Co je to _5_ HOWDO_text.html? Mám ho odstranit?

Co mám dělat se souborem _5_HOWDO_text.html?

Spolu se souborem _HOWDO_text.html a _HOWDO_text.bmp, soubor _5_ HOWDO_text.html soubor patří k jednomu z nejnebezpečnějších ohrožení dnešní doby — viru ODIN. Tato kybernetická infekce, která pochází od nechvalně známého viru Locky se objevila poměrně rychle, ale již se jí podařilo převzít kontrolu nad řadou počítačů po celém světě. Podíváme-li se na rychlost kterou se šíří a způsobené škody, tento ransomware může brzy dosáhnout stejné úrovně, nebo dokonce překonat svého dobře známého předchůdce. Vlastně již následoval v jeho šlápějích při cílení civilní infrastruktury a infikovaní počítačů hasičů v Honolulu. Takže upřímně řečeno, vidět soubor _5_ HOWDO_text.html na vašem počítači pro vás může znamenat špatné zprávy. Pokud k tomu dojde, zkontrolujte váš počítač ihned pomocí anti-malwarového programu FortectIntego či jiného antivirového nástroje.

Nyní se vraťme zpět k samotnému souboru, měli bychom se zaměřit na jeho účel. Soubor _5_ HOWDO_text.html a zbytek výše uvedených variant tohoto souboru jsou uloženy do počítače poté, co Odin ransomware šifruje dokumenty, které najde na pevném disku nebo cloudu. Tyto soubory obsahují žádost o výkupné, které vysvětluje, že počítačové data byly zašifrovány, poskytuje více informací o skriptech RSA a AES, které byly použity k šifrování a vysvětluje, jak může být tento problém vyřešen. Jinými slovy, hackeři poskytují odkazy na internetové stránky anonymního prohlížeče Tor, prostřednictvím kterých mají uživatelé převést stanovenou částku výkupného. Kromě těchto adres, je oběti také poskytnuto jedinečné identifikační číslo podle kterého může být jeho/její konkrétní stroj rozpoznán a dešifrován. Je smutné, že toto se stane jen zřídka, neboť tvůrci viru mají tendenci s penězi zmizet. Proto je lepší virus ODIN a soubor _5_ HOWDO_text.html odstranit, aniž byste se to snažili analyzovat.

Jak se tento infekční soubor šíří?

Jak již bylo zmíněno, soubor _5_ HOWDO_text.html je umístěn do počítače po infiltraci viru ODIN. To znamená, že se šíří pouze spolu s infekcí. Můžete se stát, že se necháte oklamat k instalaci tohoto ransomware škodlivými spamovými nabídkami, které vám posílají infikované přílohy e-mailem. Škodlivý skript může také vklouznout do vašeho počítače pomocí Trojanu nebo nějákého jiného exploit kit. Odkazy a reklamy jsou další způsob, jak můžete dostat tento virus, a to jen dokazuje, že je tento virus velmi nebezpečný a jeho prostředky k infikování systému jsou velmi nepředvídatelné.

Jak byste měli postupovat při odstraňování souboru _5_ HOWDO_text.html?

Chcete-li soubor _5_ HOWDO_text.html odstranit, je nutné také odstranit ransomware ODIN. Pokud neukončíte škodlivé procesy a jednoduše neodstraníte žádost o výkupné, ODIN se může snadno znovu obnovit do jeho předchozího nastavení a pokračovat ve snaze získat z vás peníze. Ještě důležitější je, že manipulace se samostatnými soubory viru může skončit ztrátou dat, která byla šifrována. Proto důrazně doporučujeme ponechat odstranění viru profesionálním antivirovým nástrojům, jako je program FortectIntego, který se postará o metodické a bezpečné odstranění viru ODIN a jeho souboru žádosti o výkupné _5_ HOWDO_text.html.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích