Odstranit virus .odin (Instrukce zdarma)

Návod na odstranění viru .odin

Co je to Virus s příponou souboru .odin?

Co dělat, když vaše soubory mají příponu .odin:

Přípona souboru .odin se obvykle objeví poté, co je soubor zašifrován virem s příponou souboru .odin, který je lépe známý jako ODIN ransomware. Jedná se o destruktivní virus, který mění data tak, že k nim oběť ztrácí přístup. Jeho cílem je dostat z oběti peníze, tak že požádá zaplatit výkupné výměnou za speciální dešifrovací software schopný všechny soubory s příponou .odin opravit. Pokud hledáte pro ODIN dešifrovací nástroj, rovnou vám můžeme říci, že takový nástroj dosud neexistuje. Ransomwarové viry jsou velmi nebezpečné, protože jakmile napadnou zařízení, není cesty zpět. Samozřejmě, jen pokud nemáte zálohu dat. V případě, že ji máte, můžete obnovit soubory zdarma po odstranění viru. Pokud zálohu nemáte, máme pro vás několik návrhů, jak data obnovit; Nicméně, chceme Vás upozornit, že neexistuje žádná záruka, že vám pomohou soubory obnovit. Nyní se vraťme na začátek a řekněme si co ODIN virus je, jak funguje a proč napadl váš počítač.

Co je ODIN virus a co po vás chce?

Ransomwarový virus s příponou souboru .odin je počítačová infekce, která přichází ve formě šifrovaného instalačního programu DLL, který je pak dešifrován a spuštěn prostřednictvím programu systému Windows známého jako Rundll32.exe. Příkazový řádek tohoto programu je nastaven pro spuštění příkazu, který otevře škodlivý DLL, který je umístěn ve složce %TEMP%. Po otevření, virus začne šifrovat soubory oběti uložené v různých složkách – obchází jen několik systémových složek, aby nepoškodil systém a udržel počítač v chodu. Virus identifikuje cílové soubory podle jejich přípon, a podle našeho výzkumu, může poškodit více než 390 různých typů souborů. Virus s příponou souboru .odin také šifruje data uložená na nezmapovaných sdílených sítích a používá kombinaci šifrovacích algoritmů RSA-2048 a AES-128, což jednoduše znamená, že neexistuje žádný způsob, jak soubory obnovit bez jedinečného dešifrovacího klíče, který mají pouze vývojáři tohoto ransomwaru. Pro každou oběť používají jiné šifrování a jiný dešifrovací klíč, takže pokud si myslíte, že si koupíte dešifrovací software a budete ho sdílení s ostatními oběťmi – neztrácejte čas. Vývojáři malwaru ODIN na tenhle problém taky mysleli a vyřešili ho.

Po zašifrování dat virus vytváří žádost o výkupné s informacemi o tom, jak soubory s příponou .odin dešifrovat. Tyto žádosti o výkupné mohou mít název _[2 digits]_HOWDO_text.html, _HOWDO_text.html nebo _HOWDO_.bmp. Každá oběť dostane jedinečné identifikační číslo a individuální odkaz na platební místo, kde může dešifrovací software koupit. Platební stránka je přístupná pouze prostřednictvím prohlížeče Tor. Jakmile oběť vstoupí na tento web, pravda výjde najevo – tento virus je jen další verze viru Locky, protože webové stránky „představují speciální software – Locky Decryptor, který umožňuje soubory dešifrovat.“ Tento dešifrovací nástroj stojí 0,7 BTC, což je cca 450 USD. Ze zřejmých důvodů, vám nedoporučujeme výkupné zaplatit. Za prvé, neměli byste na počítačové zločince spoléhat. Neexistuje žádná záruka, že vám poskytnou dešifrovací software, ai kdyby ano, mohl by obsahovat škodlivé přílohy. Kromě toho lidé, kteří zaplatí výkupné jen podporují ransomwarové podnikání a kybernetické zločince. Proto, pokud jste byli napadeni tímto ransomwarem, virus s příponou souboru .odin, co nejdříve odstraňte. K tomu můžete použít program FortectIntego nebo podobný anti-malwarový software.

Jak se tento virus šíří?

Oběti ransomwaru Locky (nebo Odin) hlásí, že virus dostali v podobě škodlivého e-mailu. Zdá se, že tato distribuční technika zůstává nejoblíbenějším a nejefektivnějším způsobem, jak ransomware dostat do počítače oběti. Zločinci posílají e-maily, které obsahují falešné zprávy, faktury, životopisy, pokuty a dalších infekční dokumenty, které vkládají škodlivý software do počítače oběti. Z tohoto důvodu doporučujeme e-maily, které pocházejí z neznámých stran neotevírat, protože takové e-maily často obsahují malware. I když se používají i jiné metody distribuce viru ODIN, škodlivé e-mailové přílohy zůstávají tou hlavní používanou metodou k infikování domácích uživatelů pc. Nicméně, malware může být také instalován po stažení falešných aktualizací nebo kliknutím na reklamy, které obsahují malware.

Odstranit ransomeare s příponou souboru .odin

Pokud byly vaše soubory uzamčeny virem s příponou souboru .odin, nemusíte se s tím jen tak smířit – odstraňte virus pomocí spolehlivého anti-malwarového softwaru. Jak již bylo zmíněno výše, k jeho odstranění doporučujeme program FortectIntego; Nicméně, virus se s největší pravděpodobností bude snažit bezpečnostní software blokovat. V takovém případě si přečtěte následující informace:

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru .odin

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte .odin pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací .odin. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění .odin proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit .odin z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem .odin, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Dešifrujte soubory s Data Recovery Pro

Ačkoli program Data Recovery Pro není oficiální dešifrovací nástroj pro Odin, může pomoci rychle obnovit ztracené soubory. I když nemůžeme zaručit, že soubory s příponou .odin dešifruje, věříme, že stojí za to vyzkoušet.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem .odin;
 • Obnovte je.

Locky Decryptor

Doporučujeme vám tento nástroj od zločinců NEKUPOVAT, protože může přicházet ve svazku s několika dalšími škodlivými programy. Prosím, výkupné neplaťte – pouze byste kybernetické zločince podporovali v jejich činnosti.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před .odin a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích