Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit TeslaCrypt 2.0 (Instrukce k odstranění viru)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Co je to ransomware?

Ransomware je škodlivý virus, který se vám může dostat do počítače zpravidla jako příloha infikovaného e-mailu. Ve chvíli, kdy tuto přílohu otevřete, se virus v počítači spustí a zaviruje vám osobní soubory obsahující hudbu, videa, obrázky či texty. Ransomwarové viry napadené soubory zašifrují a za jejich opětovné odemčení následně požadují „výkupné“ (anglicky „ransom“). Jeho zaplacení ale vůbec nemusí znamenat, že uživatel skutečně získá svá data zpět.

TeslaCrypt vypouští svou další verzi

Právě mezi ransomwarové viry patří i TeslaCrypt. Jeho tvůrci v nedávné době vyvinuli a vypustili novou verzi – TeslaCrypt 2.0 (předchozí verze tohoto viru je popsána v článku Virus TeslaCrypt). Nová verze tohoto viru se od své starší předchůdkyně odlišuje tím, že mění příponu zašifrovaných souborů na .VVV. Po zašifrování souborů po sobě TeslaCrypt zanechá soubor typu .html, v němž popisuje, jak získat zašiforvaná data zpět. Text tohoto oznámení přitom kopíruje varovnou zprávu viru CryptoWall. Virus vás požádá o uhrazení výkupného, obvykle ve výši 500 dolarů, a to prostřednictvím bitcoinového platebního systému.

TeslaCrypt 2.0 virus

TeslaCrypt 2.0 šifruje soubory s pomocí algoritmu AES-256-CBC. K vygenerování unikátního hesla pro každého napadeného uživatele pak používá algoritmus ECHD. Tvůrci a prodejci bezpečnostního softwaru bohužel uvádějí, že obnovit v takové situaci zašifrovaná data bez uhrazení výkupného je velice obtížné, ne-li nemožné. Uhrazení požadované částky vám obnovu ztracených dat NEZAJISTÍ. Slibům kybernetických podvodníků, kteří uživateli odcizí osobní data a soubory, nelze důvěřovat. Pokud na své obrazovce výstražnou zprávu viru TeslaCrypt 2.0 uvidíte a zjistíte, že vám byl odepřen přístup k souborům, je třeba odstranit TeslaCrypt 2.0 z počítače a zabránit mu tak v šifrování dalších dat. S tím vám může dobře pomoci například antivirová aplikace ReimageIntego.

Jak se mi TeslaCrypt 2.0 dostal do počítače?

Ransomwarové viry se šíří obvykle mailem, a to jako trojský kůň. Tato nová verze viru TeslaCrypt se navíc zaměřuje i na počítačové hráče a šíří se rovněž v balíčcích společně s různými hrami. TeslaCrypt 2.0 může trvale zničit vaše osobní soubory, proto je nutné být si jeho nebezpečí vědom a snažit se napadení virem předejít. K tomu můžete využít několik následujících tipů:

 • Vyhýbejte se surfování po podezřelých internetových stránkách. Poznáte je obvykle podle velkého množství rušivého reklamního obsahu a vyskakovacích oken.
 • Nestahujte si nedůvěryhodný software z pochybných domén – takový software může s vysokou pravděpodobností obsahovat i škodlivé či napadené programy, či dokonce viry.
 • Neotvírejte přílohy e-mailů od neznýmých odesílatelů – mohou obsahovat malware.
 • Nový software si do počítače instalujte se zvýšenou opatrností. Vždy věnujte pozornost každému kroku instalačního procesu, čtěte si Obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů a vybírejte si zásadně bezpečnou verzi instalace, tj. instalaci Vlastní či Pokročilou. Pouze při nich budete informováni o všech dodatečných, nezřídka pochybných aplikacích, které by se vám rády nainstalovaly do počítače společně se stahovaným softwarem. Během instalace je třeba zrušit souhlas se stažením těchto podezřelých příloh.

Máte-li obavy, že už se vám TeslaCrypt 2.0 do počítače proplížil a právě teď v něm šifruje vaše data, pokračujte na další stránku. Najdete tam instrukce, jak TeslaCrypt 2.0 odstranit, i doporučení, jak zašifrovaná data opětovně zpřístupnit.

Jak mohu tento ransomware odstranit?

Tento záludný virus se můžete pokusit odstranit i sami. Protože se ale jedná o značně nebezpečný a profesionálně naprogramovaný malware, doporučujeme dát v tomto případě přednost odstranění automatickou cestou. Odstranění viru TeslaCrypt 2.0 není tak snadné jako odstranit z počítače například spyware. Doporučujeme proto vzít si na pomoc anti-malwarový program SpyHunter. K dešifrování souborů je pak možné využít programy: Photorec, R-Studio či Kaspersky virus-fighting utilities. Manuálně lze virus odstranit s pomocí následujících instrukcí:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro TeslaCrypt 2.0
obrázek pro TeslaCrypt 2.0

Návod na ruční odstranění hrozby TeslaCrypt 2.0:

Odstraňte TeslaCrypt 2.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit TeslaCrypt 2.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění TeslaCrypt 2.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte TeslaCrypt 2.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací TeslaCrypt 2.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění TeslaCrypt 2.0 proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před TeslaCrypt 2.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-teslacrypt-2-0.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na TeslaCrypt 2.0