Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Radamant (Instrukce k odstranení)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Programy kradoucí data

Popis viru Radamant:

Radamant (nebo.RDM File Extension virus) je nejnovější ransomware ze stejné rodiny jako TeslaCrypt, .VVV file extension virus a další kybernetické hrozby. Objevil se v polovině prosince 2015. Stejně jako jeho předchozí verze, se i tento virus šíří pomocí spamu. Podle bezpečnostních expertů můžete být tímto ransomwarem nakaženi po otevření e-mailové zprávy, která obsahuje přílohu ve formátu Microsoft Word nebo PDF. Většina těchto e-mailů tvrdí, že obsahuje finanční, osobní nebo podobné informace a proto je třeba je otevřít. Po stažení této přílohy do počítače však získáte pouze jednu věc. A tou je trojský kůň, který infikuje systém Radamant ransomwarem a uloží jej do složky %Temp% jako soubor .tmp. Jakmile tato hrozba infikuje počítač, zkontroluje jednotku pro specifické znaky a zašifruje potřebné soubory. Umožňuje to pokročilý šifrovací algoritmus s názvem šifrování AES-256. Samozřejmě se přípona všech šifrovaných souborů změní na .RDM a program začne ukazovat obrovská upozornění, která prohlašují, že jediný způsob, jak dostat tyto soubory zpět je zaplatit výkupné.

Pokud se toto děje, musíme vás informovat, že jste v opravdovém průšvihu. Soubory které byly zašifrované Radamantem nelze dešifrovat bez zvláštního dešifrovací klíče. Abyste tento klíč získali, budete muset zaplatit výkupné ve výši téměř 300 dolarů. Tato platba by měla být provedena ve formě bitcoins během několika dnů. V opačném případě, virus tento klíč zničí a postižené soubory už zpět nedostanete. Nemluvě o tom, že můžete být podvedeni a ztratit jak soubory tak peníze. Co v takové situaci dělat? Za prvé, budete muset odpojit počítač od internetu, aby se zabránilo další ztrátě důležitých dat. Poté spustit úplnou kontrolu systému pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a odstranit škodlivé soubory spojené s ransomwarem Radamant. Pokud vaše fotky, pracovní dokumenty nebo mediální soubory již byly zašifrovány, měli byste se pokusit je obnovit z jejich zálohy. Můžete to udělat s pomocí dvou nástrojů známých jako Photorec a R-Studio. Nicméně, pokud se to ani s těmito nástroji nepodaří, měli byste na soubory zapomenout, protože jsou ztraceny navždy.

The main warning messages of Radamant virus

Jak může Radamant nakazit můj počítač?

Radamant ransomware právě teď nejaktivnější a váš počítač může snadno nakazit při procházení internetu. Proto doporučujeme instalaci spolehlivého anti-spywarového programu a pravidelně jej aktualizovat. Také se ujistěte, že nenavštěvujete nelegální internetové stránky, které se snaží uživatele oklamat zobrazováním falešné reklamy a vyskakovacích upozornění. Samozřejmě si také dávejte pozor na spam. Jak jsme již zmínili na začátku tohoto příspěvku, hlavní metoda distribuce viru Radamant se spoléhá na klamané e-mailové zprávy, které vypadají jako finanční oznámení a jiné důležité dokumenty. Jakmile tato hrozba vstoupí do systému, začne svou aktivitu a poté běží na pozadí systému dokud nezaplatíte výkupné. Jakmile obdrží zprávu o provedení platby, spustí dešifrování souborů. Nicméně, neexistuje žádná záruka, že se tento proces opravdu spustí. Proto bezpečnostní odborníci nedoporučují vývojářům škodlivého softwaru Radamant platit výkupné. Více informací o odstranění tohoto viru najdete na následující stránce.

Radamant přehled:

 • Šíří se pomocí spamu;
 • Skenuje jednotku pro určité soubory a zašifruje je;
 • Dešifrovací klíč pro virus Radamant lze získat pouze po zaplacení 0,5 Bitcoinů;
 • Běží na pozadí a čeká na příkazy svého majitele;
 • Komplikuje své odstranění tím, že své soubory skryje.

Odstranění Radamant ze systému:

Pokud potřebujete odstranit virus Radamant z počítače, měli byste zvolit spolehlivý anti-spyware, aktualizovat ho a spustit úplnou kontrolu systému. Odstranit všechny škodlivé soubory a další komponenty tohoto ransomwaru, které se skrývají ve vašem počítači. Zbavit tohoto viru ručně je bohužel téměř nemožné, protože jakmile infiltruje počítač snaží se své soubory skrýt hluboko uvnitř systému. Bezpečnostní experti doporučují používat pouze automatické odstranění ransomwaru Radamant.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Radamant:

Odstraňte Radamant pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Radamant

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Radamant.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Radamant pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Radamant. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a ujistěte se, že odstranění Radamant proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Radamant a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-radamant-ransomware.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Váš názor na Radamant ransomware