Odstranit virus Cerber 4.1.1 (Návod k odstranení) - aktualizováno Bře 2017

Návod na odstranění viru Cerber 4.1.1

Co je to Ransomwarový virus Cerber 4.1.1?

Ransomware Cerber 4.1.1 napadá uživatele. Co o něm víme?

Ransomwarový virus Cerber 4.1.1 se objevil ve stejný den jako Cerber 4.1.0 ransomware. Každý z těchto virů patří k rodině nechvalně známého malwaru zvaného Cerber virus, který byl již několikrát aktualizován. Tato skupina ransomwarových virů je stále na vrcholu, proto musíte být velmi opatrní, pokud se jim chcete vyhnout. Jaké nové funkce má nejnovější Cerber 4.1.1 virus? Zdá se, že hlavní věc, která se změnila, je tapeta plochy oběti, která informuje o zašifrování určitých souborů a nutnosti zakoupení speciálního decrypteru pro tuto verzi. Dřívější verze viru mohou být rozpoznány díky příponám, které přidávají k zašifrovaným souborům – používají přípony .cerber, .cerber2 a .cerber3. Pokud vedle souborů vidíte tuto příponu, ujistěte se, že virus Cerber 4.1.1 nebo podobnou verzi ransomwaru odstraníte z počítače. Můžete to udělat pomocí aktualizovaného anti-malwarového programu, jako je například FortectIntego.

Jak jsme se již zmínili, Cerber 4.1.1 je nejnovější verze tohoto nechvalně známého krypto-ransomwarového viru a funguje naprosto bez povšimnutí. Jakmile je spuštěn, začne hledat cílové soubory. Hledání začne v hlubších systémových adresářích. Takto si uživatel nemůže všimnout ničeho podezřelého, protože jediná věc, která by mohla způsobit podezření je pomalejší výkon počítače během šifrování. Během tohoto procesu, vytváří a připojuje určité přípony k zašifrovaným souborům – osobní záznamy označí jedinečnou příponou 4-symbolů, například .dep3. Jakmile verze 4.1.1 zašifruje všechny složky, to skončí škodlivý proces zašifrováním souborů na ploše a zanechá na ní soubor README.HTA (žádost o výkupné), přehraje zvukový soubor .vbs a pak změní pozadí plochy na obrázek, který zobrazuje následující text:

Vaše dokumenty, fotografie, databáze a další důležité soubory byly zašifrovány pomocí „Cerber ransomware 4.1.1“!
[…]
K dispozici je seznam dočasných adres, které navštívit na vaší osobní stránce níže:

Virus neposkytuje mnoho informací na nové tapetě plochy, ale zanechává odkazy na takzvanou „platební stránku“, kde oběti mohou zjistit jak nakupovat Bitcoiny a pak je převést do Bitcoin peněženky zločinců. Stejné odkazy a další informace o útoku lze nalézt v souboru .hta. Tyto odkazy za normálních okolností nelze otevřít pomocí běžných webových prohlížečů a je třeba je otevřít přes prohlížeč Tor. Žádost o výkupné poskytuje detailní informace o tom, jak tyto stránky otevřít, aby je mohli otevřít i nezkušení uživatelé PC. Každý z těchto odkazů vede na stránku, kde najdete Cerber Decryptor. Stejně jako předchozí verze tohoto ransomwaru, verze 4.1.1 požádá o výběr jazyka, potom dokončíte krátký potvrzovací úkol a teprve potom budou odhaleny informace o tom, jak koupit Decrypter. Překvapivě se ukázalo, že Cerber ransomware verze 4.1.1 vyžaduje nižší výkupné, než jeho předchůdci. Žádá zaplatit 0.1188 Bitcoinů (≈ $84) do 5 dnů po útoku nebo 0.2376 Bitcoinů (≈ $169) po 5 dnech.

Není tajemstvím, že Cerber mezi jinými ransomwary vyčnívá, protože je přesně naprogramován a navržen tak, aby přesvědčil oběť zaplatit. Platební webové stránky mají sekce jako „Často kladené dotazy“, „Podpora“ a také „Dešifrovat 1 soubor ZDARMA,“ kde oběti mohou nahrát jeden zašifrovaný soubor a vyzkoušet, že Decrypter skutečně existuje a funguje. Pokud byl váš počítač napaden tímto škodlivým ransomwarem, doporučujeme výkupné neplatit, rozhodnutí je však na vás. Mějte na paměti, že počítačoví zločinci budou vytvářet nové viry dokud budou oběti platit výkupné – nepodporujte jejich motivaci, poslechnutím jejich příkazů. Pokud jste stále ochotni zaplatit, měli byste vědět, že pouze 20 procent obětí, co zaplatili za dešifrovací službu, dostali kód, který potřebovali. V případě infekce, se ujistěte, že Cerber 4.1.1 v první řadě odstraníte. Poté, následujte kroky pro obnovu souborů uvedených níže.

Jak se tento nebezpečný virus dostane do PC oběti?

Podle nejnovějších zpráv se Cerber šíří přes pseudo-Darkleech, který se zaměřuje na webové stránky WordPress. Když oběť vstoupí na kompromitované webové stránky, bude přesměrována na stránky s RIG exploit kitem. Exploit kit zneužívá zranitelnosti v počítači oběti (kontroluje zastaralé programy a využívá chyb v zabezpečení) a pak bez povšimnutí nainstaluje malware do počítače. Útok je dobře organizovaný a může být zcela nepochopitelný počítačovým uživatelům, kteří nejsou obeznámeni s podvodnými technikami, které zkušení tvůrcové malwaru používají. Nicméně tvůrci tohoto ransomwaru také používají starou, ale stále velmi účinnou techniku, jak ​​infikovat počítače – pošlou škodlivé e-maily, které obsahují destruktivní přílohy. Jakmile oběť takovou přílohu otevře, soubor se škodlivým malwarem se stáhne do počítače a začne proces šifrování. Držte se dál od pochybných e-mailů a nenechte zvítězit vaši zvědavost – neotvírejte podivný email, který tvrdí, že je třeba přijmout platbu ve výši 500$, kterou jste údajně obdrželi přes Paypal, a vyhýbejte se falešným fakturám, dokumentům a dalším podezřelým souborům, které zasílají neznámé osoby. Pokud máte pocit, že vás autor emailu vyzývá k otevření příloh, raději to nedělejte!

Odstranění Cerber 4.1.1

Virus Cerber 4.1.1 je nový ransomware a lze jej odstranit pouze s aktualizovaným antivirovým nebo anti-malwarovým softwarem. Ujistěte se, že použijete vhodný a výkonný anti-malwarový software, protože ponecháním škodlivých položek v systému může dojít k poškození souborů, aniž by bylo možné je znovu obnovit. Kromě toho, automatické odstranění Cerber 4.1.1 zaručuje úplnou eliminaci tohoto škodlivého softwaru, takže se po určité době neobjeví v počítači znovu. Na závěr bychom chtěli dodat, že byste se neměli snažit ransomware Cerber 4.1.1 odebrat ručně, neboť o této možnosti lze uvažovat pouze v případě, že jste technicky vzruční. Soubory zašifrované tímto virem mohou být obnoveny ze zálohy, ale pokud ji nemáte, s největší pravděpodobností jsou zašifrované soubory navždy ztraceny. Nicméně, doporučujeme vyzkoušet možnosti obnovení dat, které jsou uvedené níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Cerber 4.1.1

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Cerber 4.1.1 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Cerber 4.1.1. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Cerber 4.1.1 proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Cerber 4.1.1 z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

 Pokud byl váš počítač napaden virem Cerber v.4.1.1, můžete začít přemýšlet, zda zaplatit výkupné, nebo ne. Za prvé, placení motivuje počítačové zločince, aby i nadále vytvářeli ransomwary. Za druhé, můžete přijít o své peníze a nedostat žádné vysvětlení, protože neexistuje žádný způsob, jak můžete zločince donutit, aby vám pomohli. Proto byste si nákup Bitcoinů měli dvakrát rozmyslet.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Cerber 4.1.1, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Try Data Recovery Pro

Výzkumníci malwaru stále pracují na dešifrovacím nástroji pro Cerber 4.1.1 – je velmi těžké rozlousknout tento ransomware a zjistit, jaký je jeho Master Key. Proto navrhujeme vytvořit kopii šifrovaných dat, abyste měli neovlivněnou zálohu dat a pak zkuste tuto metodu. Nezapomeňte Cerber 4.1.1 nejprve odstranit!

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Cerber 4.1.1;
 • Obnovte je.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Cerber 4.1.1 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích