Počítačové viry a malware

Lucia Danes - - Aktuální | Druh: Vše

Počítačové viry (neboli malware) jsou škodlivé programy vytvořené pro zahájení neoprávněné aktivity v postiženém počítačovém systému. Mohou v počítači způsobit závažné problémy, proto by se uživatelé měli instalaci virů vyhnout. Ve většině případů jsou počítačové viry vytvářeny pro generování peněz, aby mohli oběť sledovat a shromažďovat osobně identifikovatelné nebo neidentifikovatelné údaje. Kromě toho mohou způsobit přesměrování, zpomalení systému nebo podobné problémy. Adware, „únosci“ prohlížeče, ransomware, trojské koně a spyware jsou mezi malwary nejpopulárnější.

Malware infikuje systém bez souhlasu a vědomí uživatele. Takový škodlivý software si můžete do počítače stáhnout ve svazku s nelicencovaným softwarem, jako jsou například ilegální hry, cracky anti-spywarových/antivirových programů a podobné. Uživatelé by si také měli dávat pozor na e-maily, protože mohou být plné škodlivých odkazů nebo infikovaných příloh. A nakonec bezpečnostní výzkumníci varují před nelegálními webovými stránkami a zavádějícími vyskakovacími reklamami, které se také aktivně využívají k distribuci malwaru. Pokud reklama vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, měli byste ji ignorovat. Téměř každý z těchto programů může být zastaven pomocí spolehlivého anti-malwaru. Nicméně, někdy dokonce i ten nejsilnější bezpečnostní software nedokáže ochránit počítač, protože všechny počítačové viry jsou neustále aktualizovány, a to vyžaduje čas k vývoji nových aktualizací pro anti-malware.

Funkčnost počítačových virů závisí na jejich typu, ale ztráty peněz a dat jsou nejčastější problémy způsobené škodlivým softwarem. Oběti mohou také narazit na problémy související s prohlížečem (změna úvodní stránky / domovské stránky / nové záložky, zobrazování reklamního obsahu, přesměrování uživatele na nebezpečné webové stránky, atd) a PC problémy související se (zpomalením systému, problémy při spuštění legitimního softwaru, výskyt falešných systémových skenerů, atd.) Malware může také infikovat systém s dalšími viry, nebo se dokonce pokusit o připojení postiženého počítače do botnetu a potom jej použít pro distribuci nevyžádané pošty. Nejvíce hrozeb, které patří do kategorie malware, běží tiše na pozadí a uživatelé systému nemají ani tušení, že jsou infikováni. Nicméně, podezřelé procesy ve správci úloh, náhlé objevení podivných panelů nástrojů ve vašem webovém prohlížeči, neznámé změny v nastavení systému a zpomalení počítače by vás mělo upozornit, že je váš počítač v nebezpečí.

Pokud jste si některého z těchto problémů všimli, bude váš počítač pravděpodobně infikován. Chcete-li vědět s čím se potýkáte a jak to odstranit, je třeba nejdříve identifikovat hrozbu. Můžete to udělat návštěvou databáze počítačových virů nebo spuštěním skenování celého systému s jedním z našich doporučených anti-malwarových programů. Pokud již znáte název svého malwaru, můžete počítač také opravit tak, že budete postupovat dle našeho podrobného návodu k odstranění nebo spuštěním kontroly celého systému se stejným anti-spywarovým softwarem. Chcete-li vybrat správný program, prohlédněte si sekci SOFTWARE. K opravě počítače důrazně doporučujeme použítí doporučených nástrojů.

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Stažením kteréhokoli z poskytnutých Anti-spywarových programů souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X

Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage je doporučený program pro odinstalování. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage

Nejnovější viry přidané do databáze

Jak se zbavit Virus s příponou souboru .odin

Co dělat, když vaše soubory mají příponu .odin: Přípona souboru .odin se obvykle objeví poté, co je soubor zašifrován virem s příponou souboru .odin, který je lépe známý jako ODIN ransomware. Jedná se o destruktivní virus, který mění data tak, že k nim oběť Celý článek
Ransomware Viry   Březen 08, 2017

Informace aktualizovány: 2016-11-09

zdroj: http://www.2-spyware.com/parasites.php

Přečtěte si v jiném jazyce

Soubory
Software
Porovnávání
Přidejte si nás na Facebooku k oblíbeným