Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus CryptoWall (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Říj 2019

od Gabriel E. Hall - -   Cryptowall | Druh: Ransomware

CryptoWall je velice nebezpečný ransomwarový virus, jenž byl vypuštěn stejnou skupinou kybernetických kriminálníků, která je zodpovědná i za vypuštění ransomwaru Cryptolocker [Cryptolocker], CTB Locker [CTB Locker] atd. Měli byste být obzvláště obezřetní, jste-li uživatelem Windows. Virus CryptoWall má totiž schopnost napadnout jakoukoli jejich verzi. Okamžitě po napadení systému zašifruje všechny soubory a data s pomocí šifrování RSA 2048 a zablokuje uživateli přístup k nim. Pro jejich opětovné zpřístupnění vám virus nabídne možnost zaplatit výkupně (anglicky “ransom”) ve výši 500$. Platba ale musí být uskutečněna prostřednictvím Toru (anonymní webový prohlížeč) a uhrazena v Bitcoinech. Tato metoda peněžních převodů je využívána obvykle hackery a kybernetickými zločinci s cílem udržení jejich totožnosti v tajnosti. Neplaťte, prosím, těmto kybernetickým kriminálníkům ani jediný cent, neboť jde pouze o podvodnou a zákeřnou metodu získávání peněz.

Jak může virus CryptoWall napadnout můj počítač?

Tento škodlivý vetřelec může do vašeho počítače proniknout jako legitimní aktualizace pro dobře známé programy (Java, Flash Player, Adobe Reader, etc.), která vám může být nabídnuta při návštěvě nebezpečných a škodlivých stránek. Ve většině případů však ransomware CryptoWall obíhá v balíčku se závadnými nevyžádanými maily. Můžete jej do počítače stáhnout po otevření přílohy takového mailu, který se často tváří např. jako faktura za určitý nákup či podobně. Jestliže CryptoWall systém napadne, zanechá v každém ze zašifrovaných adresářů tyto soubory: DECRYPT_INSTRUCTION.txt, DECRYPT_INSTRUCTION.html a DECRYPT_INSTRUCTION.url. Kromě toho začne tento ransomware zobrazovat následující hlášení:

Decrypt service
Your files are encrypted.
To get the key to decrypt files you have to pay 500 USD/EUR. If payments is not made before [date] the cost of decrypting files will increase 2 times and will be 1000 USD/EUR Prior to increasing the amount left: [count down timer]
We are present a special software – CryptoWall Decrypter – which is allow to decrypt and return control to all your encrypted files. How to buy CryptoWall decrypter?
1.You should register Bitcoin waller
2. Purchasing Bitcoins – Although it’s not yet easy to buy bit coins, it’s getting simpler every day.
3. Send 1.22 BTC to Bitcoin address: 1BhLzCZGY6dwQYgX4B6NR5sjDebBPNapvv
4. Enter the Transaction ID and select amount.
5. Please check the payment information and click „PAY“.

Jak odstraním virus CryptoWall z mého počítače?

Napadne -li CryptoWall váš systém, zanechá vás bohužel bez jakékoli možnosti vaše soubory dešifrovat zpět. Můžete toho dosáhnout pouze zaplacením “výkupného”. Důrazně proto doporučujeme nainstalovat si spolehlivý anti-spywarový program, který vám snadno pomůže se napadení tohoto typu v budoucnu vyhnout. V tomto případě doporučujeme používat Reimage nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. K odblokování systému a odstranění škodlivé zprávy z pracovní plochy můžete spustit zmíněné programy nebo postupovat podle tohoto návodu:

 1. Spusťte svůj zavirovaný počítač v ‚Nouzovém režimu s příkazovým řádkem‘, abyste zamezili činnosti viru CryptoWall (tento krok by měl fungovat pro všechny verze zmíněné horzby)

 2. Spusťte Regedit

 3. Vyhledejte Spouštěcí záznamy WinLogon Entries a vypište si všechny soubory, které nejsou explorer.exe nebo prázdné. Nahraďte je souborem explorer.exe.

 4. Vyhledejte takto vypsané soubory v registru a smažte ty klíče registru, které na tyto soubory odkazují.

 5. Restartujte počítač a spusťte úplný test systému aktualizovanou verzí anti-spywarového programu.

Bude-li pro vás tento postup fungovat, jeho účinkem bude pouze odblokování počítače. Důrazně doporučujeme zvážit i prevenci podobných napadení. K tomu lze využít výše zmíněné programy. Kromě toho nezapomínejte ani na ochranu svých souborů a zálohování dat. Pro tento účel lze využít externí pevné disky (s USB), CD, DVD nebo se spoléhat na on-line zálohování dat typu Google Drive, Dropbox, Flickr a podobná řešení.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro Virus CryptoWall
obrázek pro Virus CryptoWallobrázek pro Virus CryptoWallobrázek pro Virus CryptoWallobrázek pro Virus CryptoWallobrázek pro Virus CryptoWallobrázek pro Virus CryptoWallobrázek pro Virus CryptoWall

Návod na ruční odstranění viru CryptoWall:

Odstraňte CryptoWall pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CryptoWall

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CryptoWall.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CryptoWall pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CryptoWall. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění CryptoWall proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CryptoWall a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích