Co je to _HOWDO_text.html? Mám ho odstranit?

Proč vidím v počítači soubor _HOWDO_text.html?

Pokud vidíte na ploše soubor _HOWDO_text.html, byli jste pravděpodobně infikováni vážnou kybernetickou infekcí. Tento soubor patří k jednomu z dnešních nejnebezpečnějších ransomwarů – viru ODIN a objeví se v počítači, jakmile virus dokončí zašifrování dat. Vraťme se o několik kroků zpět, měli bychom nejdříve mluvit o tom, co ransomwarový virus vlastně je. Obecně se jedná o nebezpečnou aplikaci, která pronikne do počítače s pomocí trojských koní, exploit kitů nebo spamu. Tento software je určen ke kontrole systému a externích úložných jednotek, které mohou být zapojeny do počítače pro různé přípony souborů, a pokud soubory s takovými příponami najde, zašifruje je. Tvůrci viru používají zašifrované soubory k vydírání jejich vlastníků a požadují po nich zaplatit nemalé finanční částky, aby mohly tyto soubory získat zpět. Tyto požadavky a další instrukce pro obnovu dat jsou uvedeny v dokumentech, které virus zanechá na ploše infikovaného počítače a v každé složce se zašifrovanými soubory. Proto jsou tyto dokumenty nazývány žádosti o výkupné.

Kromě souboru _HOWDO_text.html, virus Odin obvykle zanechá další dva soubory – _5_HOWDO_text.html a _HOWDO_text.bmp. V těchto dokumentech zločinci poskytují své oběti krátké vysvětlení situace a doporučení, jak vše napravit. Po oběti je vyžadováno převést stovky dolarů na anonymní Bitcoin účet. Je jim také poskytnuto identifikační číslo a e-mail pro údajné služby podpory. I když tyto žádosti o výkupné nejsou samy o sobě infikované soubory (spustitelný soubor ODIN je zodpovědný za šifrování dat), představují vážné problémy. Ale i přesto byste soubor _HOWDO_text.html z počítače odstranit měli a ujistit se, že jste jej odstranili spolu se samotným virem. V opačném případě, i tento zdánlivě neškodný soubor může pomoci viru znovu se objevit a infikovat vaše soubory v budoucnu. Abyste se ujistili, že je váš systém zcela čistý, spusťte důvěryhodný antivirový nástroj, jako je například program FortectIntego a systém zkontrolujte.

Jak hackeři tento soubor šíří?

Soubor _HOWDO_text.html se automaticky generuje poté, co ODIN virus infikuje a zašifruje počítač. Tento soubor necestuje sám. V případě, že se objeví na vašem počítači, musíte být napadeni ransomwarem ODIN. Jak již bylo zmíněno, můžete tento virus do počítače nechtěně stáhnout spolu se softwarem nebo soubory, které obsahují trojana; virus může být také připojen k nevyžádaným e-mailům a maskovat se jako legitimní soubor Word, PDF nebo odkaz na Dropbox. v žádném případě byste neznámý software nebo soubory neměli stahovat. Dokonce i když získáváte aplikace z důvěryhodného zdroje, měli byste je raději zkontrolovat pomocí antivirového nástroje. Nemůžete být nikdy dost opatrní.

Odstranit soubor _HOWDO_text.html a ransomware ODIN:

Pokud v počítači již vidíte soubor _HOWDO_text.html, nepropadejte panice. Ihned odpojte zařízení od sítě a spusťte jej v nouzovém režimu. Po restartování počítače, bez prodlení proveďte scan antivirovým nástrojem. V případě, že scan nelze zahájit, je možné, že budete muset infekci odstranit ručně. Postupujte podle pokynů uvedených v našem nedávno zveřejněném průvodci pro odstranění viru ODIN. Po odblokování antiviru, nezapomeňte znovu zkontrolovat počítač.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích