Odstranit virus Bbii (virus) - Návod k dešifrování zahrnut

Návod na odstranění viru Bbii

Co je to Bbii ransomware?

Nebezpečné soubory Bbii jsou hrozbou, která spojuje šifrování a vymáhání peněz

Detekce ransomwaru BbiiInfekci lze odstranit pomocí AV nástrojů

Pokud si ransomware Bbii najde cestu do vašeho počítače uzamkne vaše soubory. Infiltrace je tichá a rychlá. Jakmile se ransomware zmocní vašeho počítače – všechny vaše soukromé soubory budou nepřístupné dokud nezaplatíte výkupné pro jejich odemnutí. Vyděračům byste ale platit neměli.

V součastnosti ransomwarové útoky ovlivňují lidi po celém světě. Vývojáři je často vylepšují. Tento konkrétní druh se nazývá Bbii, rychle zašifruje soubory a byl vytvořen zločinci, kteří po obětech vymáhají peníze. Toto je verze viru Djvu ransomware.

Zašifrované soubory se již nedají otevřít kvůli pozměněnému kódu. Proto proti tomuto škodlivému softwaru není možné bojovat bez těch správných nástrojů. Žádosti o výkupné se většinou nacházejí tam, kde byste je čekali: na ploše a ve složkách. V souboru _readme.txt oznamuje obětem, že k odemknutí souborů je nutné zaplatit. To však není jisté, proto těmto lidem nevěřte.

Podrobnosti o tomto ransomwaru

Škodlivý soubor Bbii se do vašeho počítače může dostat po stažení her NBA nebo licencovaných verzí programů Adobe. Před jejich otevřením není důležité pouze kontrolovat emaily, které přicházejí přímo od neznámého odesilatele, ale také přílohy jako jsou dokumenty a soubory PDF. Tyto hrozby se snadno šíří prostřednictvím škodlivých souborů v softwarových balíčcích a jako přílohy v emailu.

Lidé často hledají způsoby jak získat populární hry a drahé softwarové nástroje zadarmo. Přeskočení kroku během těchto instalací může vést k nestabilnímu instalátoru, který do vašeho počítače nainstaluje škodlivý software. Škodlivý soubor Bbii lze nainstalovat přímo bez jakéhokoliv oprávnění.

Název Bbii ransomware
Typ Šifrovač souborů, cryptovirus
Označení .bbii
Rodina STOP virus/Djvu ransomware
Žádost o výkupné _readme.txt
Částka výkupného $490/$980
Distribuce Soubory infikované virem jsou součástí pirátských balíčků nebo emalových příloh jako jsou soubory Word a PDF
Odstranění Hrozby je nutné ukončit pomocí anti-malwarových programů
Oprava Problémy způsobené poškozenými systémovými soubory opravte pomocí programu FortectIntego

Virus Bbii se spoléhá na šifrování souborů, protože šifrování umožňuje pozměnit původní kód vybraných souborů. Z tohoto důvodu vyžadují peníze. Zločinci preferují kryptoměnu bitcoin, takže žádost o výkupné uvádí seznam peněženek a způsob, jak požadovanou částku zaplatit.

Tyto hrozby mohou poškodit váš počítač, proto se nedoporučuje zločincům, kteří za virem Bbii stojí, platit žádné peníze. Mnoho odborníků doporučuje se od vymahačů kryptoměny a těchto hrozeb držet co nejdále. Soubory sami zpět nedostanete, tak začněte s odstraněním infekce a spoléhejte se na vhodné nástroje a tipy, které naleznete níže.

Odstranění infekce

Ransomware Bbii může poškodit počítač do takové míry, že bude vyžadovat instalaci systému Windows a další postupy, které pomáhají obnovit počítač a kvalitu výkonu. Čím dříve tuto infekci odstraníte, tím lépe, protože můžete zastavit aktivní virus a vyvarovat se trvalým problémům, které způsobuje.

Hrozbu odstraňte hned, jakmile si myslíte, že ovlivňuje soubory v počítači. Virus Bbii můžete odstranit pomocí vhodných nástrojů proti malwaru, zabezpečením a antivirovým programem. Obzvláště s mírou detekce jsou tyto nástroje schopné tuto infekci a související soubory detekovat nebo dokonce detekovat jiné infekce.

Ujistěte se, že používáte nástroj, který je schopen detekovat infekce a škodlivé soubory. Tyto programy založené na míře detekce AV jako SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes dokážou virus Bbii a škodlivé soubory najít, takže infekci odstraní. Takto si můžete být jisti, že soubory nebudou znovu zašifrovány. Pamatujte také, že pokud obnovíte soubory před odstraněním viru, můžete riskovat trvalé poškození počítače. Nejprve odstraňte virus, než uděláte cokoliv jiného.

Ransomware BbiiSouborový vir je jednou z nejnebezpečnějších hrozeb

Oprava poškozených systémových souborů

Ransomware Bbii může v počítači způsobit další potíže. Nepřeskakujte žádné kroky, odstraňte infekci, vyčistěte zbytky a opravte veškeré ovlivněné soubory, které jsou přímo v systému. Neměli byste věřit tomu, co se uvádí v žádosti o výkupné a snažit se reagovat co nejdříve.

Jakmile je počítač infikován malwarem jako je npříklad ransomware, v systému jsou provedeny změny a funguje jinak. Infekce může například změnit databázi registru systému Windows, poškodit soubory důležité pro spuštění systému, odstranit nebo poškodit soubory DLL atd. Jakmile systémový soubor poškodí malware, antivir s tím nemůže nic dělat a ponechá věci tak, jak jsou. V důsledku toho se uživatelé mohou setkat s problémy s výkonem, stabilitou a použitelností až do okamžiku, kdy je vyžadována úplná přeinstalace systému Windows.

Proto doporučujeme použít jedinečnou, patentovanou technologii opravy FortectIntego. Nejenže dokáže opravit poškození způsobené virem, ale díky svým funkcím dokáže také odstranit malware, který se již dostal do systému. Kromě toho tato aplikace také dokáže řešit různé problémy související se systémem Windows, které nejsou způsobeny malwarovými infekcemi, například chyby modré obrazovky, zamrznutí, chyby registru, poškozené DLL atd.

 • Stáhněte si aplikaci kliknutím na výše uvedený odkaz
 • Klikněte na ReimageRepair.exe
  Reimage download
 • Pokud se zobrazí Řízení uživatelských účtů (UAC), vyberte Ano
 • Klikněte na Instalovat a počkejte na dokončení instalace programuReimage installation
 • Ihned se spustí analýza vašeho počítačeReimage scan
 • Po dokončení zkontrolujte výsledky – budou uvedeny v Souhrnu
 • Nyní můžete na každý jednotlivý problém kliknout a opravit ho manuálně
 • Pokud se objeví mnoho problémů, které považujete za obtížné opravit, doporučujeme vám zakoupit licenci a opravit je automaticky.

Možnost dešifrování pro verze používající offline ID

Virus Bbii se spoléhá na šifrování, takže k úplnému dešifrovaní souborů budou nutné dešifrovací nástroje. Neexistují žádné oficiální nástroje, které by vám pomohli, přesto je tu několik možností. Použití online ID znamená, že každé postižené zařízení obdrží nový klíč.

Ty jsou důležité k dešifrování. Offline klíče se už nepoužívají. Alespoň ne často. Vaše soubory je však možné obnovit získáním offline ID. Virus Bbii je možné dešifrovat, pokud získáte verzi založenou na offline ID, protože dříve známý nástroj v takových případech funguje.

Bbii ransomware je nebezpečná hrozba, proto tyto kroky nepřeskakujte a před pokusem o obnovu postižených souborů se ujistěte, že jste odstranili infekci. Zkontrolujte počítač pomocí antimalwarových nástrojů jako je SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes a odstraňte virus, který v počítači řídí škodlivé procesy.

Takto se vypořádáte s infekcí, jako je souborový virus Bbii, protože můžete odstranit infekci a poté odstranit zbytky nebo poškození zanechané virem. Program FortectIntego pomáhá při poškození systémových složek a míst, jako jsou registry nebo složky systémových souborů.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Bbii

Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat

Jelikož si mnoho uživatelů svá data před napadením ransomwarem správně nezálohuje, většinou k nim ztratí přístup trvale. Placení zločincům je také velmi riskantní, protože nemusí své sliby splnit a vy od nich požadovaný dešifrovací nástroj nikdy nedostanete.

I když to může znít hrozně, není vše ztraceno – v některých případech může pomoci software pro obnovu dat (záleží na použitém šifrovacím algoritmu, zda se ransomwaru podařilo dokončit naprogramované úkoly atd.). Jelikož existují tisíce různých typů ransomwaru, není okamžitě možné určit, zda vám software třetích stran bude fungovat.

Proto doporučujeme software vyzkoušet bez ohledu na to, který typ ransomwaru napadl váš počítač. Než začnete, při řešení této situace je důležitých několik ukazatelů:

 • Vzhledem k tomu, že zašifrovaná data ve vašem počítači mohou být trvale poškozena softwarem pro zabezpečení nebo obnovu dat, měli byste si je nejprve zálohovat – použijte USB flash disk nebo jiný typ úložiště.
 • Pomocí této metody se pokuste obnovit soubory až po provedení kontroly pomocí softwaru proti malwaru.

Nainstalujte software pro obnovu dat

 1. Stáhněte si Data Recovery Pro.
 2. Dvojitým kliknutím instalátor spustíte.
  Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat
 3. Postupujte podle pokynů na obrazovce a software nainstalujte. Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat
 4. Jakmile kliknete na Dokončit, můžete aplikaci používat.
 5. Vyberte Vše nebo jednotlivé složky ze kterých chcete obnovit soubory. Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat
 6. Klikněte na Další.
 7. Dole povolte Deep scan a vyberte které disky chcete zkontrolovat. Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat
 8. Klikněte na Skenovat a počkejte na dokončení. Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat
 9. Nyní můžete vybrat, které složky / soubory chcete obnovit – nezapomeňte, že máte také možnost vyhledávat podle názvu souboru!
 10. Kliknutím na Obnovit své soubory obnovíte. Ransomware: obnovte soubory pomocí softwaru pro obnovu dat

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Bbii a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích