Odstranit virus .vvv File Extension (Návod k odstranení) - Pokyny pro obnovu zahrnuty

Návod na odstranění viru .vvv File Extension

Co je to zavirované soubory s příponou .vvv?

Zavirované soubory s příponou .vvv

.vvv File Extension virus

Zavirované soubory s příponou .vvv jsou ve skutečnosti nebezpečná ransomwarová hrozba, zcela konkrétně jde o novou verzi ransomwaru Teslacrypt 2.0. Tento virus se vám může dostat do systému jako Trojan (virus, který se tváří jako legitimní soubor a šíří se zpravidla jako příloha mailů).

V případě váš systém napadne, vám zašifruje všechny vaše osobní soubory (konkrétně soubory s příponami: .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3.) šifrovacím algoritmem AES-256-CBC. Přitom změní jejich příponu na .vvv.

Po zašifrování souborů umístí tento virus do počítače soubory HOW_RECOVER.HTML, HELP_RESTORE.HTML a HOW_RECOVER.TXT či HELP_RESTORE.TXT, ve kterých uživateli zanechá zprávu o tom, jak soubory obnovit. Tyto vzkazy pak uživatel najde ve stejných složkách jako zašifrované soubory. Oba soubory, které virus na počítači zanechá, v sobě ukrývají vzkaz, který popisuje, jak může oběť tohoto viru soubory opět odblokovat.

Virus svou oběť požádá o výkupné (obvykle 500 dolarů), které má být uhrazeno v bitcoinech. Po zaplacení slibuje odeslat oběti dešifrovací klíč. Virus dá navíc uživateli na zaplacení výkupného časový limit, po jehož uplynutí mají být soubory zašifrovány trvale. Podobnému zastrašování nikdy nevěřte a výkupné v žádném případě neplaťte. Podvodníkům, kteří podobné hrozby šíří, nelze věřit, proto nedoporučujeme věřit jim ani to, že by pro vás po zaplacení požadovaných peněz data skutečně dešifrovali.

To první, co musíte udělat, když se vám podobná hrozba na počítači objeví, je OKAMŽITĚ odstranit virus, který je za výhružku zodpovědný. Okamžitá reakce vám může zachránit alespoň část vašich dat, neboť odstranění viru probíhající šifrování zastaví. Doporučujeme využít k tomu nějaký profesionální software určený k odstraňování malwaru (například FortectIntego).

.vvv File Extension virus

Jak se mi virus šifrující soubory příponou .vvv na počítač dostane?

Virus šifrující soubory příponou .vvv se šíří internetem jako Trojan. Do systému si jej můžete nejčastěji stáhnout jako přílohu nějakého mailu. Náš tým také nedoporučuje stahovat si z internetu jakýkoli nespolehlivý software. Vždy si ověřujte, zda jsou stránky nabízející ke stažení aplikace zdarma skutečně spolehlivé.

Ddstup si držte také od webů, které od vás vyžadují, abyste vyplňovali různé dotazníky nebo zadávali osobní či bankovní údaje, zejména jsou-li to stránky, které vůbec neznáte! Kromě toho byste měli při každé instalaci nových programů do počítače postupovat vemi opatrně. Vždy si vybírejte Pokročilou/Vlastní verzi instalace a zkontrolujte si seznam všech příloh instalovaného programu. Všechny přílohy freewaru a sharewaru jsou zpravidla potenciálně nežádoucí programy, reklamní software a podobné neužitečné aplikace, proto doporučujeme veškeré přílohy při instalaci freewaru odmítat.

Nejčastěji se ale tento ransomware šíří s pomocí e-mailů. Mějte se na pozoru před e-maily od neznámých odesílatelů, zeména pak v případě, že obsahují určité přílohy. Svou pozornost věnujte vždy také adrese odesílatele. Někteří podvodníci se snaží předstírat, že píší ze známých a důvěryhodných webu, odkud svým obětem zasílají soubory jako CHECK.TXT, AWARD.TXT či PENALTY.TXT. Zkuste mít toto varování na paměti a podobným podvodům nikdy nenaletět. Hlavní zásada je neotevírat u těchto mailů jejich přílohy. Pokud chcete vědět, jak tento ransomwarový virus odstranit, pokračujte na další stránku.

Jak mohu tento ransomware odstranit? Mohu získat zašifrované soubory zpět?

V případě, že váš počítač napadne virus, který vám zašifruje soubory příponou .vvv, musíte tento virus OKAMŽITĚ odstranit. Co se týče zašifrovaných souborů, někteří odobrníci se domnívají, že bez zaplacení výkupného je téměř nemožné tato data obnovit. Jak jsem ale uvedli výše, takto vyžadované výkupné byste NIKDY platit neměli. Nikdo vám totiž nezaručí, že k obnově souborů skutečně dojde. K dešifrování souborů doporučujeme využít raději jeden z následujících nástrojů: utility antiviru ESET TeslaCrypt Decryptor.

Samotný virus můžete odstranit s pomocí některého z doporučených anti-malwarových programů, případně podle návodu na manuální odstranění této hrozby, který uvádíme níže:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .vvv File Extension

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte .vvv File Extension pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .vvv File Extension. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění .vvv File Extension proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .vvv File Extension a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích