Co je to Vulkaninfo32.exe? Mám ho odstranit?

Soubor Vulkaninfo32.exe může také označovat škodlivý software

Spustitelný soubor Vulkaninfo32.exe od Nvidia je legitimní přídavnou komponentou grafických aplikací používaných společností Vulkan STD. Najdete ji v počítači umístěnou v C:\Program files a v nabídce Start krátce po stažení určitých aktualizací od Nvidia, Intel nebo AMD. Uživatelé počítačů by si však měli být vědomi, že existují také škodlivé programy, které mohou používat stejný název jako tento neškodný spustitelný soubor. 

Hlavním důvodem, proč se mnoho lidí zajímá a ptá se, co je Vulkaninfo32.exe je, že se stal samostatnou aplikací v systému. Zatímco předtím byl pouze součástí grafických ovladačů Nvidia. Je klasifikován jako aplikační programové rozhraní (API), které obsahuje protokoly, nástroje a rutiny pro vývoj softwaru. 

Vulkaninfo 32 pomáhá počítačovým hrám pracovat rychleji a výrazně zvyšuje zážitek ze hry. Stejně tak jej většina výrobců grafických procesorů (GPU) zahrnuje do nových aktualizací ovladačů. Proto pokud jste nedávno aktualizovali grafické ovladače, nemusíte si dělat starosti.

Počítačoví zločinci se však snaží zamaskovat své škodlivé programy a malware označují jako Vulkaninfo32.exe. Digitální podpis můžete rychle zkontrolovat – pokud není od LunarG, měli byste pravděpodobně přijmout odpovídající opatření k ochraně vašeho systému před podvodníky.

Všimněte si, že vám nedoporučujeme Vulkaninfo32.exe odstranit, protože by neměl mít vliv na váš systém, když se nepoužívá. V případě, že máte pochybnosti o jeho legitimnosti, měli byste soubory zkontrolovat pomocí profesionálního antivirového nástroje. Za tím účelem doporučujeme použít program FortectIntego.

Pokud se rozhodnete Vulkaninfo32.exe odstranit, uvědomte si, že už nebudete moci používat Vulcan API. Přestože váš počítač podporuje rozhraní Direct X API, neměly se objevit žádné další významné změny. Proto vám doporučujeme zkontrolovat systém pomocí antimalwarového nástroje, abyste se ujistili, že soubor je škodlivý.

Způsoby, jak by se do vašeho systému mohli dostat škodlivé soubory

Zatímco legitimní Vulkaninfo 32 je nainstalován ve vašem systému spolu s aktualizací grafických ovladačů, jeho falešná varianta může být distribuována spolu s bezplatnými aplikacemi. V každém případě doporučujeme věnovat mimořádnou pozornost při stahování a instalaci softwaru.

Pokud je to možné, měli byste zvolit Pokročilé/Vlastní nastavení instalace a nepřeskakovat žádné kroky. Nezapomeňte, že nespolehlivé a potenciálně nebezpečné aplikace jsou předem vybrané a musíte jejich výběr zrušit, aby se zabránilo jejich stažení do systému.

Odborníci z NoVirus.uk tvrdí, že byste měli vždy používat profesionální antivirový software, který váš počítač chrání nepřetržitě. Ujistěte se však, že je spolehlivý a dostatečně silný, aby se vypořádal se škodlivými soubory.

Vulkaninfo32.exe můžete odstranit, pokud vyvolává obavy

Mějte na vědomí, že legitimní soubor Vulkaninfo32.exe by se měl nacházet v adresáři C:\Program Files a měl by být digitálně podepsaný od LunarG. Pokud zjistíte, že je tento spustitelný soubor spuštěn, když rozhraní API nepoužíváte, je možné, že byl váš počítač napaden. V tomto případě je možné pouze jeho automatické odstranění.

K důsledné kontrole systému si nainstalujte program FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes. V případě zjištění malwaru tyto antivirové nástroje rozpoznají všechny související součásti a soubor Vulkaninfo32.exe z počítače odstraní. Můžete také použít libovolný jiný renomovaný bezpečnostní software.

Nedoporučujeme však, abyste odstranění Vulkaninfo32.exe prováděli sami. Mohli byste poškodit systém nebo škodlivý soubor úspěšně neodstranit. Tento postup může vyžadovat znalosti v oblasti informačních technologií a nezkušeným uživatelům doporučujeme používat metodu automatického odstranění.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions