Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit RSA-4096 Ransomware (Návod k odstranení) - aktualizace Zář 2019

od Jake Doevan - - | Druh: Ransomware

RSA-4096 Ransomware virus a co způsobuje v počítači

RSA-4096 Ransomware

Pokud jste obdrželi výhružnou zprávu, která tvrdí „All your files were encrypted“ or „All your files were protected by a strong encryption with RSA-4096„, znamená to, že byl počítač napaden škodlivým počítačovým virem známým jako ransomware. Tento konkrétní typ počítačových hrozeb šifrujr soubory a vyžaduje po oběti zaplatit výkupné. Zmínka o klíči RSA-4096 znamená, že máte co do činění s TeslaCrypt virus, jednou z nejnebezpečnějších variant ransomwaru.

RSA-4096 Ransomware zamkne všechny soubory, včetně hudby, videa, dokumentů, fotografií a dalších relevantních záznamů uložených na kompromitovaném počítači. Tento škodlivý software je naprogramován tak, aby našel určité typy souborů (soudě podle přípon souborů) a zašifroval je pomocí šifrovacího algoritmu RSA-4096. Je smutné, že zpráva od tohoto viru není žádný vtip.

Poté, co tento virus udeří nelze data tak jednoduše obnovit. Jsou šifrovány pomocí unikátních klíčů, a pokud je nemáte, nelze data dešifrovat. Bohužel, počítačoví zločinci tyto klíče z počítače odstraní poté, co dokončí nebezpečný šifrovací proces a uloží je na vlastních serverech. Poté na několika místech v počítači najdete žádosti o výkupné. Tyto žádosti mají název RECOVER [náhodné symboly].txt, Howto_Restore_FILES.txt nebo How_Recover+(náhodné symboly).txt. Mohou také být ve formátech HTML a PNG.

RSA-4096 Ransomware
RSA-4096 Ransomware

Co po Vás virus požaduje?

Samozřejmě, že myšlenka na ztrátu veškerých počítačových souborů najednou je děsivá, a vývojáři TeslaCrypt to dobře vědí. To je přesně to o co usilují – snaží se uživatele vystrašit. Žádosti o výkupné, které malware RSA-4096 zanechává v počítači informuje uživatele, že soubory byly zašifrované a že je lze dešifrovat pouze s unikátním dešifrovacím klíčem RSA-4096, který je ukrytý na „tajném“ serveru.

Dokonce ironicky zmíňují, že uživatel má na výběr ze dvou možností – čekat na zázrak nebo si od nich koupit dešifrovací klíč a poškozené soubory obnovit. Tito podvodníci požadují výkupné 500 dolarů, ale cena se může lišit. Uživatel musí převést platbu v Bitcoinech prostřednictvím Tor (anonymního komunikačního softwaru), aby počítačoví zločinci nemohly být sledováni a potrestáni právními orgány.

Podvodníci naléhají na oběť, aby zaplatila výkupné co nejdříve; jinak se cena zdvojnásobí. Bohužel, v mnoha případech si podvodníci jen vezmou peníze oběti a soubory nechají bez dešifrování. Také nedoporučujeme platit, protože to počítačové zločince pouze podpoří pokračovat ve svých podvodných aktivitách.

Pokud jste se rozhodli neplatit, důrazně doporučujeme škodlivý software RSA-4096 z počítače odebrat pomocí anti-malwarového programu Reimage. Ačkoli bitový šifrovací klíč RSA-4096 je velmi těžké dešifrovat a počítačoví odborníci stále nemohou najít 100% účinnou protilátku na TeslaCrypt, již bylo vytvořeno několik nástrojů pro dešifrování RSA-4096.

RSA-4096 Ransomware

Jak počítačoví zločinci distribují ransomware RSA-4096?

K šíření toto ransomwaru, počítačoví zločinci využívají phishing a exploit kits. Většina obětí uvádí, že obdrželi žádost o výkupné jen pár minut poté, co otevřeli přílohu e-mailu s oznámením o předplacených nákupech, půjčkách, daních a jiných oficiálních informací. Spam e-mailové infekce jsou již dobře známé, ale i přesto je zvědavost lidí přirozená věc, která umožňuje takovým kybernetickým hrozbám jako je virus RSA-4096 se šířit velmi úspěšně. Proto vždy, když obdržíte pochybně vypadající e-mailové zprávy, nespěchejte s jejich otevřením.

Za prvé, kontrolujte jejich odesílatele, předmět, přítomnost/nepřítomnost chyb a další. Pokud máte sebemenší podezření, raději zprávu zařaďte do spamu. V neposlední řadě byste se měli také vyhnout kliknutím na vyskakovací reklamy nabízející aktualizovat určitý software nebo zkontrolovat systém na výskyt virů online. Takové zprávy jsou obvykle falešné a mohou obsahovat trojské koně, prostřednictvím kterých se šíří RSA-4096 nebo jiné počítačové infekce.

Je možné RSA-4096 ransomware odstranit ručně?

Technicky vzato, existuje způsob, jak RSA-4096 virus odstranit ručně. Na konci tohoto příspěvku najdete návod. Přesto se ruční odstranění těchto nebezpečných kybernetických hrozeb doporučuje provádět pouze odbornými techniky, protože místo odstranění infikovaných souborů, můžete také odstranit důležité systémové soubory a způsobit tak zhroucení systému. Proto důrazně doporučujeme provést odstranění RSA-4096 pomocí výkonného anti-malwarového softwaru, jako je například Reimage.

DŮLEŽITÉ. Než se pokusíte RSA-4096 dešifrovat, je nutné virus a jeho soubory z vašeho počítače odstranit. Poté můžete soubory obnovit ze zálohy (pokud jste nějákou měli), ale pokud ne, navrhujeme vyzkoušet následující nástroje pro obnovení souboru: TeslaCrypt decryption tool nebo TeslaCrypt decryptor.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění hrozby RSA-4096 Ransomware:

Odstraňte RSA-4096 Ransomware pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit RSA-4096 Ransomware

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění RSA-4096 Ransomware.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte RSA-4096 Ransomware pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací RSA-4096 Ransomware. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění RSA-4096 Ransomware proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před RSA-4096 Ransomware a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-rsa-4096-ransomware.html

Návody na odstranění v dalších jazycích