Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Locky (Instrukce k odstranení) - aktualizace Srp 2017

od Olivia Morelli - - | Druh: Ransomware

Jak si virus Locky najde cestu do kompromitovaného počítače?

Locky ransomware

Locky je Ransomware, který se šíří jako škodlivý word dokument připojený k nevyžádanému e-mailu. E-maily, které obsahují Locky ransomware obvykle předstírají, že posílají fakturu. Tento škodlivý Word dokument může okamžitě spustit škodlivý šifrovací proces v případě, že jsou povoleny Word makra. Pokud tomu tak není, text ve Wordu se zobrazí jako poškozený soubor, a první řádek tohoto infekčního dokumentu říká: “Povolte makra, pokud je kódování dat nesprávné..” Neměli byste dělat, co říká!

Bohužel, pokud se uživatel počítače snaží tyto podezřelé poškozené řádky dekódovat, může se stát, že makra zapne. V důsledku toho se škodlivý kód v dokumentu aktivuje a nainstaluje Locky ransomware do počítače.

Co Locky ransomware způsobuje?

Jak můžete vidět, název tohoto viru je „Locky“, což napovídá i o jeho funkci. Tento ransomware zamkne soubory umístěné na počítači oběti, bez možnosti jejich obnovení, pokud uživatel nemá dešifrovací klíč nebo záložní kopie uložené na externím disku. Abychom byli přesnější, Locky virus spustí procesy, které prohledají počítač pro zvukové soubory, dokumenty, videa, obrázky, databáze, zip a další soubory.

Locky může také najít soubory na externích discích, které jsou připojeny k zařízení nebo soubory sdílené na síti. Jakmile takové soubory najde, zašifruje je pomocí šifrovacího algoritmu AES. A co víc, tento virus smaže stínové kopie (záznamy z Volume Snapshot Service), které mohou být použity k obnově zašifrovaných souborů.

Jakmile Locky dokončí svou špinavou práci, zanechá žádost o výkupné (_Locky_recover_instructions.txt) v každé složce, která obsahuje zašifrované soubory. Kromě toho také změní tapetu za obrázek, na kterém jsou stejné informace jako v žádosti o výkupné. Přikazuje použít anonymní sít Tor a zaplatit výkupné cca 0,5-1 Bitcoin ($209- $419) kybernetickým zločincům výměnou za soukromý dešifrovací klíč, který je určen k dešifrování vašich dat.

Otázky týkající se Locky ransomware

Locky ransomware
Locky ransomware

Co dělat, když Locky napadne počítač?

Co se týče ransomwaru, je vždy lepší se před ním chránit, než vás napadne. Nezáleží na tom jak pozorný a opatrný uživatel počítače jste, kybernetičtí zločinci vás stejně mohou oklamat, neboť k šíření škodlivého softwaru používají trojské koně. Jinými slovy, malware se k vám dostane jako bezpečně vypadající soubor, který je ve skutečnosti infikován.

Důrazně doporučujeme pravidelně vytvářet záložní kopie vašich dat a ukládat je na externí pevný disk. Bohužel, Locky je virus, který může vaše osobní soubory uzamknout navždy a jediný 100% způsob, jak vaše soubory obnovit je jejich přenesení z externího disku. Musíte však zcela eliminovat Locky malware dříve, než tak učiníte, protože, jak jsme již uvedli dříve, může také zašifrovat data uložené na externím disku, který je k infikovanému počítači zapojený.

Pokud nemáte kopie vašich souborů zálohované na externím disku, zbývají vám tři možnosti:

 1. Můžete zkusit použít jeden z těchto nástrojů (které vám mohou pomoci dešifrovat alespoň některé soubory): Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec nebo R-Studio;
 2. Můžete počkat, až někdo vytvoří nástroj Locky Decrypter (to může trvat dlouhou dobu);
 3. Poslední možností je zaplatit výkupné, ale to NEDOPORUČUJEME. Není divu, že neexistuje žádná záruka, že vám kybernetičtí zločinci dešifrovací klíč dají. Zamyslete se nad tím – opravdu chcete takto kybernetické zločince podpořit?

Chcete-li odstranit virus Locky, doporučujeme použít některý z následujících anti-malwarových programů: Reimage nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. Jedná se o profesionální nástroje pro odstranění malwaru, které mohou virus Locky zcela zlikvidovat. POZNÁMKA: Anti-malwarový program NENÍ schopný data dešifrovat.

Pokyny pro odstranění viru Locky

Před pokusem o odstranění ransomwaru Locky, si přečtěte informace uvedené v tomto odstavci. Za prvé, vezměte na vědomí, že Locky je extrémně nebezpečný a dobře stavěný virus, který šíří své škodlivé komponenty po celém počítači. Je hrozně důležité odstranit všechny soubory, které patří k malwaru Locky.

V opačném případě, co po sobě zanechá může zvýšit náchylnost počítače k jiným hrozbám, nebo je do počítače mohou dokonce stáhnout. Pro možnost ručního odstranění se prosím rozhodněte pouze tehdy, jste-li pokročilý uživatel počítače. V opačném případě doporučujeme zvolit automatické odstranění.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Locky:

Odstraňte Locky pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Locky

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Locky.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Locky pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Locky. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Locky proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Locky a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-locky-ransomware.html

Návody na odstranění v dalších jazycích