Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Cerber 3.0

od Julie Splinters - - | Druh: Ransomware

Virus Cerber 3.0 vychází na světlo

Vypadá to, že vývojáři viru Cerber nepřetržitě pracují, protože znovu bombardovaly online svět – virus Cerber 3.0 byl vypuštěn. Aktuální virus je jeden z nejvíce rozvinutých a destruktivních virtuálních ohrožení, které šifruje soubory. Vyvinul se do takové formy, že je dokonce schopen s obětmi komunikovat. Hackeři nedávají výzkumníkům virů žídnou šanci a pravidelně přicházejí s vylepšenými verzemi. Je-li však nejnovější verze na vašem počítači, není třeba se obávat. Je ještě možné jej odstranit. Teprve poté, co je trvale odstraněn ze systému, můžete zvážit možnosti obnovení souborů. Nová aktualizace určitě stojí za zájem. Ransomware je uznávaný jako jeden z nejsložitějších virů. Navzdory tomu, se IT profesionálům ještě podařilo přijít se strategiemi dešifrování. I když byste mohli čekat na Decrypter zdarma, zjistěte si více o této aktualizované verzi viru a kolik způsobí škody ve srovnání s předchozími verzemi. Na konci tohoto článku najdete pokyny k jeho odstranění. Zatímco čtete, spusťte instalaci programu Reimage Reimage Cleaner Intego, abyste urychlili proces eliminace.

Pokud nejste obeznámeni s notoricky známým příběhem o vývoji viru Cerber, pak nás nechte stručně projít několik klíčových bodů. Ransomware Cerber začínal jako obyčejný virus, který šifruje soubory. Na začátku se zaměřil pouze na určité oblasti a vyžadoval restartování systému, aby se sám aktivoval. Jak čas plynul, Cerber 2.0 vstoupil na jeviště. Po infekci, se virus rozšířil o soubor a.vma. Strohý ženský hlas oznámil, že soubory byly uzamčeny. Později byl malware znovu aktualizován. Pokud oběti odmítly zaplatit, riskovali, že jejich počítač bude připojen ke škodlivému botnetu – síti počítačů, ze kterých jsou odesílány infikované soubory.

The note left by Cerber 3.0 virus

Zatímco Cerber 2.0 na internetu pořád řádí, začínají zvěsti o připravované nové verzi. Předchozí verze byla nejpozoruhodnější pro šifrování souborů a připojení přípony .cerber2. Když už mluvíme o malwaru Cerber 2.0, to připojuje k infikovaným souborám příponu .cerber3. Tak za krátkou dobu ransomware získal alternativní název – .cerber3 extension virus. Malware nyní nepředkládá pokyny pro obnovu souborů v textovém souboru #DECRYPT MY FILES #.txt, ale v souboru # HELP DECRYPT #.txt. Kromě toho virus nyní používá ICMP pakety. Stručně řečeno, chybové zprávy. Když se Cerber 3.0 ransomware dostane do vašeho operačního systému, můžete takových zpráv objevit hodně.

Distribuční metody tohoto viru

Pokud jde o zvláštností šíření, nedošlo k žádným změnám. Hrozba zasahuje uživatele hlavně prostřednictvím nevyžádaných e-mailů. Hackeři se projevili jako mistři vytváření přesvědčivých podvodů, jako jsou například daňové dokumenty, klamné dodací listy nebo názvy telekomunikačních společností. Nespěchejte s otevřením podobný e-mailů, i když vás osloví přímo. V opačném případě, pokud nejste dost opatrní a klikněte na soubor faktury nebo soubor ZIP, můžete spustit škodlivé soubory viru Cerber. Pozor na staré programy, které nebyly nějákou dobu aktualizovány. Malware by se pod nimi mohl přesto ukrývat. A nakonec di dávejte pozor na rušivé a blikající nabídky k instalování bezpečnostních plug-inů nebo počítačových skenerů. Pokud byly vytvořeny nespolehlivými uživateli, je zde také riziko „únosu“ virem Cerber 3.0.

Jak mohu tento virus odstranit?

Není žádný důvod k panice, i když virus zašifroval všechny vaše soubory. Rádi bychom vás varovali, neplatit peníze, neexistuje žádná záruka, že to zvýší vaše šance získat data zpět. Ze všeho nejdříve začněte s odstraněním viru Cerber 3.0. To můžete provést pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego nebo Malwarebytes. Jakmile je proces eliminace kompletní, můžete zkusit soubory dešifrovat. Níže uvádíme několik návrhů, jak soubory dešifrovat. Pokud se vám podaří data získat zpět, pravidelně důležité soubory zálohujte a ukládejte kopie na několika přenosných paměťových doménách. A konečně, pokud se vám nedaří Cerber 3.0 odstranit, protože nemůžete zařízení ovládat, podívejte se na pokyny k obnovení přístupu. Mějte na paměti doporučení týkající se spamových e-mailů. Opatrnost také hraje důležitou roli v boji s takovými viry jako je Cerber 3.0.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Cerber 3.0:

Odstraňte Cerber 3.0 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Cerber 3.0

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage Reimage Cleaner Intego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Cerber 3.0.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Cerber 3.0 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Cerber 3.0. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego a ujistěte se, že odstranění Cerber 3.0 proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Cerber 3.0 z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Cerber 3.0, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Data Recovery Pro solution

Tento nástroj pracuje na obnově souborů po havárii počítače nebo po podobné chybě způsobené operačním systémem. Software může být praktický, pokud jde ransomware. Je důležité si uvědomit, že aplikace může soubory dešifrovat, v případě, že ransomware používá slabší šifrovací techniky. V případě viru Cerber 3.0, program nemusí uspět při obnově všech dat. To je důvod, proč byste museli počkat na oficiální Cerber 3.Decrypter zdarma.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Cerber 3.0;
 • Obnovte je.

Shadow Explorer solution

Použití programu Shadow Explorer by se mohlo hodit pro hrozby, které necílí stínové kopie svazku. V opačném případě nemůže nástroj obnovit neexistující soubory.

 • Stáhněte si program Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Postupujte podle Průvodce instalace programu Shadow Explorer a nainstalujte si jej do počítače;
 • Spusťte program, projděte rozbalovací menu v levém horním rohu a vyberte disk na kterém jsou vaše zašifrované soubory. Ověřte si, jaké složky tam jsou;
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na složku, kterou chcete obnovit a vyberte “Export”. Můžete také zvolit kam ji chcete uložit.

Cerber Decrypter solution

Několik měsíců od doby, kdy se objevila původní verze viru Cerber, takže IT odborníci vytvořili nástroj speciálně pro obnovu souborů zašifrovaných tímto virem. Nicméně, je zde vysoká pravděpodobnost, že tento Decrypter nebude fungovat u zcela nové verze viru Cerber 3.0, ale snaha nic nestojí!

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Cerber 3.0 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Myslete na to a zálohujte svá data každý den nebo týden.

Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Julie Splinters
Julie Splinters - Specialistka na odstraňování malwaru

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Julie Splinters
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-3-0-ransomware-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Cerber 3.0 ransomware virus