Kolik vydělávají kyberzločinci za viry?

How much cash could cybercriminals make from viruses?Jak si jistě dokážete představit, viry se vytvářejí za účelem vydělávání peněz. Přemýšleli jste ale někdy nad tím kolik si tito kriminálníci vydělají?

Dle nové studie známé bezpečnostní společnosti Trustwave, si hackeři po investování do ransomwaru mohou vydělat až 1,500% zisk. Přibližná cena ransomwaru je okolo $5,900, to znamená, že návratnost této investice je dost působivá – až $90,000 za jeden měsíc v provozu! Kolik se dá vydělat pomocí únosců prohlížeče nebo adwarů není dosud známo, ale nemůžeme prohlásit, že tyto viry nejsou schopny svým vlastníkům vydělávat podobný balík.

Podle odborníků ze společnosti Trustwave, hacker k provedení zločinu pomocí ransomwaru potřebuje tři věci – virus, exploit kit a plno obětí. Tvrdí, že během svého výzkumu neměli žádný problém najít všechny tyto věci ve východní Evropě, Asii a Latinské Americe. Kupujcí nedostane pouze škodlivý kód ransomware a on-line kit. Může také získat zdroj obětí z kompromitovaných webových stránek a pokusit se je nakazit ransomwary jako CTB Locker, Cryptolocker, Cryptowall a jiné. Po vstupu do systému, mohou tyto viry snadno zašifrovat důležité soubory oběti a pak požadovat výkupné. Trustwave také dává takový příklad: pokud zločinec nakazí 10% z 20.000 návštěvníků této kompromitované webové stránky každý den a jen 0,5% z těchto obětí zaplatí $300 výkupného, ​​vydělá si okolo $90,000 měsíčně.

Prosím, ujistěte se, že provedete nezbytná opatření, proto abyste se platbě kyberzločincům vyhnuli. Měli byste si dělat dodatečné kopie důležitých souboru a jiných dokumentů. K tomu si můžete vybrat metodu externího zálohování nebo zálohování do cloudu. Zde se o těchto metodách dočtete více: Proč je potřeba zálohovat a jaké k tomu jsou metody?

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Julie Splinters je editorem zpráv pro odstranitvirus.cz. Vystudovala bakalářské studium anglické filologie.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce
Soubory
Software
Porovnávání