Co je to arp.exe? Mám ho odstranit?

od Jake Doevan - -

Arp.exe je zkratka pro příkaz Address Resolution Protocol. Ten slouží k přenosu Internetové vrstvy a propojení adres vrstvy. Soubor je nezbytný pro sledování adresy systému mac uživatele, pokud je známa pouze adresa IP. Soubor navíc umožňuje komunikaci dvou počítačů připojených ke stejné síti LAN. Soubor lze také použít pro statistické účely. 

Další použití souboru arp.exe

Vzhledem k tomu, že soubor pomáhá udržovat spojení mezi zařízeními, může být soubor přirozeně využíván ke škodlivým účelům. Kybernetičtí zločinci vymysleli techniku zvanou ARP otrava nebo ARP spoofing. Zaplavením cílového počítače falešnými požadavky na MAC adresu může pachatel získat přístup k jinému zařízení. Možnosti pachatelů jsou však omezeny na počet zařízení viditelných v síti.

Navíc počítačový zločinec potřebuje přístup k jednomu z účastníků výměny protokolů ARP, aby získal další přístup k jiným zařízením. ARP spoofing také pomáhá mířit provoz cílených zařízení na ten sledovaný zločincem.

Tato technika obvykle zahrnuje účast prostředníka a funguje jako počáteční fáze pro širší útoky, například DDoS útok (distribuované odmítnutí služby). 

Tipy pro prevenci otravy ARP

Každý operační systém, ať už je to systém Windows nebo Linux, je naprogramován tak, aby detekoval tento typ hackerské techniky. Například v případě systému Linux blokuje necertifikované požadavky, porovnává však soubor mezipaměti s ostatními členy výměnného procesu ARP. Bohužel, jestliže jsou další zařízení sledována hackerem, pak taková prevence také vede k únosu. 

Uživatelé operačního systému Windows mohou nakonfigurovat procesy protokolu ARP pomocí HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters, ArpCacheLife, ArpCacheMinReferenceLife, ArpUseEtherSNAP, ArpTRSingleRoute, ArpAlwaysSourceRoute a ArpRetryCount a položek registru.

Vzhledem k tomu, že tato technika má poměrně dost omezení, není mezi hackery příliš populární, ale přesto byste se měli mít na pozoru. Naštěstí existuje řada nástrojů pro prevenci škodlivého softwaru, které chrání netizens (uživatelé internetu) před takovými virtuálními zločiny. Chcete-li posílit celkovou bezpečnost systému, aktualizujte oba anti-virus i software pro odstraňování škodlivého softwaru. 

Způsoby ukončení příkazu arp.exe

V případě, že jste si na zařízení všimli pochybné činnosti, nebo proces arp.exe spotřebuje poměrně velké množství zdrojů paměti CPU, je načase podniknout protiopatření. Nainstalujte si Reimage nebo Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security a spusťte skenování. Software bude schopen určit původ souboru a ukončit neoprávněný přístup. Příkaz můžete také zrušit pomoci Správce úloh. Najděte jeho proces, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte „Ukončit úlohu“.

výsledek - stav souboru
vyžaduje diagnózu
Doporučení Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytnutých Anti-spywarových programů souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.


Soubory
Software
Porovnávání