Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Cerber 4.1.0 (Návod k odstranení)

od Julie Splinters - - | Druh: Ransomware

Trilogie ransomwaru Cerber nekončí? Na scénu přichází Cerber 4.1.0

Jak již možná tušíte, virus Cerber 4.1.0 je další virus šifrující soubory ze série nechvalně známého viru Cerber. Počítačoví zločinci se rozhodli překvapit virtuální komunitu technikou dvojitého útoku, který zahrnuje verzi 4.1.0, kterou bezprostředně následuje aktualizace 4.1.1. Zdá se, že tvůrci této kybernetické hrozby nemají v dohledné době v úmyslu pustit virtuální komunitu ze svého sevření. Před měsícem byl Cerber doplněn o další přípony. Zatímco počáteční verze ransomwaru připojí přípony .cerber2.cerber3, nejnovější verze připojí 4-místný číselný kód ke každému poškozenému souboru. Pokud vaše zařízení toto kybernetické neštěstí postihlo a data jsou již uzamčena, nepanikařte a odstraňte Cerber 4.1.0 z počítače. K urychlení procesu můžete použít program Reimage.

Tento virus je snad nejrychleji se vyvíjející kybernetická hrozba. Ve srovnání s jinými hrozbami, jako je CryptoWall, která je již několik let stará, první verze viru Cerber viděla světlo světa v březnu. V tu dobu se jednalo o ransomware, který se zaměřil pouze na několik zemí a k jeho úplnému spuštění bylo nutné restartování systému. Nicméně, během několika měsíců, byla hrozba vylepšena takovou rychlostí, že IT odborníkům dělá problém udržet krok s nejnovější verzí. Spolu se znovu objevením viru Locky, Cerber obsadil třetí místo po CryptoWall a Locky v soutěži nejničivějších počítačových virů. Současná verze nepřidá žádné zvláštní přípony, ale může označit údaje s číselným kódem nebo nepřidá vůbec žádné přípony. Cerber stále používá soubor README.hta, aby informoval oběti o poškození zařízení. Stojí v něm:

Vaše dokumenty, fotografie, databáze a další důležité soubory byly zašifrovány!
K dešifrování souborů si musíte koupit speciální software – „Cerber Decryptor“
Všechny transakce musí být prováděny pouze prostřednictvím sítě Bitcoin
Do 7 dnů můžete zakoupit tento produkt za zvýhodněnou cenu: B 1.24 ($524)
Po 7 dnech se cena tohoto produktu zvýší až na B 2.48 ($1048) 

The image showing Cerber 4.1.0 virus

Jak se tento ransomware šíří?

Naštěstí bylo zjištěno, že se malware Cerber 4.1.0 šíří prostřednictvím exploit kitu pseudoDarkleech Rig. Aby se malware projevil, oběť musí kliknout na infikovaný odkaz nebo software. Poté exploit kit v tomto odkazu najde možná zranitelná místa v softwaru na cílovém zařízení. Po jejich zjištění, vstoupí do zařízení a rozbalí svůj obsah, kterým často bývá ransomware. Naštěstí je Rig exploit kit (který je spojován s šifrovacím malwarem CrypMIC virus) méně aktivní ve srovnání s raketovým Neutrino exploit kit. Nicméně, žádný uživatel není zcela v bezpečí před touto hrozbou. Kromě toho může být „únos“ Cerberem 4.1.0 zaznamenat po otevření falešného e-mailu, který byl údajně odeslán vládním úřadem, finanční institucí nebo dokonce sociální sítí. Ujistěte se, že zkontrolujete všechny e-maily, které obdržíte od lidí, které opravdu neznáte! Vždy byste měli zkontrolovat odesílatele a zprávu, abyste věděli s kým máte co do činění. Pokud si všimnete chyb v textu nebo gramatice, existuje obrovská šance, že máte co do činění s hackery. Nejspolehlivějším způsobem, jak bojovat proti falešným zprávám a možnému proniknutí ransomwaru Cerber 4.1.0 je nainstalovat spolehlivý bezpečnostní nástroj.

Eliminace ransomwaru Cerber 4.1.0

Co se týče odstranění tohoto viru, není to složitý proces, pokud jeho eliminaci svěříte anti-spywarovému programu jako je např. Reimage nebo Malwarebytes Malwarebytes. Je nezbytně nutné spustit kontrolu systému až po jeho aktualizaci, aby program našel všechen malware. Poté co virus Cerber 4.1.0 zcela odstraníte, můžete přistoupit k dešifrování souborů. Ačkoli některé bezpečnostní agentury vydaly decrypter pro původní verzi Cerber zdarma, nemusí pro nejnovější verzi fungovat. Nicméně, není nutné panikařit. Postupujte podle návodu k dešifrování dat pomocí jiných nástrojů. A nakonec, níže- zobrazené pokyny vám pomohou získat přístup k počítači, pokud narazíte na problémy při odstraňování Cerber 4.1.0.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Cerber 4.1.0:

Odstraňte Cerber 4.1.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Cerber 4.1.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Cerber 4.1.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Cerber 4.1.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Cerber 4.1.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Cerber 4.1.0 proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Cerber 4.1.0 z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Cerber 4.1.0, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Data Recovery Pro solution

Tvůrci tohoto softwaru jej aktualizovali tak, aby mohl dešifrovat soubory ovlivněné ransomwarem. I když neexistuje žádná 100% záruka, že obnoví všechny soubory, můžete to zkusit.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Cerber 4.1.0;
 • Obnovte je.

Obnova souborů pomocí funkce předchozí verze systému Windows

Díky této funkci můžete najít návratné verze každého souboru ovlivněného ransomwarem.

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

Výhody ShadowExplorer (stínové kopie)

Tento program by mohl být další alternativní šancí pro obnovení souborů. Dosud není známo, zda nejnovější verze Cerber odstraňuje stínové kopie svazků. Tyto kopie jsou vytvořeny operačním systémem. Jestliže jsou správně organizovány, můžete získat znovu vytvořené soubory.

 • Stáhněte si program Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Postupujte podle Průvodce instalace programu Shadow Explorer a nainstalujte si jej do počítače;
 • Spusťte program, projděte rozbalovací menu v levém horním rohu a vyberte disk na kterém jsou vaše zašifrované soubory. Ověřte si, jaké složky tam jsou;
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na složku, kterou chcete obnovit a vyberte “Export”. Můžete také zvolit kam ji chcete uložit.

Cerber Decrypter

Můžete použít tento dekódovací software a zkusit soubory dešifrovat.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Cerber 4.1.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunterCombo Cleaner nebo Malwarebytes Malwarebytes

O autorovi

Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-0-ransomware-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích