Míra závažnosti:  
  (95/100)

Odstranit virus CryptoWall 2.0 (Návod k odstranení viru)

od Linas Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Stručný úvod o ransomwarových virech:

Ransomware je typ počítačových virů. Napadne-li váš počítačový systém ransomware, zašifruje vám většinu vašich souborů, čímž vám k nim zamezí přístup. Tyto soubory se tak stanou prakticky nepoužitelné. V každém adresáři, který obsahuje zašifrovaná data, vám virus zanechá vzkaz, jak tato data opět obnovit. Tento vzkaz najdete zpravidla v novém souboru s příponou .png, .html či .txt. Virus vás v něm požádá o zaplacení výkupného.

Popis ransomwaru CryptoWall 2.0:

CryptoWall 2.0 je druhá verze nechvalně proslulého viru CryptoWall. Kromě této „dvojky“ vypustili vývojáři CryptoWallu několik dalších verzí – CryptoWall, CryptoWall 3.0 a CryptoWall 4.0. Ransomwarové viry, mezi které CryptoWall patří, jsou typické tím, že se chovají ako trojan a do počítače se dostanou obvykle v přestrojení za něco jiného. Všechna data, která virus v počítači objeví, zašifruje s pomocí metody RSA. Obnovit takto zakódované soubory může být velice obtížné. Od předchozí verze CryptoWallu se tento release liší tím, že se ke svým serverům připojuje prostřednictvím Toru, což mu umožňuje skrývat jednotlivé příkazy a ovládací kanály.

Virus vám v počítači zašifruje všechna data a zanechá vám vzkaz, jak data obnovit – chce po vás výkupné. První částka, o kterou si řekne, se obvykle pohybuje okolo 500 dolarů či 500 euro. Zaplatit chce v bitcoinech. Za tuto částku vám má poslat dešifrovací klíč, který by měl zablokované soubory údajně opět zpřístupnit. Představa, že by vám internetoví podvodníci chtěli s obnovou zablokovaných dat skutečně pomoci, ale není tak úplně pravděpodobná. Proto vám placení výkupného důrazně NEDOPORUČUJEME.

V případě napadení počítače virem CryptoWall 2 musíte neodkladně podniknout nezbytná opatření. Nejdříve ze všeho je třeba zastavit šifrování souborů. Toho dosáhnete odstraněním viru ze systému. Kromě šifrování souborů vám může virus do počítače zatáhnout i další nepříjemné škůdce. Nebezpečí všech těchto nepříjemností roste s každou minutou, kterou tento virus v počítači ponecháte. Vřele doporučujeme odstranit CryptoWall ze systému okamžitě a případným nepříjmenostem pokud možno předejít. Odstrnění můžete provést např. anti-malwarovým programem Reimage.

Message from CryptoWall 2.0

Jak se mi CryptoWall 2.0 dostal do počítače?

CryptoWall 2.0 se – stejně jako všechny ostatní verze CryptoWallu – šíří prostřednictvím zavirovaných e-mailů. Opatrní buďte zejména při otevírání e-mailů od neznámých odesílatelů a přílohy těchto e-mailu neotvírejte ani si neinstalujte NIKDY. Obzvláště opatrní pak buďte v případě mailů, které objevíte ve složkách Spam nebo Odstraněné. Nedoporučujeme ani surfování na pochybných internetových stránkách, které jsou nespolehlivé už na první pohled či obsahují značné množství reklam – právě na těchto stránkách na vás číhá reálné nebezpeční stažení škodlivých programů do systému. Všem výše zmíněným nebezpečím lze úspěšně předcházet volbou vhodného bezpečnostního softwaru, který si budete po instalaci do systému také pravidelně aktualizovat.

Co dělat při napadení tímto počítačovým virem?

Zaznamenáte-li na obrazovce varovné upozornění viru CryptoWall 2.0, musíte tento ransomware z počítače co nejrychleji odstranit. K tomu můžete využít návod uvedený na konci tohoto článku. Virus lze případně odstranit také ručně. CryptoWall 2.0 je škodlivý software, který soubory své oběti znehodnotí tím, že je zašifruje. Obnova těchto souborů pak může být značně náročná – lze jí dosáhnout například obnovou Windows z nedávné zálohy, případně obnovou dat z externího, zálohvacího disku. Nemáte-li možnost obnovit data ze zálohy či chcete-li vyzkoušet jiné řešení, existují i určité dešifrovací nástroje, které pro účely obnovy dat vyvíjejí výrobci bezpečnostního a antivirového softwaru.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.
obrázek pro virus CryptoWall 2.0
obrázek pro virus CryptoWall 2.0

Návod na ruční odstranění viru CryptoWall 2.0:

Odstraňte CryptoWall 2.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit CryptoWall 2.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění CryptoWall 2.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte CryptoWall 2.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací CryptoWall 2.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění CryptoWall 2.0 proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před CryptoWall 2.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-2-0-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích