Odstranit virus Locky (Instrukce k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Olivia Morelli - - | Druh: Ransomware

Návod na odstranění viru Locky

Co je to Locky ransomware?

Jak si virus Locky najde cestu do kompromitovaného počítače?

Locky ransomware

Locky je Ransomware, který se šíří jako škodlivý word dokument připojený k nevyžádanému e-mailu. E-maily, které obsahují Locky ransomware obvykle předstírají, že posílají fakturu. Tento škodlivý Word dokument může okamžitě spustit škodlivý šifrovací proces v případě, že jsou povoleny Word makra. Pokud tomu tak není, text ve Wordu se zobrazí jako poškozený soubor, a první řádek tohoto infekčního dokumentu říká: “Povolte makra, pokud je kódování dat nesprávné..” Neměli byste dělat, co říká!

Bohužel, pokud se uživatel počítače snaží tyto podezřelé poškozené řádky dekódovat, může se stát, že makra zapne. V důsledku toho se škodlivý kód v dokumentu aktivuje a nainstaluje Locky ransomware do počítače.

Co Locky ransomware způsobuje?

Jak můžete vidět, název tohoto viru je „Locky“, což napovídá i o jeho funkci. Tento ransomware zamkne soubory umístěné na počítači oběti, bez možnosti jejich obnovení, pokud uživatel nemá dešifrovací klíč nebo záložní kopie uložené na externím disku. Abychom byli přesnější, Locky virus spustí procesy, které prohledají počítač pro zvukové soubory, dokumenty, videa, obrázky, databáze, zip a další soubory.

Locky může také najít soubory na externích discích, které jsou připojeny k zařízení nebo soubory sdílené na síti. Jakmile takové soubory najde, zašifruje je pomocí šifrovacího algoritmu AES. A co víc, tento virus smaže stínové kopie (záznamy z Volume Snapshot Service), které mohou být použity k obnově zašifrovaných souborů.

Otázky týkající se Locky ransomware

Jakmile Locky dokončí svou špinavou práci, zanechá žádost o výkupné (_Locky_recover_instructions.txt) v každé složce, která obsahuje zašifrované soubory. Kromě toho také změní tapetu za obrázek, na kterém jsou stejné informace jako v žádosti o výkupné. Přikazuje použít anonymní sít Tor a zaplatit výkupné cca 0,5-1 Bitcoin ($209- $419) kybernetickým zločincům výměnou za soukromý dešifrovací klíč, který je určen k dešifrování vašich dat.

Locky ransomware

Co dělat, když Locky napadne počítač?

Co se týče ransomwaru, je vždy lepší se před ním chránit, než vás napadne. Nezáleží na tom jak pozorný a opatrný uživatel počítače jste, kybernetičtí zločinci vás stejně mohou oklamat, neboť k šíření škodlivého softwaru používají trojské koně. Jinými slovy, malware se k vám dostane jako bezpečně vypadající soubor, který je ve skutečnosti infikován.

Důrazně doporučujeme pravidelně vytvářet záložní kopie vašich dat a ukládat je na externí pevný disk. Bohužel, Locky je virus, který může vaše osobní soubory uzamknout navždy a jediný 100% způsob, jak vaše soubory obnovit je jejich přenesení z externího disku. Musíte však zcela eliminovat Locky malware dříve, než tak učiníte, protože, jak jsme již uvedli dříve, může také zašifrovat data uložené na externím disku, který je k infikovanému počítači zapojený.

Pokud nemáte kopie vašich souborů zálohované na externím disku, zbývají vám tři možnosti:

 1. Můžete zkusit použít jeden z těchto nástrojů (které vám mohou pomoci dešifrovat alespoň některé soubory): Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec nebo R-Studio;
 2. Můžete počkat, až někdo vytvoří nástroj Locky Decrypter (to může trvat dlouhou dobu);
 3. Poslední možností je zaplatit výkupné, ale to NEDOPORUČUJEME. Není divu, že neexistuje žádná záruka, že vám kybernetičtí zločinci dešifrovací klíč dají. Zamyslete se nad tím – opravdu chcete takto kybernetické zločince podpořit?

Chcete-li odstranit virus Locky, doporučujeme použít některý z následujících anti-malwarových programů: ReimageIntego nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. Jedná se o profesionální nástroje pro odstranění malwaru, které mohou virus Locky zcela zlikvidovat. POZNÁMKA: Anti-malwarový program NENÍ schopný data dešifrovat.

Pokyny pro odstranění viru Locky

Před pokusem o odstranění ransomwaru Locky, si přečtěte informace uvedené v tomto odstavci. Za prvé, vezměte na vědomí, že Locky je extrémně nebezpečný a dobře stavěný virus, který šíří své škodlivé komponenty po celém počítači. Je hrozně důležité odstranit všechny soubory, které patří k malwaru Locky.

V opačném případě, co po sobě zanechá může zvýšit náchylnost počítače k jiným hrozbám, nebo je do počítače mohou dokonce stáhnout. Pro možnost ručního odstranění se prosím rozhodněte pouze tehdy, jste-li pokročilý uživatel počítače. V opačném případě doporučujeme zvolit automatické odstranění.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Locky

Odstraňte Locky pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Locky

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Locky.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Locky pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Locky. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Locky proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Locky a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích