Co je to utcsvc.exe? Mám ho odstranit?

Proces utcsvc.exe spuštěný ve Správci úloh může skrývat počítačovou infekci

Utcsvc.exe je spustitelný soubor, který může spouštět různé programy v počítači se systémem Windows. Soubor patří společnosti Microsoft a může být použit pro některé systémové procesy. Většinou je tento soubor považován za potenciálně nebezpečný.

Podle dat od VirusTotal, 12 z předních 55 antivirových programů tento soubor identifikuje jako škodlivý. U Hybrid Analysis jsou tato čísla dokonce ještě vyšší. Dále společnost Emisisoft zjistila více než 100 souborů přidružených k souboru utcsvc.exe, které jsou označeny jako nedůvěryhodné.

Není pochyb o tom, že by tento soubor mohl v počítači způsobit nežádoucí aktivity. Zdá se, že tento soubor může být použit pro distribuci malwaru nebo trojských koní. V současné době není známo, jaké kybernetické hrozby může tento soubor šířit nebo spustit. Proces utcsvc.exe však může provádět tyto úkoly:

  • spustit ransomware v počítači;
  • šifrovat nebo odstranit soubory;
  • nainstalovat spyware;
  • ukrást osobní údaje, jako jsou bankovní údaje, informace o kreditní kartě, přihlašovací údaje nebo jiné citlivé informace;
  • nainstalovat další škodlivé programy;
  • otevřít zadní vrátka do počítače.

Pokud jste si tedy všimli, že se váš počítač začal choval podivně, např. zobrazovat systémové výstrahy, zavalovat prohlížeč agresivními reklamami nebo pokud některé soubory nelze otevřít, musíte otevřít Správce úloh a vyhledat spuštěné procesy. Pokud uvidíte soubor utcsvc.exe, může být za způsobené problémy zodpovědný.

Nicméně před odstraněním souboru utcsvc.exe byste ho měli nejdříve zkontrolovat pomocí nástroje zabezpečení, abyste se ujistili, že je skutečně škodlivý. Pokud tento soubor není nebezpečný a vymažete jej, může dojít k poškození počítače, operačního systému nebo některých programů.

Mějte na paměti, že za účelem bezpečného odstranění utcsvc.exe musíte použít profesionální software pro odstranění malwaru. Pro tento úkol můžete vybrat program FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo SpyHunter 5Combo Cleaner.

Škodlivý spustitelný soubor se může šířit jako bezpečný

Škodlivý soubor utcsvc.exe se může šířit jako pochybný soubor, program nebo aktualizace. Většinou jsou uživatelé podvedeni k dobrovolné instalaci. Tento .exe soubor se může zobrazit ve formě:

  • emailové přílohy;
  • nelegálního programu nebo souboru (například film, hudba);
  • falešné aktualizace softwaru;
  • fiktivního antivirového programu nebo jiného programu.

Proto pokud jste nedávno otevřeli přílohu nevyžádaného e-mailu nebo jste si stáhli nějaký nelegální obsah, měli byste se ujistit, že jste neinstalovali škodlivý software. Obecně byste měli být opatrní online a nevykonávat žádné vysoce rizikové aktivity, aby se zabránilo počítačovým útokům.

Ukončete proces utcsvc.exe

Než zastavíte nebo odstraníte tento spustitelný soubor a jeho operace, musíte zkontrolovat, zda je skutečně škodlivý. Pokud jste si 100% jisti, že je nebezpečný, neměli byste utcsvc.exe odstranit ručně. Pokud tento soubor patří mezi malware, může být spojen s mnoha dalšími součástmi, které musí být odstraněny společně s ním.

Proto pro odstranění procesu utcsvc.exe doporučujeme naistalovat profesionální anti-virus nebo anti-malware. Můžeme zaručit, že program FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes dokáže systém efektivně vyčistit, takže byste jeden z těchto nástrojů měli vyzkoušet.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích