Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Locky (Návod k odstranení) - aktualizováno Led 2021

od Jake Doevan - -   .locky file extension virus | Druh: Ransomware

Locky virus – obecný přehled:

Locky virus

V současné době se Locky virus snaží ze svého počítače odstranit a obnovit „Locky Datei“ stovky lidí. Pokud jste o této hrozbě dosud neslyšeli, měli byste vědět, že se jedná o nejnovější virus typu ransomware, který je schopen zničit vaše soubory.

Pokud rádi soubory shromažďujete v průběhu let, mějte se na pozoru, tato hrozba může vaše cenné vzpomínky ohrozit. Locky je zrádný malware, který údajně už napadl více než půl milionu uživatelů. Bohužel se stále šíří a podle odborníků na počítačovou bezpečnost může být jedním z nejvýznamnějších virů současnosti.

Virus funguje podobně jako CTB Locker, Cryptowall, Teslacrypt a Cryptolocker, takže, jakmile se dostane do počítače, začne soubory šifrovat pomocí šifrovacího algoritmu AES-128. Po zašifrování oběť nemá přístup ke svým souborům. Jediný způsob, jak tyto soubory získat zpět je s pomocí dešifrovacího klíče, který mají vývojáři viru Locky.

Uživatelé, jejichž soubory byly uzamčené jsou vyzváni k zaplacení určité částky peněz, výměnou za tento klíč. Požadují za něj zaplatit od 0,5 do 1,00 Bitcoinů (nebo $400). Nicméně, odborníci na bezpečnost obětem nedoporučují za tento klíč platit, protože neexistuje žádná záruka, že „klíč“ bude fungovat.

Pro shrnutí, Locky ransomware je extrémně nebezpečný virus, který musí být z počítače ihned odstraněn. To je jediný způsob, jak zabránit zašifrování dalších cenných dat. Chcete-li Locky virus a jeho škodlivé soubory odstranit, měli byste váš počítač prohledat pomocí programu ReimageIntego nebo podobného anti-spywaru.

Jak tento ransomware funguje?

Otázky týkající se Locky virus

Jakmile Locky infikuje systém, spustí tyto procesy:

 • Šifrování souborů. To trvá od několika hodin až po několik dní. Zpravidla v této fázi zůstává virus bez povšimnutí, ale můžete zaznamenat zpomalení počítače a podobné problémy.
 • Poté začne zobrazovat žádost o výkupné. Tato varovná zpráva _Locky_recover_instructions.txt je téměř totožná s předchozími, která dává uživatelům na vědomí, kolik bitcoinů by měly převést vývojářům viru Locky výměnou za speciální dešifrovací klíč potřebný k dešifrování jejich souborů.

Locky virus

Jak může Locky nakazit můj počítač?

Locky ransomware (alternativní název této hrozby) se šíří prostřednictvím nevyžádaných e-mailů jako příloha Word. E-maily, které tyto soubory obsahují mají tendenci být přesvědčivé a snaží se lidi přimět přílohu stáhnout. Když si stažený soubor otevřete pomocí aplikace Word v nastavení makro, virus okamžitě zahájí svoji škodlivou činnost.

Nicméně, to není možné, pokud jsou makro zakázány, proto oběť požádá o jejich povolení. To prosím NEDĚLEJTE, protože makro kóduje informace způsobem, který virus aktivuje. To je důvod, proč je Locky také nazýván Macro virus.

Poté, co byl aktivován, virus začne skenovat počítač pro soubory, včetně fotografií, videa, dokumentů, archivů atd. a pak je zašifruje pomocí algoritmu AES. K tomu všemu virus nemá vliv pouze na soubory v počítači, ale může také ovlivnit soubory na externích úložných discích připojených k počítači nebo soubory sdílené na sítí.

A co víc, on-line cloudy pro ukládání souborů a weby pro sdílení sítě jsou také vystaveny riziku. A bylo hlášeno, že Locky šifruje i Bitcoin peněženky. Jedná se o mimořádně nebezpečný virus, proto byste jej měli hned jakmile se objeví na vašem počítači odstranit. Také byste NEMĚLI otvírat neznámé e-maily a nestahovat žádné podezřelé přílohy.

Odstranění viru Locky:

Jak můžete vidět, Locky ransomware je dobře strukturovaný malware, který může snadno vést ke ztrátě vašich souborů. Je známo, že už byl přeložen do několika jazyků a šíří se prostřednictvím aplikace Outlook a Microsoft 365. Někteří odborníci na počítačovou bezpečnost ho nazývají „mistrovské dílo kriminality“.

Důsledky nakažení tímto virem mohou být zničující. Antivirový program obvykle nedokáže tomuto viru zabránit, takže byste měli přemýšlet o instalaci spolehlivého anti-spywaru. Proto musíte být při stahování přílohy přijaté od podezřelého zdroje velmi opatrní.

Proces odstranění viru Locky může být zdlouhavý a obtížný, ale co je nejdůležitější, nevrátí vám vaše soubory zpět. Pokud byl váš počítač infikován, následujte průvodce níže.

Locky virus FAQ:

Otázka: Mohu soubory dešifrovat poté, co Locky infiltroval počítač?

Odpověď: Bohužel, ještě nikdo žádný Locky Decrypter nevytvořil. Pokud na zálohování dat, což je jediný způsob, jak ztrátě souborů zabránit, pořád zapomínáte, můžete zkusit jednu z těchto aplikací: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities nebo R-Studio.

Bohužel neexistuje žádná záruka, že vám tyto programy pomohou soubory získat zpět. Také byste neměli zapomínat na zabezpečení počítače. Locky virus je nutné ze systému co nejdříve odstranit. K tomu doporučujeme nainstalovat program ReimageIntego.

Otázka: Právě mi přišel e-mail se zprávou „v příloze najdete fakturu“. Připojená příloha: Dokument s názvem „Faktura J-98223146“. Bohužel, už jsem ji stáhl a moje soubory jsou teď zablokované! Proč?

Odpověď: Bohužel jste byli infikováni ransomwarem Locky. Jedná se o vážně nebezpečný virus, který vyžaduje zvláštní platbu za možnost soubory dešifrovat. Chcete-li počítač opravit a škodlivé soubory odstranit, podívejte se na návod krok za krokem uvedený níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Locky:

Odstraňte Locky pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Locky

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Locky.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Locky pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Locky. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Locky proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Locky a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích