Co je to systémové nástroje a jak jej odstranit

od Alice Woods - - Aktuální | Druh: Systémové nástroje
12

Systémové nástroje jsou počítačové programy, které mohou být použity pro provádění různých úkolů. Lidé si je stahují do systému se specifickým záměrem, jako je například zlepšit výkonnost a bezpečnost, zlepšit prohlížení na internetu nebo jednoduše opravit počítačové chyby. Většina těchto programů patří renomovaným firmám, takže jsou bezpečné a snadno použitelné. Systémový nástroj můžete z počítače odinstalovat pomocí jeho funkce odinstalování.

Systémové nástroje lze rozdělit do dvou kategorií – legitimní a škodlivé. Bezpečnostní experti varují před škodlivými systémovými nástroji, protože mohou v počítači působit podobně jako počítačové viry a malware. Bez ohledu na to, co tvrdí oficiální internetové stránky takových programů, mohou spustit neočekávané aktivity hned poté, co byly nainstalovány do počítače. Typicky, pochybné verze systémových nástrojů způsobují zpomalení systému, zobrazují zavádějící systémové skenery, nechtěné oznámení a vyskakovací reklamy, způsobují přesměrování na neznámé webové stránky a obdobně. Takové systémové nástroje mohou být zařazeny do kategorie „potenciálně nežádoucí programy“ a měly by být z počítače co nejdříve odinstalovány.

Je třeba poznamenat, že je možné najít pochybný systémový nástroj na počítači bez jeho stažení, protože se tyto programy aktivně šíří ve svazku s jinými (většinou legitimními) programy. Zde jsou prezentovány jako volitelné komponenty, kterých je možné si všimnou jen pokud uživatel pozorně sleduje proces instalace takového programu. Většinu těchto pochybných systémových nástrojů také nelze z počítače odinstalovat tradičním způsobem, protože mají sklon používat specifické techniky, aby se před uživatelem schovaly. V tomto případě se doporučuje nainstalovat důvěryhodný anti-spywarový program.

Druhy škodlivých systémových nástrojů, kterým je třeba se vyhnout:

  • Falešné nástroje pro optimalizaci PC. Bez ohledu na to, že tyto programy jsou považovány za neškodné, mohou způsobovat objevení nepříjemných systémových skenerů a bezpečnostních upozornění. Obvykle upozorňují, že je počítač plný nejrůznějších chyb (zbytečné položky v registru, soubory a další obsah), které by měly být odstraněny. Také nabízejí tyto chyby opravit tím, že si koupíte jejich licencované verze. Hlavním problémem je, že mohou v počítači objevit jen malou část zbytečných komponent. Kromě toho jejich odstraněním lze jen těžko zrychlit počítač, protože je nutné odstranit tisíce z nich, aby bylo možné vidět rozdíl ve funkčnosti počítače.
  • Scareware. Takový software pro počítačový systém také nepředstavuje žádné nebezpečí. Nicméně, jak již název napovídá, může zobrazovat zavádějící systémové skenery a bezpečnostní upozornění, čímž se vás snaží vyděsit, že byl váš počítač napaden. Také vám může sdělit, že jediný způsob, jak systém opravit, je zakoupení licencované verze scarewaru. Poté, co vývojáři těchto programů dostanou peníze, přestanou na počítačích obětí zavádějící varovné zprávy zobrazovat.
  • Pochybné vyhledávače. Ve většině případů jsou tyto vyhledávací stránky považovány za důvěryhodné nástroje pro vyhledávání. Nicméně, mohou se v systému objevit, aniž byste si je museli stáhnout. Aktivně se šíří ve svazku, takže uživatelé mohou povolit jejich instalaci, aniž by si to uvědomily. Některé verze těchto systémových nástrojů mohou zobrazovat falešně výsledky vyhledávání a přesměrovat uživatele na neznámé webové stránky.

Distribuční techniky pochybných systémových nástrojů:

Pochybné programy, které jsou klasifikovány jako „Systémové nástroje“, by do systému neměli být stahovány. Dokonce i když nepředstavují hrozbu pro soubory a podobné údaje, mohou způsobit nežádoucí činnost. Níže jsou nejpopulárnější metody používané k distribuci systémových nástrojů:

  • Oficiální stránky. Můžete si snadno stáhnout systémový nástroj z jeho oficiálních internetových stránek. Jak jsme již zmínili, většina těchto programů je neškodných, takže mohou být propagovány přostřednictvím svých stránek.
  • Zavádějící vyskakovací reklamy. K vyskakovacím reklamám by mělo být přistupováno s mimořádnou opatrností, zejména k těm, které nabízejí opravit počítač zdarma. Pokud nechcete skončit s pochybným systémovým nástrojem v počítači, měli byste se držet dál od reklam, které tvrdí, že můžete počítač zkontrolovat se systémovým skenerem zdarma nebo že byste si měli nainstalovat aktualizaci. Obvykle se tyto reklamy používají k šíření pochybných programů.
  • Softwarové balíčky. Svazování hraje velmi důležitou roli v distribuci legitimních i pochybných systémových nástrojů. Chcete-li se chránit, musíte zvolit možnost vlastní nebo pokročilé instalace, při instalaci každého programu zdarma do počítače.

Příklady pochybných programů, kterým je třeba se vyhnout:

Disk Optimizer Pro tvrdí, že je program pro opravování chyb, odstranění starých položek registru a zvýšení rychlosti počítače. Bohužel, ale nemusíte vidět jasné zlepšení funkčnosti vašeho počítače po zakoupení této aplikace. Existuje spousta uživatelů PC, kteří již zaplatili za její licenci a tvrdí, že nevidí žádné zlepšení funkčnosti svého počítače. Doporučujeme vyhnout se všem nástrojům pro optimalizaci PC nebo alespoň vybírat verze zdarma. To zaručí, že nepříjdete o své peníze. Také byste měli odstranit optimalizátory, které byly nainstalovány do počítače ve svazku s jinými programy.

Program PC Mechanic 2015 si můžete nainstalovat k ochraně počítače před škodlivými programy a odstraňování nežádoucích složek ze systému. Bohužel, ale můžete být po jeho instalaci velmi zklamani, protože bylo prokázáno, že tento program není schopen ničeho. Jen stěží je schopný najít škodlivé soubory a další složky, které by v počítači neměly být nainstalovány. Kromě toho může začít zobrazovat nechtěná oznámení hned poté, co se usadí v počítači, protože hlavní věc, o kterou se tento program snaží je vyděsit uživatele k nákupu jeho licence.

YAC je velmi populární bezpečnostní nástroj, ale měli byste s ním být opravdu opatrní. Za prvé, může změnit vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač. Poté, co tak učiní, může začít způsobovat přesměrování na všech prohlížečích a nechtěné vyskakovací reklamy, které propagují jeho licencovanou verzi. Záleží jen na vás, rozhodnout, zda stojí za to si ji koupit, nebo ne. Nicméně, většina bezpečnostních expertů věří, že je to jen ztráta peněz.

Metody odstranění, které mohou být použity pro eliminaci systémových nástrojů:

Ve většině případů se lidé rozhodnou pro odstranění systémových nástrojů, protože je přestanou používat nebo prostě chtějí uvolnit místo na pevném disku. Nicméně, jste se také mohli rozhodnout, že se chcete zbavit jednoho z těchto programů poté, co jste si všimli jeho nežádoucí činnosti v počítači. Jak již bylo zmíněno, některé systémové nástroje jsou považovány za škodlivé a musí být ze systému odstraněny. Níže jsou dvě možnosti, které si k tomu můžete vybrat:

Ruční odstranění systémových nástrojů. Máte-li nepotřebný systémový nástroj na vašem počítači, můžete jej odinstalovat ručně. V tom případě použíjte „Programy a funkce“ výběrem „Start“; „Ovládací panely“ a „programy“. Jakmile uvidíte program, který nepotřebujete, zvolte „Odinstalovat“.

Metoda automatického odstranění škodlivého systémového nástroje. Pokud si myslíte, že máte co do činění s nebezpečnou (nebo podezřelou) verzí systémového nástroje, měli byste zvolit možnost automatického odstranění. Program Reimage nebo Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus vám pomůže, ujistit se, že v počítači již nejsou žádné nežádoucí složky, které se vztahují k systémovému nástroji.

Nejnovější viry přidané do databáze

Instrukce pro odstranění viru Locky

Locky virus – obecný přehled: V současné době se Locky virus snaží ze svého počítače odstranit a obnovit „Locky Datei“ stovky lidí.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/locky-virus/">Celý článek
Ransomware Viry   Srpen 17, 2017

Ukončit System Care Antivirus

System Care Antivirus je nebezpečná aplikace, která má rozhodně daleko do obrazu, který o sobě předkládá svým uživatelům Přestože může budit dojem sofistikovaného antivirového řešení s mnoha užitečnými funkcemi, ve skutečnosti jde pouze o další falešný software , který by vás rád připravil o peníze. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/system-care-antivirus/">Celý článek
Rogue Antispyware Viry   Srpen 17, 2017

řešení pro Infolinks

Infolinks je internetová reklamní síť, která nabízí různé produkty ve formě podtrženého inzertního textu Tento plugin vypadá podobně jako Text Enhance, který údajně zanechává své odkazy a vyskakovací okna s reklamou na různých webových stránkách, aniž by předtím požádal o svolení jejich provozovatele.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/infolinks/">Celý článek
Systémové nástroje Viry   Srpen 17, 2017

Databáze Systémové nástroje

Srpen 17, 2017

virus Flash Player Pro

Virus Flash Player Pro je podvodná aplikace napodobující známý program Adobe Flash Player Podle odborníků na počítačovou bezpečnost se tento virus šíří prostřednictvím falešných upozornění s prohlášeními jako „Stáhněte si Flash Player Pro“, „Váš Flash Player může být zastaralý.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-flash-player-pro/">Celý článek
Srpen 17, 2017

Virus v9.com

Mohu vyhledávači v9.com důvěřovat? Virus v9.com je prohlížečový přesměrovávač, který má za úkol zvýšit návštěvnost v9.com a propagovat tyto webové stránky za účelem výdělku Jste-li touto kybernetickou hrozbou napadeni, budete mít vážné problémy při brouzdání po internetu a při snaze vyhledat to, co potřebujete. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-v9-com/">Celý článek
Srpen 16, 2017

Locky ransomware

Jak si virus Locky najde cestu do kompromitovaného počítače? < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/locky-ransomware/">Celý článek
Srpen 16, 2017

Pc Optimizer Pro

Co je PC Optimizer Pro? PC Optimizer Pro je program typu rogue, který by měl údajně zvyšovat výkon počítače.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/pc-optimizer-pro/">Celý článek
Srpen 16, 2017

AdChoices

Co je to AdChoices? Program AdChoices NENÍ virus. Jde o legitimní službu využívanou k cílené reklamě založené na zájmech uživatelů. AdChoices tak různým třetím stranám napomáhá k lepšímu zviditelnění. Pokud se ale podíváte, jak se o této aplikaci mluví v internetových diskusích, zjistíte, že téměř každý uživatel, který má AdChoices v počítači, se této aplikace snaží... < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/adchoices/">Celý článek
Srpen 15, 2017

Virus Search.myway.com

Proč se mi na místě oblíbeného vyhledávače objevila stránka hp.myway.com? < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-search-myway-com/">Celý článek
Srpen 14, 2017

Search.fbdownloader.com

Search.fbdownloader.com je stránka, která si zcela zaslouží být zařazena mezi prohlížečové únosce Odborníci na počítačovou bezpečnost se na tom shodují zejména z jednoho důvodu – stránka je pověstná přesměrováními vedoucími na nežádoucí, či dokonce škodlivé internetové stránky. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/search-fbdownloader-com/">Celý článek
Srpen 11, 2017

Reimage Express

Je Reimage Express virus? Reimage Express virus NENÍ a dá se mu důvěřovat.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/reimage-express/">Celý článek
Srpen 07, 2017

Discount Buddy

Co je Discount Buddy a je bezpečné ho používat? Discount Buddy lze považovat za potenciálně nežádoucí program.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/discount-buddy/">Celý článek
Srpen 07, 2017

Superfish

Jak virus Superfish funguje? Superfish je potenciálně nežádoucí program, jehož reklamy se mohou začít objevovat ve chvílích, kdy pracujete či trávíte čas na internetu. < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/superfish/">Celý článek
Srpen 04, 2017

Instagram virus

Dejte si pozor na virus Instagram – váš účet mohl být napaden! < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/instagram-virus/">Celý článek
Srpen 03, 2017

Genius Box

GeniusBox FAQ: Právě jsem si do počítače nainstaloval GeniusBox a zjistil jsem, že jsem byl podveden.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/genius-box/">Celý článek
Srpen 01, 2017

Facebook video virus

Facebook Video virus: nový malware, který může ovlivnit vaši sociální sítě V poslední době jsme obdrželi mnoho dotazů ohledně Facebook video viru.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/facebook-video-virus/">Celý článek
Srpen 01, 2017

Virus www-searching.com

Co bych měl/a vědět o www-searching.com? Stránka www-searching.com se může objevit jako domovská stránka, výchozí vyhledávač nebo nová záložka bez vašeho povolení.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/virus-www-searching-com/">Celý článek
Srpen 01, 2017

Android ransomware

Androidový ransomware. Jak se vám může dostat do mobilu? Ransomwarový virus pro Android se vám může dostat do telefonu díky tomu, že rozkliknete nějaký nespolehlivý odkaz na vysoce rizikových internetových stránkách nebo poté, co si stáhnete nějakou neprověřenou mobilní aplikaci z pochybného zdroje. Šířením tohoto ransowmaru už se 'proslavila' například ap... < a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/android-ransomware/">Celý článek
Červenec 31, 2017

Chroomium Browser

Co je Chromium Browser a je bezpečné ho používat? Chroomium Browser je potenciálně nežádoucí aplikace , která vstupuje do počítače prostřednictvím modifikovaných instalátorů a nahradí výchozí klávesové zkratky prohlížeče svými vlastními.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/chroomium-browser/">Celý článek
Červenec 31, 2017

přesměrovávací virus pro Chrome

Co je to přesměrovávací virus pro Chrome? Přesměrovávací virus pro Chrome je nebezpečná počítačová infekce, která má negativní dopad na činnost prohlížeče Google Chrome.< a class="more_link" href="https://odstranitvirus.cz/presmerovavaci-virus-pro-chrome/">Celý článek

Informace aktualizovány: 2016-12-20

Zdroj: http://www.2-spyware.com/system-tools-removal

Přečtěte si v jiném jazyce

Soubory
Software
Porovnávání
Přidejte si nás na Facebooku k oblíbeným