Odstranit Web companion (Návod k odstranení) - aktualizace 2021

Návod na odstranění hrozby Web companion

Co je to Web companion?

Web Companion je bezpečnostní software, který do vašeho systému vstoupí nepozván

Web Companion

Web Companion je legální aplikace vytvořená společností Lavasoft. Podle vývojářů program přidá do webového prohližeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari nebo jiného další ochrannou vrstvu a zablokuje škodlivé webové stránky.

Tato ochrana může také zabránit infiltraci poteciálně nežádoucích programů, které se instalují na různých webových stránkách jako rozšíření prohlížeče. Je ironické, že tento program je sám o sobě potenciálně nežádoucí program, který se tajně instaluje společně s sharewarem nebo programem zdarma.

Jeho distribuční metody však nejsou jedinou pochybnou funkcí programu Web Companion. Tento PUP aktivně nabízí svou placenou verzi jako jedinou možnost jak zjištěné problémy vyřešit. Bezpečnostní odborníci, komunita Reddit, a další odborníci si nemyslí, že byste měli utrácet peníze za tak pochybný nástroj.

Název Web companion
Typ Systémový nástroj
Známý také jako AdAware Web companion; Lavasoft Web companion
Distribuce Tento program se šíří pomocí techniky zvané „svazování“
Symptomy
 • Doručuje přehnané množství falešných upozornění na virus;
 • Podvodně se snaží uživatele přimět zakoupit prémiovou verzi programu;
 • Pobízí své oběti k používání placených funkcí a instalaci dalších doplňků.
Odstranění Web companion a Service WCAssistantService ihned odinstalujte pomocí antimalwarového programu
Obnova a optimalizace K zajištění, že je váš systém po infekci PUP v té nejlepší kondici, použíjte program FortectIntego

Hlavním problémem tohoto programu je jzpůsob jeho distribuce. Vývojáři programu Web companion již připustili, že je jejich produkt distribuován pomocí populární marketingové metody zvané „svazování“. V sekci FAQ (často kladené dotazy) se píše, že se aplikace může objevit v počítači uživatele bez jeho výslovného souhlasu:

Web Companion se obvykle šíří prostřednictvím dalšího softwaru, který jste si vy nebo někdo, kdo používá váš počítač naistaloval. Tato metoda je známá jako „svazování softwaru“ a vývojáři po celém světě ji využívají k tomu, aby vydělali peníze při doručování programů zdarma svým koncovým uživatelům.

Zatímco někteří uživatelé se mohou ptát co to je Adaware Web companion, ostatní se o programu zmiňují jako o viru. Podle bezpečnostních odborníků však tento termín není správným označením tohoto softwaru. Měl by být zařazen do kategorie potenciálně nežádoucích programů, protože používá plýživé metody infiltrace systému a navíc nabízí svou licencovanou verzi k prodeji.

Obrázek programu Web companionWeb companion je často nazýván virem, protože doručuje otravná vyskakovací okna s nabídkou skenování systému.

I když si tuto aplikaci naistalujete z oficiální webové stránky, instalátor vám nabídne plno programů, o kterých se dá říct, že jsou „únosci“ prohlížeče. Pokud uživatel nevěnuje dostatečnou pozornost instalaci takového programu, nemusí si všimnout, že dává souhlas ke změně nastavení prohlížeče, a to pomocí předem zaškrtnutých políček, drobného textu nebo jiných triků.

Proto si uživatelé po instalaci adwaru Web companion mohou všimnout, že je prohlížeč přesměrovává na výsledky vyhledávání z Yandex, Bing, Yahoo, nebo Privado a plní je sponzorskými odkazy a reklamou. Tito poskytovatelé mohou být také nastaveni jako výchozí domovská stránka a nová karta.

Kromě toho si uživatelé mohou také všimnout nově nainstalovaných rozšíření nebo programů v prohlížeči nebo systému – ty mohou tajně sledovat vaši online aktivitu a doručovat informace třetím stranám za účelem zisku.

"Únosce" Web Companion

Pochybná aktivita potenciálně nežádoucího programu Web Companion

Měli bychom také zmínit, že aktivita tohoto programu může být otravná a způsobovat potíže, když se tento „systémový bezpečnostní nástroj“ budete snažit odstranit. Jakmile je nainstalován, Web companion virus zaručuje ochranu před následujícími hrozbami:

 • Podvodné webové stránky;
 • Invazivní reklamy;
 • Sledování dat;
 • Phishingové podvody.

Uživatelé začnou dostávat upozornění na hrozby hned po dokončení provního skenování. Tato upozornění bohužel nemají datum expirace, takže můžete být zavaleni nekonečným množstvím zpráv pokaždé, když zapnete počítač. Toto výrazně zhoršuje zážitek z prohlížení, protože zprávy vyskakují bez přestán

Výsledky skenování a reklamy poskytované aplikací Web companion však nemusí být nutně důvěryhodné. Cílem vývojářů je generovat zisk a pokusit se přimět uživatele, aby věřili, že jejich počítače jsou infikovány, aby i nadále používali jejich méně než spolehlivé služby. V některých případech mohou být uživatelé vyzváni k zakoupení prémiové verze programu nebo dalších bezpečnostních nástrojů.

Detekce programu Web Companion

Největším varováním před tímto programem asi je, že pokud již používáte spolehlivý bezpečnostní nástroj jako je například Malwarebytes, okamžitě program Web companion označí jako PUP. Existuje několik bezpečnostních nástrojů, které program detekují pod názvy:

 • Program.Unwanted.3914
 • PUA:Win32/Puasson.A!ml
 • A Variant Of MSIL/WebCompanion.C Potentially
 • Generic PUA CJ (PUA)
 • PUF.WebCompanion!8.9E98 (TFE:C:9RseB869T6O)
 • Riskware/WebCompanion

Proto k zajištění bezpečnosti vašeho počítače doporučujeme instalaci spolehlivého nástroje. A pokud se ptáte „měl/a bych Web companion odstranit?“, naše odpověď je „ano.“ Aplikaci odstraníte ze systému Windows 7, Windows 10 nebo jiné verze operačního systému Windows pomocí průvodce níže.

Ruční odstranění programu Web companion nezabere moc času. Pomocí doporučených nástrojů však zkontrolujte, zda po sobě program nezanechal nějáké soubory. Mějte na paměti, že takovéto aplikace mají tendenci upravovat registr a provádět další systémové úpravy, aby se mohli spustit při každém zapnutí počítače. Abyste zabránili těmto úpravám, doporučujeme použít program FortectIntego.

Lidé objevují tuto aplikaci nainstalovanou v počítači bez jejich souhlasu

Odpověď na otázku jak se aplikace Web companion nainstalovala do počítače je velmi jednoduchá — tento bezpečnostní nástroj se šíří v balíčku s aplikacemi třetích stran. Jinými slovy, software si do počítače nainstalujete během instalace programu zdarma.

Instalátor Web Companion

I když je tato technika legální, uživatelé mohou přehlednout a nainstalovat programy, které nechtějí. Proto už začali probírat nečekané objevení tohoto nástroje také na fórech jako je Reddit, Quora, Microsoft, a jiné.

Zde je několik tipů, jak zabránit instalaci doplňkových programů:

 1. Nikdy nevolte nastavení Rychlé nebo Doporučené instalace;
 2. Vyber Vlastní nebo Pokročilou a věnujte pozornost všem krokům instalace;
 3. Vyhledejte předem zaškrtnutá políčka, která povolují instalaci potenciálně nežádoucích programů;
 4. Zrušte jejich zaškrtnutí a spusťte sken celého systému pomocí profesionálního antivirového programu.

Dokončete odinstalaci

Jak odinstalovat Web companion z Windowsu

Pokud jste tento bezpečnostní nástroj již vyzkoušeli a zdá se vám zbytečný, doporučujeme ho ihned odstranit. Máte dvě možnosti — manuální nebo automatické odstranění. Jak jsme již zmínili, aplikace není škodlivá a neměli byste mít žádný problém ji odstranit ručně.

Nicméně výzkumníci z BedyNet.ru a další odborníci na bezpečnost tvrdí, že nejlepší způsob, jak ochránit počítač před potenciálně nežádoucími programy v budoucnu, je instalace spolehlivého antivirového programu. Ten také odinstaluje nepotřebné aplikace, které se do počítače dostanou prostřednictvím softwarových balíčků.

V tomto případě k odstranění programu Web companion z Windowsu 10 a jiných verzí použijte průvodce níže. Důrazně doporučujeme odinstalovat všechny podezřelé položky ze systému, abyste v budoucnu zabránili dalším problémům s počítačem. Chcete-li zabránit instalaci PUP prostřednictvím softwarových balíčků, nezapomeňte pozorně sledovat instalaci každého staženého programu. K tomu stačí zvolit režim Vlastní / Pokročilé instalace.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu FortectIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby Web companion

Odinstalování ze systému Windows

Chcete-li Adware Web Companion odstranit ze systému Windows, postupujte podle těchto kroků:

 • Stisknutím kláves CTRL + SHIFT + ESC otevřete Správce úloh
 • Vyhledejte proces Web Companion, klikněte na něj a v pravém dolním rohu vyberte Ukončit úlohuShut down the process
 • Zavřete Správce úloh
 • Klikněte na Start a zadejte Aplikace a funkce
 • Vyhledejte Web Companion a klikněte na OdinstalovatGo to Apps & Features
 • Svou volbu potvrďte kliknutím na Odinstalovat a Ano
 • Stiskněte Zavřít a ve vašem prohlížeči se otevře nová karta – zavřete ji.

Pokud používáte starší verzi systému Windows, postupujte následovně:

Chcete-li Web companion odstranit z počítače se systémem Windows 10/8, postupujte následovně:

 1. Zadejte Ovládací panely do vyhledávacího pole Windows a stiskněte klávesu Enter nebo klikněte na výsledek vyhledávání.
 2. V části Programy vyberte Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Vyhledejte programy související s Web companion (nebo jakýkoli jiný nedávno nainstalovaný podezřelý program).
 4. Pravým tlačítkem na program klikněte a vyberte Odinstalovat.
 5. Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů, klikněte na Ano.
 6. Počkejte na dokončení odinstalace a klikněte na OK. Odinstalování ze systému Windows

Pokud používáte systém Windows 7/XP, postupujte následovně:

 1. Klikněte na Windows Start > Ovládací panely v pravé části (pokud používáte Windows XP, klikněte na Přidat nebo odebrat programy).
 2. V okně Ovládací panely vyberte Programy > Odinstalovat program. Odinstalování ze systému Windows
 3. Jednou klikněte na aplikaci, kterou chcete odstranit.
 4. Nahoře klikněte na Změnit/odebrat.
 5. Pro potvrzení vyberte Ano.
 6. Po dokončení klikněte na OK.

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Web companion rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích