Co je to nengine.dll? Mám ho odstranit?

Jake Doe - -

Nengine.dll je nebezpečný soubor známý také pod názvem NewNext Helper Engine. Soubor vyvinula společnost zvaná NewNextDotMe a je úzce spojen s programy řazenými zpravidla mezi adware či potenciálně nežádoucí programy. Nengine.dll zahájí svou činnost obvykle tehdy, když se přihlásíte do Windows, a poté spustí klíč registru s názvem ‘NextLive’. Ve většině případů je instalován prostřednictvím programů třetích stran, které touto cestou získávají peníze. Jestliže se vám začíná zobrazovat chybové hlášení nengine.dll nebo pokud jste si tohoto souboru ve svém systému jednoduše povšimli, neměli byste jej na něm nechávat.

nengine.dll je do systému nainstalován většinou společně s programem známým pod názvem Mobogenie. Ačkoli tento program nemůže počítači nijak uškodit, může snadno zapříčinit neustálé vyskakování oken s reklamou v průběhu prohlížení internetu a také přesměrovávat uživatele na neznámé stránky. Výskyt nengine.dll je v podstatě příznakem toho, že váš počítač byl napaden adwarem nebo potenciálně nežádoucím programem. Takové programy jsou zpravidla využívány ke generování zisku. Nenechávejte, prosím, tyto programy na počítači.

Abyste nengine.dll ze svého systému odstranili, měli byste provést skenování počítače spolehlivým bezpečnostím nástrojem. V tomto případě výjimečně doporučujeme využít dva různé programy zároveň: jako první je to program RegCure Pro a poté ještě aplikaci Reimage. Tento postup vám pomůže získat jistotu, že váš počítač je škodlivých součástí zcela zbaven.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
výzkumné středisko Odstranitvirus.cz shromažďuje a kontroluje všechny informace související s nengine.dll. Klademe si otázky jako 'Může být tento soubor závadný?', 'Je tento název souboru používán malwarem?' a podobně. Stav souboru je pouze naším názorem, který si tvoříme na základě našeho zkoumání. Stav NEBEZPEČNÝ SOUBOR znamená, že soubor představuje hrozbu vašemu systému. Řiďte se doporučením níže.
doporučení
Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Plumbytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti Malware
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
zdroj: http://www.2-spyware.com/file-nengine-dll.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání