Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus .vvv File Extension (Návod k odstranení) - Pokyny pro obnovu zahrnuty

od Jake Doevan - - | Druh: Ransomware

Zavirované soubory s příponou .vvv

.vvv File Extension virus

Zavirované soubory s příponou .vvv jsou ve skutečnosti nebezpečná ransomwarová hrozba, zcela konkrétně jde o novou verzi ransomwaru Teslacrypt 2.0. Tento virus se vám může dostat do systému jako Trojan (virus, který se tváří jako legitimní soubor a šíří se zpravidla jako příloha mailů).

V případě váš systém napadne, vám zašifruje všechny vaše osobní soubory (konkrétně soubory s příponami: .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3.) šifrovacím algoritmem AES-256-CBC. Přitom změní jejich příponu na .vvv.

Po zašifrování souborů umístí tento virus do počítače soubory HOW_RECOVER.HTML, HELP_RESTORE.HTML a HOW_RECOVER.TXT či HELP_RESTORE.TXT, ve kterých uživateli zanechá zprávu o tom, jak soubory obnovit. Tyto vzkazy pak uživatel najde ve stejných složkách jako zašifrované soubory. Oba soubory, které virus na počítači zanechá, v sobě ukrývají vzkaz, který popisuje, jak může oběť tohoto viru soubory opět odblokovat.

Virus svou oběť požádá o výkupné (obvykle 500 dolarů), které má být uhrazeno v bitcoinech. Po zaplacení slibuje odeslat oběti dešifrovací klíč. Virus dá navíc uživateli na zaplacení výkupného časový limit, po jehož uplynutí mají být soubory zašifrovány trvale. Podobnému zastrašování nikdy nevěřte a výkupné v žádném případě neplaťte. Podvodníkům, kteří podobné hrozby šíří, nelze věřit, proto nedoporučujeme věřit jim ani to, že by pro vás po zaplacení požadovaných peněz data skutečně dešifrovali.

To první, co musíte udělat, když se vám podobná hrozba na počítači objeví, je OKAMŽITĚ odstranit virus, který je za výhružku zodpovědný. Okamžitá reakce vám může zachránit alespoň část vašich dat, neboť odstranění viru probíhající šifrování zastaví. Doporučujeme využít k tomu nějaký profesionální software určený k odstraňování malwaru (například ReimageIntego).

.vvv File Extension virus

Jak se mi virus šifrující soubory příponou .vvv na počítač dostane?

Virus šifrující soubory příponou .vvv se šíří internetem jako Trojan. Do systému si jej můžete nejčastěji stáhnout jako přílohu nějakého mailu. Náš tým také nedoporučuje stahovat si z internetu jakýkoli nespolehlivý software. Vždy si ověřujte, zda jsou stránky nabízející ke stažení aplikace zdarma skutečně spolehlivé.

Ddstup si držte také od webů, které od vás vyžadují, abyste vyplňovali různé dotazníky nebo zadávali osobní či bankovní údaje, zejména jsou-li to stránky, které vůbec neznáte! Kromě toho byste měli při každé instalaci nových programů do počítače postupovat vemi opatrně. Vždy si vybírejte Pokročilou/Vlastní verzi instalace a zkontrolujte si seznam všech příloh instalovaného programu. Všechny přílohy freewaru a sharewaru jsou zpravidla potenciálně nežádoucí programy, reklamní software a podobné neužitečné aplikace, proto doporučujeme veškeré přílohy při instalaci freewaru odmítat.

Nejčastěji se ale tento ransomware šíří s pomocí e-mailů. Mějte se na pozoru před e-maily od neznámých odesílatelů, zeména pak v případě, že obsahují určité přílohy. Svou pozornost věnujte vždy také adrese odesílatele. Někteří podvodníci se snaží předstírat, že píší ze známých a důvěryhodných webu, odkud svým obětem zasílají soubory jako CHECK.TXT, AWARD.TXT či PENALTY.TXT. Zkuste mít toto varování na paměti a podobným podvodům nikdy nenaletět. Hlavní zásada je neotevírat u těchto mailů jejich přílohy. Pokud chcete vědět, jak tento ransomwarový virus odstranit, pokračujte na další stránku.

Jak mohu tento ransomware odstranit? Mohu získat zašifrované soubory zpět?

V případě, že váš počítač napadne virus, který vám zašifruje soubory příponou .vvv, musíte tento virus OKAMŽITĚ odstranit. Co se týče zašifrovaných souborů, někteří odobrníci se domnívají, že bez zaplacení výkupného je téměř nemožné tato data obnovit. Jak jsem ale uvedli výše, takto vyžadované výkupné byste NIKDY platit neměli. Nikdo vám totiž nezaručí, že k obnově souborů skutečně dojde. K dešifrování souborů doporučujeme využít raději jeden z následujících nástrojů: utility antiviru ESET TeslaCrypt Decryptor.

Samotný virus můžete odstranit s pomocí některého z doporučených anti-malwarových programů, případně podle návodu na manuální odstranění této hrozby, který uvádíme níže:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .vvv File Extension:

Odstraňte .vvv File Extension pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit .vvv File Extension

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění .vvv File Extension.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte .vvv File Extension pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .vvv File Extension. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění .vvv File Extension proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .vvv File Extension a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích