Počítačové viry a malware

od Lucia Danes - - Aktuální | Druh: Vše

Počítačové viry (neboli malware) jsou škodlivé programy vytvořené pro zahájení neoprávněné aktivity v postiženém počítačovém systému. Mohou v počítači způsobit závažné problémy, proto by se uživatelé měli instalaci virů vyhnout. Ve většině případů jsou počítačové viry vytvářeny pro generování peněz, aby mohli oběť sledovat a shromažďovat osobně identifikovatelné nebo neidentifikovatelné údaje. Kromě toho mohou způsobit přesměrování, zpomalení systému nebo podobné problémy. Adware, „únosci“ prohlížeče, ransomware, trojské koně a spyware jsou mezi malwary nejpopulárnější.

Malware infikuje systém bez souhlasu a vědomí uživatele. Takový škodlivý software si můžete do počítače stáhnout ve svazku s nelicencovaným softwarem, jako jsou například ilegální hry, cracky anti-spywarových/antivirových programů a podobné. Uživatelé by si také měli dávat pozor na e-maily, protože mohou být plné škodlivých odkazů nebo infikovaných příloh. A nakonec bezpečnostní výzkumníci varují před nelegálními webovými stránkami a zavádějícími vyskakovacími reklamami, které se také aktivně využívají k distribuci malwaru. Pokud reklama vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, měli byste ji ignorovat. Téměř každý z těchto programů může být zastaven pomocí spolehlivého anti-malwaru. Nicméně, někdy dokonce i ten nejsilnější bezpečnostní software nedokáže ochránit počítač, protože všechny počítačové viry jsou neustále aktualizovány, a to vyžaduje čas k vývoji nových aktualizací pro anti-malware.

Funkčnost počítačových virů závisí na jejich typu, ale ztráty peněz a dat jsou nejčastější problémy způsobené škodlivým softwarem. Oběti mohou také narazit na problémy související s prohlížečem (změna úvodní stránky / domovské stránky / nové záložky, zobrazování reklamního obsahu, přesměrování uživatele na nebezpečné webové stránky, atd) a PC problémy související se (zpomalením systému, problémy při spuštění legitimního softwaru, výskyt falešných systémových skenerů, atd.) Malware může také infikovat systém s dalšími viry, nebo se dokonce pokusit o připojení postiženého počítače do botnetu a potom jej použít pro distribuci nevyžádané pošty. Nejvíce hrozeb, které patří do kategorie malware, běží tiše na pozadí a uživatelé systému nemají ani tušení, že jsou infikováni. Nicméně, podezřelé procesy ve správci úloh, náhlé objevení podivných panelů nástrojů ve vašem webovém prohlížeči, neznámé změny v nastavení systému a zpomalení počítače by vás mělo upozornit, že je váš počítač v nebezpečí.

Pokud jste si některého z těchto problémů všimli, bude váš počítač pravděpodobně infikován. Chcete-li vědět s čím se potýkáte a jak to odstranit, je třeba nejdříve identifikovat hrozbu. Můžete to udělat návštěvou databáze počítačových virů nebo spuštěním skenování celého systému s jedním z našich doporučených anti-malwarových programů. Pokud již znáte název svého malwaru, můžete počítač také opravit tak, že budete postupovat dle našeho podrobného návodu k odstranění nebo spuštěním kontroly celého systému se stejným anti-spywarovým softwarem. Chcete-li vybrat správný program, prohlédněte si sekci SOFTWARE. K opravě počítače důrazně doporučujeme použítí doporučených nástrojů.

Nejnovější viry přidané do databáze

Jak se zbavit přesměrovávacího viru pro IE

Přesměrovávací virus pro IE je počítačová infekce, konkrétně prohlížečový únosce, který je schopen provést velmi snadno určité změny v internetovém prohlížeči. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovavaci-virus-pro-ie/">Celý článek
Únosce prohlížeče Viry   Září 26, 2017

Smazat virus Web-start.org

Měli byste vyhledávač Web-start.org používat? Zpočátku virus Web-start.org svou přítomnost skrývá a jedinou známkou toho, že by mohl být v systému je změněná domovská stránka, která se zobrazí pokaždé, když oběť< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/web-start-org-virus/">Celý článek
Únosce prohlížeče Viry   Září 12, 2017

Informace aktualizovány: 2016-11-09

Zdroj: http://www.2-spyware.com/parasites.php

Přečtěte si v jiném jazyce

Soubory
Software
Porovnávání
Přidejte si nás na Facebooku k oblíbeným