Co je to winsrv.exe? Mám ho odstranit?

Winsrv.exe – nebezpečný soubor, který je zodpovědný za spouštění škodlivých aktivit v počítači

Winsrv.exe je škodlivý soubor, který patří do rodiny počítačového červa SdBot.bhk a trojských koní IRC backdoor. Tento spustitelný soubor slouží ke spuštění malwaru v počítači nebo spouštění některých jeho součástí. Nalezení tohoto souboru vyžaduje okamžité skenování počítače pomocí renomovaného antivirového programu.

Škodlivý spustitelný soubor se může dostat do systému jako trojský kůň, což znamená, že může vypadat jako užitečný program nebo jeho aktualizace. Aby winsrv.exe obešel zabezpečení počítače, používá název služby Windows. Je umístěn v adresáři %WinDir% a okamžitě spouští své škodlivé úlohy.

Obvykle po napadení malwarem uživatelé zaznamenávají, že se jejich počítač chová zvláštně:

  • Programy nereagují;
  • Prohlížeče jsou zaplaveny reklamou;
  • Instalují se neznámé programy a rozšíření prohlížeče;
  • Prohlížeč přesměrovává na podezřelé webové stránky;
  • Není možné přistupovat k souborům kvůli neznámým rozšířením;
  • Některé soubory jsou odstraněné.

Virus winsrv.exe vytvoří položku spouštění a spustí se při každém spuštění napadeného počítače. Kromě toho spustitelný soubor vytvoří položku ve Správci úloh. Nedoporučuje se však jeho úlohu ukončit a odstranit jediný soubor.

Jak jsme již zmínili na začátku, soubor winsrv.exe je spojen s malwarem. Proto musí být spustitelný soubor odstraněn spolu se škodlivým programem. Chceme poukázat na to, že nalezení souvisejících souborů je velmi obtížné a neměli byste se o to snažit sami.

Malware Winsrv.exe může používat názvy legitimních souborů systému Windows nebo zavádět škodlivý kód do legitimních procesů. Mohli byste tedy nechtěně smazat nesprávné položky. V takovém případě způsobíte více škod než škodlivý software.

Musíte odstranit winsrv.exe spolu s kybernetickou hrozbou pomocí spolehlivého softwaru pro odstranění malwaru. Pravděpodobně budete muset restartovat systém do nouzového režimu se sítí, protože některé škodlivé programy jsou navrženy tak, aby blokovaly bezpečnostní nástroje.

Doporučujeme odstranit winsrv.exe a odstranit poškození pomocí programu FortectIntego. Tento anti-malware může účinně virus odstranit, opravit poškozené položky registru a eliminovat další škody způsobené malwarem.

Metody používané k šíření malwaru

Škodlivé programy lze šířit mnoha způsoby, ale počítačové útoky obvykle vyžadují účast uživatelů počítače. Počítačové viry zpravidla vstupují do systému, pokud uživatelé:

  • otevřou přílohu škodlivého e-mailu;
  • stáhnou nelegální nebo poškozený software;
  • nainstalují falešné aktualizace softwaru;
  • kliknou na reklamu se škodlivým obsahem.

Vzhledem k těmto oblíbeným způsobům distribuce se uživatelům doporučuje, aby při kliknutí a stahování obsahu na webu byli opatrní. Je však také důležité aktualizovat software a operační systém, protože některé kybernetické hrozby by mohly používat exploitové sestavy, které „unesou“ zařízení tím, že využijí zranitelnosti zabezpečení zastaralého softwaru.

Správný způsob odstranění winsrv.exe

Jak už víte, odstranění winsrv.exe vyžaduje komplexní náhled. Nalezení tohoto souboru v zařízení znamená, že se musíte vypořádat s počítačovým červem nebo Trojanem. Jediným způsobem, jak tyto bezpečnostní hrozby vyčistit bezpečně a správně, je použít software pro odstranění malwaru.

Pro odstranění winsrv.exe doporučujeme použít jeden z těchto nástrojů: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes. Pokud malware zabrání instalaci nebo spouštění bezpečnostního softwaru, měli byste počítač restartovat do nouzového režimu se sítí. Pomůže to ukončit virus a spustit anti-malware.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions