihned odstraněn. To je jediný způsob, jak zabránit zašifrování dalších cenných dat. Chcete-li Locky virus a jeho škodlivé soubory odstranit, měli byste váš počítač prohledat pomocí programu Reimage nebo podobného anti-spywaru.

Jak tento ransomware funguje?

Jakmile Locky infikuje systém, spustí tyto procesy:

 • Šifrování souborů. To trvá od několika hodin až po několik dní. Zpravidla v této fázi zůstává virus bez povšimnutí, ale můžete zaznamenat zpomalení počítače a podobné problémy.
 • Poté začne zobrazovat žádost o výkupné. Tato varovná zpráva _Locky_recover_instructions.txt je téměř totožná s předchozími, která dává uživatelům na vědomí, kolik bitcoinů by měly převést vývojářům viru Locky výměnou za speciální dešifrovací klíč potřebný k dešifrování jejich souborů.

Otázky týkající se Locky virus

Locky virus
Locky virus

Jak může Locky nakazit můj počítač?

Locky ransomware (alternativní název této hrozby) se šíří prostřednictvím nevyžádaných e-mailů jako příloha Word. E-maily, které tyto soubory obsahují mají tendenci být přesvědčivé a snaží se lidi přimět přílohu stáhnout. Když si stažený soubor otevřete pomocí aplikace Word v nastavení makro, virus okamžitě zahájí svoji škodlivou činnost.

Nicméně, to není možné, pokud jsou makro zakázány, proto oběť požádá o jejich povolení. To prosím NEDĚLEJTE, protože makro kóduje informace způsobem, který virus aktivuje. To je důvod, proč je Locky také nazýván Macro virus.

Poté, co byl aktivován, virus začne skenovat počítač pro soubory, včetně fotografií, videa, dokumentů, archivů atd. a pak je zašifruje pomocí algoritmu AES. K tomu všemu virus nemá vliv pouze na soubory v počítači, ale může také ovlivnit soubory na externích úložných discích připojených k počítači nebo soubory sdílené na sítí.

A co víc, on-line cloudy pro ukládání souborů a weby pro sdílení sítě jsou také vystaveny riziku. A bylo hlášeno, že Locky šifruje i Bitcoin peněženky. Jedná se o mimořádně nebezpečný virus, proto byste jej měli hned jakmile se objeví na vašem počítači odstranit. Také byste NEMĚLI otvírat neznámé e-maily a nestahovat žádné podezřelé přílohy.

Odstranění viru Locky:

Jak můžete vidět, Locky ransomware je dobře strukturovaný malware, který může snadno vést ke ztrátě vašich souborů. Je známo, že už byl přeložen do několika jazyků a šíří se prostřednictvím aplikace Outlook a Microsoft 365. Někteří odborníci na počítačovou bezpečnost ho nazývají „mistrovské dílo kriminality“.

Důsledky nakažení tímto virem mohou být zničující. Antivirový program obvykle nedokáže tomuto viru zabránit, takže byste měli přemýšlet o instalaci spolehlivého anti-spywaru. Proto musíte být při stahování přílohy přijaté od podezřelého zdroje velmi opatrní.

Proces odstranění viru Locky může být zdlouhavý a obtížný, ale co je nejdůležitější, nevrátí vám vaše soubory zpět. Pokud byl váš počítač infikován, následujte průvodce níže.

Locky virus FAQ:

Otázka: Mohu soubory dešifrovat poté, co Locky infiltroval počítač?

Odpověď: Bohužel, ještě nikdo žádný Locky Decrypter nevytvořil. Pokud na zálohování dat, což je jediný způsob, jak ztrátě souborů zabránit, pořád zapomínáte, můžete zkusit jednu z těchto aplikací: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities nebo R-Studio.

Bohužel neexistuje žádná záruka, že vám tyto programy pomohou soubory získat zpět. Také byste neměli zapomínat na zabezpečení počítače. Locky virus je nutné ze systému co nejdříve odstranit. K tomu doporučujeme nainstalovat program Reimage.

Otázka: Právě mi přišel e-mail se zprávou „v příloze najdete fakturu“. Připojená příloha: Dokument s názvem „Faktura J-98223146“. Bohužel, už jsem ji stáhl a moje soubory jsou teď zablokované! Proč?

Odpověď: Bohužel jste byli infikováni ransomwarem Locky. Jedná se o vážně nebezpečný virus, který vyžaduje zvláštní platbu za možnost soubory dešifrovat. Chcete-li počítač opravit a škodlivé soubory odstranit, podívejte se na návod krok za krokem uvedený níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Locky:

Odstraňte Locky pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Locky

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Locky.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Locky pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Locky. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Locky proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Locky a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-locky-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích