Odstranit b-ok.org (Instrukce k odstranění viru) - aktualizace Čvc 2021

Návod na odstranění hrozby b-ok.org

Co je to b-ok.org?

B-ok.org je stránka distribující elektronické knihy, která může uživatele vystavit materiálu chráněnému autorskými právy

Webová stránka B-ok.org

B-ok.org je služba, která nabízí vyhledávání a stahování elektronických knih. Nicméně jako většina podobných stránek může distribuovat obsah chráněný autorskými právy. Vlastnit takový obsah může mít za následek vysoké pokuty nebo dokonce vězení, i když vše závisí na zemi, ve které žijete, a na zákonech o autorských právech. B-ok.org svým uživatelům nabízí 3,5 miliónů knih „zdarma.“

Pokud si však jakýkoliv materiál koupí, vystavují se sledování osobních údajů, jako jsou informace o platbách, kontaktní údaje, jméno, atd. Proto stránky B-ok.org, B-ok.cc, B-ok.xyz a jim podobné nedoporučujeme navštěvovat.

Název b-ok.org
Typ Stránka pro distribuci knih
Nebezpečí Vystavení materiálům chráněným autorskými právy, zaznamenávání osobních údajů a vystavení odkazům třetích stran
Tipy, jak zůstat v bezpečí Vyhýbejte se ilegálním webovým stránkám a používejte bezpečnostní aplikace jako je FortectIntego, které vám ochrání před malwarem

B-ok.org tvrdí, že může nabídnout až 3,5 miliónů knih a 73,5 miliónů článků zdarma. Uživatelé si však mohou koupit knihu také v tištěné podobě. Po kliknutí odkaz uřivatele přesměruje na online knihkupectví Book Depository, které je zcela legitimní. Uživatelům je také nabízeno číst knihu online ve formátu PDF.

Nabízí registraci, která uživatelům poskytne možnost zakoupení knih a další. Tímto způsobem jsou však uživatelé nuceni zveřejnit osobní údaje, jako je jméno, adresa a e-mailová adresa. Kromě toho web zaznamenává adresy IP.

Autoři stránek varují, že různé odkazy na webu mohou uživatele přesměrovat na domény třetích stran, a že za jejich zásady ochrany osobních údajů nenesou odpovědnost:

Zejména pamatujte na to, že určití poskytovatelé se mohou nacházet v nebo mít zařízení, která se nacházejí v jiné jurisdikci než vy nebo my. Pokud se tedy rozhodnete platbu, která zahrnuje služby externího poskytovatele služeb, dokončit, pak se na vaše informace mohou vztahovat zákony jurisdikcí, ve kterých se daný poskytovatel služeb nebo jeho zařízení nachází <…> Odkazy Když kliknete na odkaz v našem obchodě, může vás přesměrovat pryč z našich stránek. Nejsme zodpovědní za zásady ochrany osobních údajů jiných stránek a doporučujeme vám, abyste si je přečetli.

Virus B-ok.orgb-ok.org je potenciálně nebezpečný web, který může přesměrovat na nezabezpečené webové stránky

Kvůli odkazům, které stránka B-ok.org poskytuje, mohou uživatelé skončit na nebezpečných webech, které se zapojují do nelegálních aktivit, jako jsou pokusy o phishing, nelegální software, napadené stránky a podobné. Tato přesměrování mohou nakonec způsobit infikování malwarem, čemuž byste se měli za všech okolností vyvarovat.

Když mluvíme o malwaru, musíme vás varovat, že internet není bezpečné místo a vy byste proto měli využít nástrojů, které vás ochrání. I když neexistuje žádný důkaz, že materiál stažený ze zmíněného webu může vést k počítačovým infekcím, není známo, kdo a jakým způsobem tyto soubory nahrává, takže je možné, že některé ze souborů mohou být škodlivé. Proto mějte ve svém zařízení vždy nainstalovaný bezpečnostní software (doporučujeme FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes).

Webové stránky, které šíří nelegální obsah mohou být nebezpečné

B-ok.org žádá o poskytnutí donace

Podobně jako torrentové stránky mohou být weby pro distribuci elektronických knih nebezpečné, protože se neřídí žádnými pravidly a poskytují obsah z pochybných zdrojů. Z hlediska zabezpečení mohou tyto weby vkládat pochybné reklamy, podezřelé odkazy nebo dokonce infikované soubory, které mohou být zamaskovány jako soubory legitimního formátu.

Abyste se vyhnuli nežádoucím programům a malwarovým infekcím, postupujte podle těchto jednoduchých tipů, které pro vás připravili odborníci:

 • Nainstalujte si spolehlivý software proti malwaru a udržujte jej aktuální;
 • Zkontrolujte každý spustitelný nebo jiný neznámý soubor pomocí nástroje, jako je Virus Total;
 • Dejte si pozor na svazování softwaru: vyberte možnost Pokročilé instalace a před dokončením odmítněte všechny volitelné komponenty;
 • Požijte VPN;
 • Software pravidelně aktualizujte
 • Použijte správce hesel;

B-ok.org může do počítače zavést viry: takto je odstraníte

Jak jsme zmínili v předchozí části článku, návštěva webů poskytujících pirátský obsah může vést ke kybernetickým infekcím, jako je adware, únosci prohlížečů nebo dokonce malware. Rozmanitost virů na stránkách B-ok.org může být veliká, proto vám doporučujeme používat bezpečnostní software, abyste se ujistli, že je vaše zařízení v bezpečí.

Měli byste se obzvláště obávat, pokud se váš počítač seká, webové prohlížeče vás přesměrovávají na podezřelé webové stránky, využití CPU je vysoké, když je počítač nečinný a podobně. Žádný z těchto příznaků byste neměli ignorovat, protože malware může způsobit vážné poškození systémových souborů, kompromitovat nainstalované aplikace, ukrást osobní údaje a provádět další škodlivé činnosti.

Pokud se tedy na vašem počítači nachází malware související s B-ok.org, odstraňte jej podle níže uvedených pokynů.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby b-ok.org

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Chcete-li odstranit virus B-ok.org ze zařízení, zkontrolujte jej pomocí bezpečnostního softwaru v nouzovém režimu se sítí:

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte b-ok.org pomocí System Restore

K odstranění viru použijte nástroj Obnovení systému:

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací b-ok.org. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění b-ok.org proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před b-ok.org a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích