Míra závažnosti:  
  (95/100)

Odstranit virus CryptoWall 2.0 (Návod k odstranení) - aktualizace 2021

od Linas Kiguolis - -   CryptoWall | Druh: Ransomware

Stručný úvod o ransomwarových virech:

Ransomware je typ počítačových virů. Napadne-li váš počítačový systém ransomware, zašifruje vám většinu vašich souborů, čímž vám k nim zamezí přístup. Tyto soubory se tak stanou prakticky nepoužitelné. V každém adresáři, který obsahuje zašifrovaná data, vám virus zanechá vzkaz, jak tato data opět obnovit. Tento vzkaz najdete zpravidla v novém souboru s příponou .png, .html či .txt. Virus vás v něm požádá o zaplacení výkupného.

Popis ransomwaru CryptoWall 2.0:

CryptoWall 2.0 je druhá verze nechvalně proslulého viru CryptoWall. Kromě této „dvojky“ vypustili vývojáři CryptoWallu několik dalších verzí – CryptoWall, CryptoWall 3.0 a CryptoWall 4.0. Ransomwarové viry, mezi které CryptoWall patří, jsou typické tím, že se chovají ako trojan a do počítače se dostanou obvykle v přestrojení za něco jiného. Všechna data, která virus v počítači objeví, zašifruje s pomocí metody RSA. Obnovit takto zakódované soubory může být velice obtížné. Od předchozí verze CryptoWallu se tento release liší tím, že se ke svým serverům připojuje prostřednictvím Toru, což mu umožňuje skrývat jednotlivé příkazy a ovládací kanály.

Virus vám v počítači zašifruje všechna data a zanechá vám vzkaz, jak data obnovit – chce po vás výkupné. První částka, o kterou si řekne, se obvykle pohybuje okolo 500 dolarů či 500 euro. Zaplatit chce v bitcoinech. Za tuto částku vám má poslat dešifrovací klíč, který by měl zablokované soubory údajně opět zpřístupnit. Představa, že by vám internetoví podvodníci chtěli s obnovou zablokovaných dat skutečně pomoci, ale není tak úplně pravděpodobná. Proto vám placení výkupného důrazně NEDOPORUČUJEME.

V případě napadení počítače virem CryptoWall 2 musíte neodkladně podniknout nezbytná opatření. Nejdříve ze všeho je třeba zastavit šifrování souborů. Toho dosáhnete odstraněním viru ze systému. Kromě šifrování souborů vám může virus do počítače zatáhnout i další nepříjemné škůdce. Nebezpečí všech těchto nepříjemností roste s každou minutou, kterou tento virus v počítači ponecháte. Vřele doporučujeme odstranit CryptoWall ze systému okamžitě a případným nepříjmenostem pokud možno předejít. Odstrnění můžete provést např. anti-malwarovým programem ReimageIntego.

Message from CryptoWall 2.0

Jak se mi CryptoWall 2.0 dostal do počítače?

CryptoWall 2.0 se – stejně jako všechny ostatní verze CryptoWallu – šíří prostřednictvím zavirovaných e-mailů. Opatrní buďte zejména při otevírání e-mailů od neznámých odesílatelů a přílohy těchto e-mailu neotvírejte ani si neinstalujte NIKDY. Obzvláště opatrní pak buďte v případě mailů, které objevíte ve složkách Spam nebo Odstraněné. Nedoporučujeme ani surfování na pochybných internetových stránkách, které jsou nespolehlivé už na první pohled či obsahují značné množství reklam – právě na těchto stránkách na vás číhá reálné nebezpeční stažení škodlivých programů do systému. Všem výše zmíněným nebezpečím lze úspěšně předcházet volbou vhodného bezpečnostního softwaru, který si budete po instalaci do systému také pravidelně aktualizovat.

Co dělat při napadení tímto počítačovým virem?

Zaznamenáte-li na obrazovce varovné upozornění viru CryptoWall 2.0, musíte tento ransomware z počítače co nejrychleji odstranit. K tomu můžete využít návod uvedený na konci tohoto článku. Virus lze případně odstranit také ručně. CryptoWall 2.0 je škodlivý software, který soubory své oběti znehodnotí tím, že je zašifruje. Obnova těchto souborů pak může být značně náročná – lze jí dosáhnout například obnovou Windows z nedávné zálohy, případně obnovou dat z externího, zálohvacího disku. Nemáte-li možnost obnovit data ze zálohy či chcete-li vyzkoušet jiné řešení, existují i určité dešifrovací nástroje, které pro účely obnovy dat vyvíjejí výrobci bezpečnostního a antivirového softwaru.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro virus CryptoWall 2.0
obrázek pro virus CryptoWall 2.0

Návod na ruční odstranění viru CryptoWall 2.0:

Odstraňte CryptoWall 2.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CryptoWall 2.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CryptoWall 2.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CryptoWall 2.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CryptoWall 2.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění CryptoWall 2.0 proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CryptoWall 2.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-2-0-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na CryptoWall 2.0 virus