Odstranit RSA-4096 Ransomware (Návod k odstranení) - aktualizace Čvn 2018

Návod na odstranění hrozby RSA-4096 Ransomware

Co je to RSA-4096 Ransomware?

RSA-4096 Ransomware virus a co způsobuje v počítači

RSA-4096 Ransomware

Pokud jste obdrželi výhružnou zprávu, která tvrdí „All your files were encrypted“ or „All your files were protected by a strong encryption with RSA-4096„, znamená to, že byl počítač napaden škodlivým počítačovým virem známým jako ransomware. Tento konkrétní typ počítačových hrozeb šifrujr soubory a vyžaduje po oběti zaplatit výkupné. Zmínka o klíči RSA-4096 znamená, že máte co do činění s TeslaCrypt virus, jednou z nejnebezpečnějších variant ransomwaru.

RSA-4096 Ransomware zamkne všechny soubory, včetně hudby, videa, dokumentů, fotografií a dalších relevantních záznamů uložených na kompromitovaném počítači. Tento škodlivý software je naprogramován tak, aby našel určité typy souborů (soudě podle přípon souborů) a zašifroval je pomocí šifrovacího algoritmu RSA-4096. Je smutné, že zpráva od tohoto viru není žádný vtip.

Poté, co tento virus udeří nelze data tak jednoduše obnovit. Jsou šifrovány pomocí unikátních klíčů, a pokud je nemáte, nelze data dešifrovat. Bohužel, počítačoví zločinci tyto klíče z počítače odstraní poté, co dokončí nebezpečný šifrovací proces a uloží je na vlastních serverech. Poté na několika místech v počítači najdete žádosti o výkupné. Tyto žádosti mají název RECOVER [náhodné symboly].txt, Howto_Restore_FILES.txt nebo How_Recover+(náhodné symboly).txt. Mohou také být ve formátech HTML a PNG.

RSA-4096 Ransomware

Co po Vás virus požaduje?

Samozřejmě, že myšlenka na ztrátu veškerých počítačových souborů najednou je děsivá, a vývojáři TeslaCrypt to dobře vědí. To je přesně to o co usilují – snaží se uživatele vystrašit. Žádosti o výkupné, které malware RSA-4096 zanechává v počítači informuje uživatele, že soubory byly zašifrované a že je lze dešifrovat pouze s unikátním dešifrovacím klíčem RSA-4096, který je ukrytý na „tajném“ serveru.

Dokonce ironicky zmíňují, že uživatel má na výběr ze dvou možností – čekat na zázrak nebo si od nich koupit dešifrovací klíč a poškozené soubory obnovit. Tito podvodníci požadují výkupné 500 dolarů, ale cena se může lišit. Uživatel musí převést platbu v Bitcoinech prostřednictvím Tor (anonymního komunikačního softwaru), aby počítačoví zločinci nemohly být sledováni a potrestáni právními orgány.

Podvodníci naléhají na oběť, aby zaplatila výkupné co nejdříve; jinak se cena zdvojnásobí. Bohužel, v mnoha případech si podvodníci jen vezmou peníze oběti a soubory nechají bez dešifrování. Také nedoporučujeme platit, protože to počítačové zločince pouze podpoří pokračovat ve svých podvodných aktivitách.

Pokud jste se rozhodli neplatit, důrazně doporučujeme škodlivý software RSA-4096 z počítače odebrat pomocí anti-malwarového programu FortectIntego. Ačkoli bitový šifrovací klíč RSA-4096 je velmi těžké dešifrovat a počítačoví odborníci stále nemohou najít 100% účinnou protilátku na TeslaCrypt, již bylo vytvořeno několik nástrojů pro dešifrování RSA-4096.

RSA-4096 Ransomware

Jak počítačoví zločinci distribují ransomware RSA-4096?

K šíření toto ransomwaru, počítačoví zločinci využívají phishing a exploit kits. Většina obětí uvádí, že obdrželi žádost o výkupné jen pár minut poté, co otevřeli přílohu e-mailu s oznámením o předplacených nákupech, půjčkách, daních a jiných oficiálních informací. Spam e-mailové infekce jsou již dobře známé, ale i přesto je zvědavost lidí přirozená věc, která umožňuje takovým kybernetickým hrozbám jako je virus RSA-4096 se šířit velmi úspěšně. Proto vždy, když obdržíte pochybně vypadající e-mailové zprávy, nespěchejte s jejich otevřením.

Za prvé, kontrolujte jejich odesílatele, předmět, přítomnost/nepřítomnost chyb a další. Pokud máte sebemenší podezření, raději zprávu zařaďte do spamu. V neposlední řadě byste se měli také vyhnout kliknutím na vyskakovací reklamy nabízející aktualizovat určitý software nebo zkontrolovat systém na výskyt virů online. Takové zprávy jsou obvykle falešné a mohou obsahovat trojské koně, prostřednictvím kterých se šíří RSA-4096 nebo jiné počítačové infekce.

Je možné RSA-4096 ransomware odstranit ručně?

Technicky vzato, existuje způsob, jak RSA-4096 virus odstranit ručně. Na konci tohoto příspěvku najdete návod. Přesto se ruční odstranění těchto nebezpečných kybernetických hrozeb doporučuje provádět pouze odbornými techniky, protože místo odstranění infikovaných souborů, můžete také odstranit důležité systémové soubory a způsobit tak zhroucení systému. Proto důrazně doporučujeme provést odstranění RSA-4096 pomocí výkonného anti-malwarového softwaru, jako je například FortectIntego.

DŮLEŽITÉ. Než se pokusíte RSA-4096 dešifrovat, je nutné virus a jeho soubory z vašeho počítače odstranit. Poté můžete soubory obnovit ze zálohy (pokud jste nějákou měli), ale pokud ne, navrhujeme vyzkoušet následující nástroje pro obnovení souboru: TeslaCrypt decryption tool nebo TeslaCrypt decryptor.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby RSA-4096 Ransomware

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte RSA-4096 Ransomware pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací RSA-4096 Ransomware. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění RSA-4096 Ransomware proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před RSA-4096 Ransomware a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích