Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit Cerber Decryptor (Instrukce k odstranení) - aktualizováno Srp 2017

od Jake Doevan - - | Druh: Ransomware

Dokáže Cerber Decryptor dešifrovat vaše soubory?

Cerber Decryptor

Cerber je škodlivý počítačový virus, který je ještě další variantou ransomwarových hrozeb, které poškozují soubory oběti, což je dělá nepoužitelnými. Virus pak zobrazuje žádosti o výkupné, které vysvětlují, jak může oběť své soubory dešifrovat – požaduje po uživateli počítače instalovat prohlížeč Tor a přejít na určitou webovou stránku, kde najde další pokyny. Cerber Decryptor je software, který vývojáři viru Cerber virus doporučují svým obětem.

Tento decryptor je inzerován jako nástroj, který může dešifrovat všechny soubory zakódované ransomwarem Cerber. Kybernetičtí zločinci prodávají tento pochybný decryptor za 2.480 BTC, což je přibližně 1300 amerických dolarů. Otázka, kterou si že většina obětí Cerberu klade je, zda je tento nástroj skutečně schopen data dešifrovat, nebo je úplně k ničemu? Velice pochybujeme, že je odpověď kladná, proto doporučujeme, abyste si nákupe Cerber Decryptoru dvakrát rozmysleli.

Nezapomeňte, že hlavním cílem kybernetických zločinců je shromáždit co nejvíce peněz z výkupného jak je jen možné. Technika kterou používají, je opravdu moderní a bohužel efektivní. Problém je, že mnoho uživatelů ukládá cenné nebo soukromé informace na svých počítačích, bez ohledu na to, zda se jedná o domácí počítač nebo pracovní počítač.

Ztráta všech souborů může být katastrofou nejen proto, že virus může ukrást vaše vzpomínky (rodinné fotografie, videa, hudbu), ale také proto, že může ukrást dokumenty, archivy, prezentace a další důležité soubory, které uživatel počítače potřebuje pro práci či studium. Neočekávaná ztráta těchto dat může způsobit paniku, a to je přesně to, o co kybernetičtí zločinci usilují.

Chtějí uživatele vyděsit, aby jim uvěřili, že neexistuje žádný jiný způsob, jak soubory obnovit, než zaplatit výkupné. Bohužel, vás musíme varovat, že to nemusí být tím pravým řešením tohoto problému.

Cerber Decryptor

Opravdu si myslíte, že kybernetičtí zločinci dešifrují vaše soubory za vás? Pokud si myslíte, že ano, obáváme se, že se mýlíte. Neexistuje žádná záruka, že vám kybernetičtí zločinci dešifrovací software dají jenom tak. Mají plné ruce práce vytvářením viru a jeho šířením, takže věříme, že jen čekají až jim oběti pošlou peníze, aby mohli pokračovat ve svých škodlivých aktivitách.

Pochybujeme, že kybernetičtí zločinci obětem po zaplacení výkupného skutečně poskytují dešifrovací software, proto pokud nechcete přijít o své peníze, stejně jako jste přišli o své soubory, neriskujte převod peněz na adresu Bitcoin poskytovanou kybernetickými zločinci.

Kromě toho, zvažte, zda chcete podporovat počítačové podvody – NEMĚLI byste to dělat. Pokud je váš počítač ovlivněn malwarem Cerber, doporučujeme jej ze systému co nejdříve odebrat. Automatické odstraňování viru Cerber může být provedeno s pomocí anti-malwarové aplikace, jako je Reimage. Ta najde a odstraní všechny soubory, které k tomuto viru patří.

Jak dostat Cerber Decryptor?

Když kybernetičtí zločinci vloží virus Cyber do počítače oběti, ponechají v systému žádost o výkupné, obvykle na nápadném místě, jako je plocha. Tyto žádosti o výkupné sdělují uživateli počítače, že si musí stáhnout prohlížeč Tor pro přístup k webové stránky, kde si může koupit Cerber Decryptor.

Jak jsme se již zmínili, NEMĚLI byste to dělat. Nezapomeňte, že platební stránky viru Cerber by mohly být naplněny škodlivými odkazy, které vás mohou zavést na pochybné internetové stránky naplněné malwarem. Proto byste, místo kupování svých souborů z takového nedůvěryhodného webového zdroje, měli raději zvážit odstranění malwaru Cerber z počítače. 

Jak odstranit Cerber decryptor?

Pokud je váš počítač již infikován virem Cerber, hrozbu odstraňte s pomocí anti-malwarového softwaru. Jediný 100% bezpečný způsob, jak své soubory obnovit, je jejich import ze zálohy. Čas od času musíte ukládat zálohy na externí paměťové disky, abyste je v případě, že se tento nebo jiný ransomwarový virus dostane do vašeho počítače, byli schopni obnovit.

Pokud jste se rozhodli Cerber decryptor koupit, protože jste neměli zálohu, a tento decryptor vaše soubory dokonce dešifroval, neměli byste si jej ponechávat v počítači. Decryptor může být infikován trojskými koni, které mohou stahovat do počítače další malware. Pokud vám záleží na vaší počítačové bezpečnosti, nainstalujte si spolehlivý anti-malwarový software a Cerber decryptor odstraňte automaticky. Tento anti-malwarový software také zkontroluje, zda je decryptor bez virů.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění hrozby Cerber Decryptor:

Odstraňte Cerber Decryptor pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Cerber Decryptor

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Cerber Decryptor.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Cerber Decryptor pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Cerber Decryptor. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Cerber Decryptor proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Cerber Decryptor a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-decryptor.html

Návody na odstranění v dalších jazycích