Co je to _HOWDO_text.html? Mám ho odstranit?

od Alice Woods - -

Proč vidím v počítači soubor _HOWDO_text.html?

Pokud vidíte na ploše soubor _HOWDO_text.html, byli jste pravděpodobně infikováni vážnou kybernetickou infekcí. Tento soubor patří k jednomu z dnešních nejnebezpečnějších ransomwarů – viru ODIN a objeví se v počítači, jakmile virus dokončí zašifrování dat. Vraťme se o několik kroků zpět, měli bychom nejdříve mluvit o tom, co ransomwarový virus vlastně je. Obecně se jedná o nebezpečnou aplikaci, která pronikne do počítače s pomocí trojských koní, exploit kitů nebo spamu. Tento software je určen ke kontrole systému a externích úložných jednotek, které mohou být zapojeny do počítače pro různé přípony souborů, a pokud soubory s takovými příponami najde, zašifruje je. Tvůrci viru používají zašifrované soubory k vydírání jejich vlastníků a požadují po nich zaplatit nemalé finanční částky, aby mohly tyto soubory získat zpět. Tyto požadavky a další instrukce pro obnovu dat jsou uvedeny v dokumentech, které virus zanechá na ploše infikovaného počítače a v každé složce se zašifrovanými soubory. Proto jsou tyto dokumenty nazývány žádosti o výkupné.

Kromě souboru _HOWDO_text.html, virus Odin obvykle zanechá další dva soubory – _5_HOWDO_text.html a _HOWDO_text.bmp. V těchto dokumentech zločinci poskytují své oběti krátké vysvětlení situace a doporučení, jak vše napravit. Po oběti je vyžadováno převést stovky dolarů na anonymní Bitcoin účet. Je jim také poskytnuto identifikační číslo a e-mail pro údajné služby podpory. I když tyto žádosti o výkupné nejsou samy o sobě infikované soubory (spustitelný soubor ODIN je zodpovědný za šifrování dat), představují vážné problémy. Ale i přesto byste soubor _HOWDO_text.html z počítače odstranit měli a ujistit se, že jste jej odstranili spolu se samotným virem. V opačném případě, i tento zdánlivě neškodný soubor může pomoci viru znovu se objevit a infikovat vaše soubory v budoucnu. Abyste se ujistili, že je váš systém zcela čistý, spusťte důvěryhodný antivirový nástroj, jako je například program Reimage a systém zkontrolujte.

Jak hackeři tento soubor šíří?

Soubor _HOWDO_text.html se automaticky generuje poté, co ODIN virus infikuje a zašifruje počítač. Tento soubor necestuje sám. V případě, že se objeví na vašem počítači, musíte být napadeni ransomwarem ODIN. Jak již bylo zmíněno, můžete tento virus do počítače nechtěně stáhnout spolu se softwarem nebo soubory, které obsahují trojana; virus může být také připojen k nevyžádaným e-mailům a maskovat se jako legitimní soubor Word, PDF nebo odkaz na Dropbox. v žádném případě byste neznámý software nebo soubory neměli stahovat. Dokonce i když získáváte aplikace z důvěryhodného zdroje, měli byste je raději zkontrolovat pomocí antivirového nástroje. Nemůžete být nikdy dost opatrní.

Odstranit soubor _HOWDO_text.html a ransomware ODIN:

Pokud v počítači již vidíte soubor _HOWDO_text.html, nepropadejte panice. Ihned odpojte zařízení od sítě a spusťte jej v nouzovém režimu. Po restartování počítače, bez prodlení proveďte scan antivirovým nástrojem. V případě, že scan nelze zahájit, je možné, že budete muset infekci odstranit ručně. Postupujte podle pokynů uvedených v našem nedávno zveřejněném průvodci pro odstranění viru ODIN. Po odblokování antiviru, nezapomeňte znovu zkontrolovat počítač.

výsledek - stav souboru
nebezpečný soubor
Doporučení Je-li váš počítač pomalý nebo máte problémy s nevyžádanou reklamou a přesměrováním na neznámé stránky, vřele vám doporučujeme otestovat váš počítač důvěryhodným anti-spywarovým programem. Proveďte některé z testů dostupných zdarma a zkontrolujte, zda máte v systému nevyžádané aplikace, které by mohly být za tyto problémy zodpovědné.
Můžeme být partnerem jakéhokoli produktu, který doporučujeme na našich stránkách. Pro plné znění viz Dohodu o užívání Stažením kteréhokoli z poskytnutých Anti-spywarových programů souhlasíte s zásady ochrany osobních údajů a dohoda o užívání
jednejte ihned!
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Nástroj pro zjištění problémů Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s OS X
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodařilo odstranit infekci pomocí programu Reimage, odešlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností o problému.
Reimage je nástroj doporučený pro zjištění hrozeb a závadného softwaru ve vašem systému. Zkušební verze produktu vyhledá škodlivé aplikace ve vašem systému.
Více informací o tomto programu naleznete v recenzi programu Reimage.
Tiskové zmínky o Reimage
Podobné programy
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorovi

Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Zdroj: https://www.2-spyware.com/file-_howdo_text-html.html

Návody na odstranění v dalších jazycích


Soubory
Software
Porovnávání