Míra závažnosti:  
  (100/100)

Odstranit CryptoLocker (Návod k odstranení) - aktualizováno Zář 2019

od Jake Doevan - -   Crypto Locker | Druh: Ransomware

Cryptolocker je nebezpečný ransomware

CryptoLocker

Cryptolocker je nebezpečný ransomware, který byl vypuštěn toutéž skupinou kybernetických zločinců, která je zodpovědná za vypuštění viru FBI, viru viru Police Central e-crime Unit , viru Department of Justice a mnoha dalších hrozeb. Stejně jako výše zmíněné viry zablokuje Cryptolocker osobní soubory uživatele a zobrazí velkou výstrahu, která žádá o zaplacení “výkupného” ve výši 300$.

S touto hrozbou ale přicházejí některé novinky: Cryptolocker uzamkne soubory s pomocí asymetrického šifrování, což znamená, že abyste se k zašifrovaným datům opět dostali, budete potřebovat obě strany šifrovacího klíče. Proto není možné tuto hrozbu odstranit postupem dle určitého návodu tak jako v případě většiny předchozích verzí ransomwaru.

Zdá se, že jediným řešením je zde opravdu jen získat druhou polovinu klíče, kterou znají pouze kybernetičtí zločinci. Podle varování Cryptolockeru má uživatel pouze omezené množství času na zaplacení výkupného a obnovu svého přístupu k souborům. V opačném případě jim může říci “sbohem”.

CryptoLocker

Jak může cryptolocker napadnout můj počítač?

Podle odborníků využívá Cryptolocker k šíření oficiálně se tvářící e-maily. Zpravidla upozorňují na chybějící platby, daně, nákupy a podobné záležitosti, které uživatele snadno přesvědčí, aby škodlivou přílohu otevřel. Po otevření přílohy je počítač okamžitě napaden nebezpečným virem, který ihned zašifruje soubory uživatele.

Virus obvykle uzamkne soubory s těmito příponami: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.

CryptoLocker

Věříte-li, že byl váš počítač virem Cryptolocker napaden, měli byste bez meškání postupovat podle tohoto návodu:

Jak odstranit Cryptolocker?

Ve většině případů mohou uživatelé obnovit přístup ke svým souborům s pomocí Obnovení systému nebo spuštěním úplného skenu systému s pomocí jedné z těchto aplikací: Reimage, Malwarebytes.

Důrazně doporučujeme zvážit prevenci takových napadení. Můžete pro tyto účely využít výše zmíněných programů. Kormě toho nezapomínejte ani na ochranu svých souborů a zálohování. K tomu lze dobře využít externí pevné disky (s USB), CD, DVD nebo se spolehnout na on-line zálohování dat typu Google Drive, Dropbox, Flickr a podobná řešení.

CryptoLocker

V neposlední řadě si také přečtěte také níže uvedený příspěvek, ve kterém se dozvíte další podrobnosti o tom, jak se Cryptolockeru i dalším ransomwarovým virům vyhnout:

Trying to avoid ransomware or make it useless? Here are some tips (Snažit se ransomwaru vyhnout nebo ho udělat zbytečným? Nabízíme několik tipů).

Otázky týkající se CryptoLocker

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro CryptoLocker
obrázek pro CryptoLockerobrázek pro CryptoLocker

Návod na ruční odstranění hrozby CryptoLocker:

Odstraňte CryptoLocker pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CryptoLocker

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CryptoLocker.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CryptoLocker pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CryptoLocker. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění CryptoLocker proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CryptoLocker a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker.html

Návody na odstranění v dalších jazycích