Co je to Osiris.dll? Mám ho odstranit?

od Julie Splinters - -

Co znamená Osiris.dll?

Soubor Osiris.dll je předzvěstí hrozivého ransomwaru Osiris. Tento virus patří do skupiny infekcí Locky. Jedná se o poslední variantu následující po souborových virech .aesir, .zzzzz. Tentokrát podvodníci hledali inspiraci v egyptské mytologii, nazvali svůj virus po bohu mrtvých – malware Osiris. Podle tradice předchozích virů, aktuální virtuální hrozba upřednostňuje provádění své činnosti prostřednictvím příkazu .dll. Protože soubor .dll (Dynamic-Link Library) má zvláštní schopnost povolit lepší komunikaci a vzájemnou souvislost mezi několika programy a aplikacemi současně. Navíc zabere méně místa než běžné soubory typu .exe. Stejně tak implementace tohoto souboru pouze posílila malware. Podívejme se krátce na jak tyto škodlivé soubory fungují, abychom lépe pochopili, jak šíření malwaru zabránit.

Jak tento ransomware funguje?

Ve srovnání s ostatními ransomwarovými giganty se Locky vyvíjí rychlostí blesku. Klíčovou silou malwaru je použití algoritmů šifrování AES a RSA, které zakódují soubory složitou sadou číselných šifrovacích algoritmů. Také dekódování souborů bez použití dešifrovacího nástroje zůstává výzvou. Současná verze této kybernetické infekce poskytuje škodlivému softwaru větší flexibilitu. Konkrétně soubor .dll pomáhá komunikovat s několika programy současně. Konkrétně, Osiris ransomware spustí svoji činnost, když je povoleno makro VBA. Samotná hrozba se snaží napadnout počítače prostřednictvím poškozených spamových e-mailů. Kvůli přihlášení na více doménách je množství nevyžádané pošty nekontrolované. Všimněte si, že některé z nich mohou obsahovat malware Osiris.

Když se mu podaří infiltrovat systém, stáhne se instalační soubor .dll. Je zajímavé, že stažený obsah nebude mít příponu .dll, ale ve skutečnosti bude maskován jako soubor .spe. Aby mohl soubor splnit své poslání, použije systémový soubor Rundll32.exe integrovaný do operačního systému Windows. Dále jsou staženy hlavní soubory Locky. Po dokončení procesu začne malware vyhledávat potenciálně důležité soubory a šifrovat je.

Jak se zbavit viru Osiris a souboru osiris.dll

Ransomware je určitě špatnou zprávou pro všechny uživatele, firmy nebo obyčejné uživatele internetu. Útok viru Osiris může dlouhodobé ovlivnit podnikatelskou nebo soukromou online aktivitu. Hrozbu můžete eliminovat zkontrolováním zařízení pomocí nástroje zabezpečení, jako je program Reimage. Co se týče souboru .dll, můžete jej smazat ručně. Nicméně ransomware takto úplně neodstraníte. Všimněte si, že odebrání viru Osiris nedešifruje soubory.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
Doporučení Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytnutých Anti-spywarových programů souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.


Soubory
Software
Porovnávání