Co je to _HOWDO_text.bmp? Mám ho odstranit?

od Gabriel E. Hall - -

Co byste měli vědět o souboru _HOWDO_text.bmp?

_HOWDO_text.bmp je obrayový soubor, který úzce souvisí s ransomwarovým virem ODIN. Tento virus je známý jako aktualizovaná verze nechvalně známého viru Locky, silné a ničivé počítačové infekce, která může zcela poškodit vaše osobní soubory jejich zašifrováním. Soubor _HOWDO_text.bmp, stejně jako soubor _HOWDO_text.html, je žádost o výkupné, kterou virus nechá na infikovaném počítači, a která obsahuje informace o možnostech, jak data dešifrovat. Obvykle virus tento soubor uloží na disk a nastaví jej jako tapetu plochy. Obrázek obsahuje stejné informace, jako všechny verze viru Locky – uvádí, že data byla zašifrována pomocí algoritmů RSA-2048 a AES-128, poskytuje odkazy na Wikipedii, kde se o nich dočtete více, a pak tvrdí, že jediný možný způsob, jak obnovit zašifrovaná data je zaplatit výkupné prostřednictvím jedinečné platební stránky ODIN. Na stránky se lze dostat pouze přes prohlížeč Tor, takže v žádosti o výkupné je oběť vyzvána si jej nainstalovat. Webové stránky navrhují koupi dešifrovacího nástroje Locky decryptor, který stojí 3 BTC, nebo přibližně 1860 USD. Je požadována taková velká suma, vzhledem k neslavné pověsti viru Locky – a podle výzkumníků malwaru, není téměř žádný způsob, jak tento virus porazit a najít dešifrovací klíče bez zásahu autorů.

Pokud jste v počítači objevili soubor _HOWDO_text.bmp, existuje velká šance, že byl váš počítač napaden ransomwarovým virem ODIN. Taková situace je nezáviděníhodná, ale výkupné vám platit nedoporučujeme, i když to znamená, že už nikdy nebudete mít přístup k zašifrovaným souborům. Pokud se rozhodnete výkupné zaplatit, mějte na paměti, že tímto způsobem zločince podporujete v jejich špinavé činnost a šíření viru aktivněji. Pokud byl váš počítač napaden tímto ransomwarem, odstraňte soubor _HOWDO_text.bmp spolu se všemi soubory viru ODIN pomocí anti-malwarového nástroje, jako je program Reimage a obnovte data ze zálohy. Pokud zálohu nemáte, můžete použít techniky pro obnovu dat, které jsou vysvětleny v tomto článku.

Jak se soubor _HOWDO_text.bmp dostal do vašeho počítače?

Malware související se souborem _HOWDO_text.bmp se šíří pomocí typických distribučních technik ransomwaru. Obvykle se dostane do systému, když si stáhnete trojského koně, exploit kit nebo si ho jednoduše stáhnete přímo. Poslední možnost zní pravděpodobně podezřele, ale vzhledem k taktikám, které podvodníci používají k distribuci malwaru, může být uživatel snadno podveden a nucen otevřít škodlivý soubor, který se obvykle k uživateli dostane prostřednictvím e-mailu. Počítačoví zločinci mají tendenci vytvořit škodlivý soubor aplikace Word a doplnit jej o škodlivé skripty, které se aktivují spolu s funkcí maker. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste ignorovali e-maily odeslané z neznámých zdrojů, vždy si pečlivě přečetli e-mailovou adresu odesílatele a ujistili se, že není falešná. Kromě toho, pravidelně aktualizujte všechny počítačové programy nebo jednoduše aktivujte automatické aktualizace, aby se zabránilo infiltraci škodlivých programů. Někdy využívají bezpečnostních mezer v systému, aby se v něm usadili bez zásahu uživatele. Proto není třeba říkat, že by počítač měl být zabezpečen anti-malwarovým softwarem pro maximální ochranu.

Jak soubor _HOWDO_text.bmp odstranit?

I když stačí odstranit každý soubor _HOWDO_text.bmp samostatně, doporučujeme vám _HOWDO_text.bmp odstranit spolu s ransomwarem ODIN pomocí anti-malwarového programu, jako je Reimage nebo SpyHunter 5Combo Cleaner. Tento virus je zlomyslný nepřítel vašeho počítačového systému a měl by být co nejdříve odstraněn. Prosím, nesnažte se tento malware odstranit ručně, protože můžete v systému zanechat škodlivé soubory a významně snížit jeho úroveň ochrany. Pro instrukce, jak odstranit soubor _HOWDO_text.bmp, viz tento příspěvek.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/file-_howdo_text-bmp.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání