Reimage (návod k použití)

od Jake Doevan - -
123

Úvod

Reimage je účinný nástroj pro opravu systému Windows, který je kompatibilní s verzemi Windows 7/8/10/Vista/XP. Tento program dokáže opravit mnoho systémových chyb, například: modrou obrazovku smrti (BSoD), poškození způsobené virem a nahradit chybějící nebo poškozené soubory DLL. 

Podle odborníků program Reimage Repair prohledá počítač a vytvoří zprávu, která rozdělí zjištěné chyby do následujících kategorií:

 • Hardware;
 • Bezpečnost;
 • Stabilita.

Kategorie Hardware zahrnuje kontrolu paměti s náhodným přístupem (RAM), využití procesoru (CPU) a rychlosti pevného disku (HD). Po této kontrole program Reimage uživateli navrhne, které hardwarové části by měli být vyměněny za účelem maximalizace výkonu počítače. 

Vzhledem k tomu, že program Reimage spolupracuje s antivirem Avira AntiVir, používá k identifikaci kybernetických hrozeb velkou databázi. Bezpečnostní kategorie zahrnuje detekci různých potenciálně nežádoucích programů (PUPs), včetně únosců prohlížeče, adwaru, spywaru nebo dokonce trojských koní. 

Dále program Reimage Repair poskytuje informace o stabilitě počítače. Jinými slovy, uživatel se může dozvědět jaké programy a aplikace nejvíce padají a jak často. Po dokončení skenování uživatel obdrží stručný souhrn zjištěných problémů a může porovnat svůj systémový profil se světovým průměrem. 

Celkově vzato je program Reimage užitečný nástroj k optimalizaci počítače. Upozorňujeme však, že tato aplikace by měla být použita pouze jako doplňkový nástroj jiného bezpečnostního programu — Reimage dokáže poškození způsobené virem opravit pouze poté, co jej antivir eliminoval nebo umístil do karantény. Více podrobností naleznete v recenzi Reimage.

Stažení a instalace

Zde si můžete program Reimage stáhnout. Jakmile aplikaci stáhnete, vyskakovací okno Řízení uživatelských účtů (UAC) se vás zeptá, zda chcete aplikaci povolit provádět změny v zařízení. Klikněte na Ano, jak je zobrazeno níže:

Jakmile se otevře průvodce instalace, vyberte jazyk a klikněte na tlačítko Instalovat. Pokud jste nezaškrtli políčko „Don't scan my computer after the installation is complete“, program po dokončení instalace automaticky zahájí skenování celého systému.

Program Reimage Repair je kompatibilní s operačními systémy:

 • Windows 8 (32 & 64bit);
 • Windows 7 (32 & 64bit);
 • Windows Vista (32 & 64bit);
 • Windows XP (32bit);

Vývojáři tvrdí, že instalace netvrá déle než 5 minut. Počkejte na její dokončení a aplikaci můžete okamžitě používat. Pokud jste program omylem nainstalovali na nepodporovaném zařízení, zjistěte jak Reimage odinstalovat.

Kontrola počítače

Jakmile program Reimage nainstalujete, měl by automaticky zkontrolovat počítač. Kontrolu však můžete spustit také ručně. Program Reimage otevřete dvojitým kliknutím na ikonu na ploše. Zeptá se vás, zda jste nový uživatel nebo již máte licenční klíč Reimage. 

Noví uživatelé by měli vybrat první možnost a nechat Reimage zařízení zkontrolovat. Program obvykle během skenování prochází pěti fázemi, včetně:

 • Shromažďování údajů;
 • Vytvoření PC profilu;
 • Kontrola stability PC;
 • Monitorování bezpečnosti PC;
 • Shrnutí.

Reimage nejdříve začne shromažďovat data o vašem počítači. To zahrnuje kontrolu volného místa v paměti, využití procesoru a rychlosti pevného disku. To vám poskytne okamžitý přehled o vašem systému a současných problémech.

Poté Reimage Repair zkontroluje sdílené soubory DLL, aplikační cesty, zastaralé soubory registru a spouštěcí položky. Vymazaní hodnot registru, které již neexistují, může výrazně zlepšit výkon počítače.

Další kontrola spočívá v porovnání počítačových souborů s položkami virové databáze, aby se zajistilo, že v systému nejsou přítomné žádné kybernetické hrozby.

Nakonec Reimage zkontroluje dočasné složky, které mohou obsahovat nevyžádané soubory, které zabírají volné místo v počítači.

Chcete-li po dokončení skenování zjištěné chyby opravit, klikněte na tlačítko „Zahájit opravu“. Zobrazí se platební stránka, kde si můžete zakoupit jednorázovou opravu za 28,95 USD nebo si připlatit 9 USD a získat roční licenci s neomezeným počtem oprav. Plná verze programu Reimage stojí běžného uživatele počítače 37,95 USD.

Nabídka

Recenze v dalších jazycích

Soubory
Software
Porovnávání