Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus .vvv File Extension

Jake Doe - -
12

Co mám v počítači za problém? Nemohu otevřít dokumenty, se kterými jsem včera normálně pracoval. Jména těchto souborů byla změněna a nyní mají příponu .vvv. O co jde? Prosím o odpověď a vysvětlení!

Zavirované soubory s příponou .vvv:

Zavirované soubory s příponou .vvv jsou ve skutečnosti nebezpečná ransomwarová hrozba, zcela konkrétně jde o novou verzi ransomwaru Teslacrypt 2.0. Tento virus se vám může dostat do systému jako Trojan (virus, který se tváří jako legitimní soubor a šíří se zpravidla jako příloha mailů). V případě váš systém napadne, vám zašifruje všechny vaše osobní soubory (konkrétně soubory s příponami: .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3.) šifrovacím algoritmem AES-256-CBC. Přitom změní jejich příponu na .vvv. Po zašifrování souborů umístí tento virus do počítače soubory HOW_RECOVER.HTML, HELP_RESTORE.HTML a HOW_RECOVER.TXT či HELP_RESTORE.TXT, ve kterých uživateli zanechá zprávu o tom, jak soubory obnovit. Tyto vzkazy pak uživatel najde ve stejných složkách jako zašifrované soubory. Oba soubory, které virus na počítači zanechá, v sobě ukrývají vzkaz, který popisuje, jak může oběť tohoto viru soubory opět odblokovat. Virus svou oběť požádá o výkupné (obvykle 500 dolarů), které má být uhrazeno v bitcoinech. Po zaplacení slibuje odeslat oběti dešifrovací klíč. Virus dá navíc uživateli na zaplacení výkupného časový limit, po jehož uplynutí mají být soubory zašifrovány trvale. Podobnému zastrašování nikdy nevěřte a výkupné v žádném případě neplaťte. Podvodníkům, kteří podobné hrozby šíří, nelze věřit, proto nedoporučujeme věřit jim ani to, že by pro vás po zaplacení požadovaných peněz data skutečně dešifrovali.

To první, co musíte udělat, když se vám podobná hrozba na počítači objeví, je OKAMŽITĚ odstranit virus, který je za výhružku zodpovědný. Okamžitá reakce vám může zachránit alespoň část vašich dat, neboť odstranění viru probíhající šifrování zastaví. Doporučujeme využít k tomu nějaký profesionální software určený k odstraňování malwaru (například Reimage). Aplikace jako SpyHunter jsou schopny tento virus z vašeho počítače odstranit.

.vvv File Extension virus ransom payment method

Jak se mi virus šifrující soubory příponou .vvv na počítač dostane?

Virus šifrující soubory příponou .vvv se šíří internetem jako Trojan. Do systému si jej můžete nejčastěji stáhnout jako přílohu nějakého mailu. Náš tým také nedoporučuje stahovat si z internetu jakýkoli nespolehlivý software. Vždy si ověřujte, zda jsou stránky nabízející ke stažení aplikace zdarma skutečně spolehlivé. Ddstup si držte také od webů, které od vás vyžadují, abyste vyplňovali různé dotazníky nebo zadávali osobní či bankovní údaje, zejména jsou-li to stránky, které vůbec neznáte! Kromě toho byste měli při každé instalaci nových programů do počítače postupovat vemi opatrně. Vždy si vybírejte Pokročilou/Vlastní verzi instalace a zkontrolujte si seznam všech příloh instalovaného programu. Všechny přílohy freewaru a sharewaru jsou zpravidla potenciálně nežádoucí programy, reklamní software a podobné neužitečné aplikace, proto doporučujeme veškeré přílohy při instalaci freewaru odmítat.

Nejčastěji se ale tento ransomware šíří s pomocí e-mailů. Mějte se na pozoru před e-maily od neznámých odesílatelů, zeména pak v případě, že obsahují určité přílohy. Svou pozornost věnujte vždy také adrese odesílatele. Někteří podvodníci se snaží předstírat, že píší ze známých a důvěryhodných webu, odkud svým obětem zasílají soubory jako “CHECK.TXT,” “AWARD.TXT” či “PENALTY.TXT”. Zkuste mít toto varování na paměti a podobným podvodům nikdy nenaletět. Hlavní zásada je neotevírat u těchto mailů jejich přílohy. Pokud chcete vědět, jak tento ransomwarový virus odstranit, pokračujte na další stránku.

Jak mohu tento ransomware odstranit? Mohu získat zašifrované soubory zpět?

V případě, že váš počítač napadne virus, který vám zašifruje soubory příponou .vvv, musíte tento virus OKAMŽITĚ odstranit. Co se týče zašifrovaných souborů, někteří odobrníci se domnívají, že bez zaplacení výkupného je téměř nemožné tato data obnovit. Jak jsem ale uvedli výše, takto vyžadované výkupné byste NIKDY platit neměli. Nikdo vám totiž nezaručí, že k obnově souborů skutečně dojde. K dešifrování souborů doporučujeme využít raději jeden z následujících nástrojů: utility antiviru Kaspersky, Photorec či R-Studio.

Samotný virus můžete odstranit s pomocí některého z doporučených anti-malwarových programů, případně podle návodu na manuální odstranění této hrozby, který uvádíme níže:

Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytovaných anti-spywarových programů pro odstranění zavirované soubory s příponou .vvv souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů (našimi zásadami ochrany osobních údajů) a dohoda o užívání (s dohodou o užívání)
Reimage se doporučuje pro odinstalování zavirované soubory s příponou .vvv. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Reimage se doporučuje pro odinstalování zavirované soubory s příponou .vvv. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes Anti Malware
Vyzkoušeli jsme, jak je Malwarebytes Anti Malware účinný při odstraňování zavirované soubory s příponou .vvv (2015-12-12)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Vyzkoušeli jsme, jak je Webroot SecureAnywhere AntiVirus účinný při odstraňování zavirované soubory s příponou .vvv (2015-12-12)
obrázek pro zavirované soubory s příponou .vvv
obrázek pro zavirované soubory s příponou .vvv
Zdroj: http://www.2-spyware.com/remove-vvv-file-extension-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích