Odstranit virus Cerber 4.1.5 (Vylepšený návod)

Návod na odstranění viru Cerber 4.1.5

Co je to Cerber 4.1.5 ransomwarový virus?

Objevila se další verze ransomwarového viru Cerber – Cerber 4.1.5

Objevení viru Cerber 4.1.5 potvrzuje, že tvůrci ransomwaru Cerber se zaměřují na kvantitu, ale ne na kvalitu nových verzí tohoto viru. Z nějakého důvodu v posledních několika týdnech vydali čtyři nové modifikace čtvrté verze tohoto viru, které se od sebe příliš neliší. Cerber 4.1.0, Cerber 4.1.1, Cerber 4.1.4 a nakonec pátá verze ransomwaru (žádné stížnosti týkající se verze 4.1.2 a 4.1.3 se k nám doposud nedostali) šifruje soubory pomocí stejné kryptografie a zanechává v počítači oběti stejnou žádost o výkupné. Všechny tyto verze změní pozadí plochy oběti na obrázek, který říká, že virus napadl počítač a poskytuje URL na platební webové stránky, kde oběť získá více informací o infekci a jak zaplatit výkupné. Virus také uloží soubor README.hta do každé složky, která obsahuje zašifrovaná data, který otevře okno “Cerber Ransomware Instructions.” Zde vysvětluje, že soubory byly zašifrovány a nejsou poškozené- jen „zabezpečené.“ Aby bylo možné získat je zpět, oběť musí zaplatit výkupné, to stojí v žádosti o výkupné. Obsahuje také odkazy, které vedou k „osobní stránce.“

Virus Cerber 4.1.5, stejně jako jeho předchozí tři verze, mění názvy souborů nahrazením původních názvů 10 náhodnými znaky a také změní příponu souboru na 4 náhodné znaky. Například v případě, že virus zašifruje soubor s názvem DCM_0182.jpg, může se jeho název změnit na: YhapFV86Ax.tf6a. Kromě toho je třeba uvést, že každý soubor dostane jiný název, ale všechny z nich dostanou stejnou příponu souboru. Je smutné, že musíme říci, že neexistují žádné dešifrovací nástroje, které by mohly poškozené soubory opravit – pouze autoři tohoto viru mají tuto pravomoc. Chápou, že oběti se trápí nad ztrátou souborů a snaží se je získat zpět, proto navrhnou kompromis – zaplatit výkupné a dostat soubory zpět. Virus žádá 0.6967 BTC, což je přibližně $500 nebo více, pokud nejste schopni tuto sumu zaplatit v daném časovém období. Důrazně doporučujeme, abyste odmítli vyhovět tomuto požadavku. I když můžou mít dešifrovací klíč, který vaše soubory opraví, neexistuje žádná záruka, že jsou ochotni vám jej dát. Proto je doporučeno tento virus, co nejdříve odstranit. Cerber 4.1.5 ransomware je lepší odstranit automaticky, protože profesionální nástroj pro odstranění škodlivého softwaru najde a odstraní všechny složky viru a další soubory související s malwarem v celém systému, zatímco udělat to ručně může trvat půl dne. K odstranění ransomwaru Cerber 4.1.5 doporučujeme použít program FortectIntego.

Metody infiltrace

Různé metody distribuce pomáhají viru Cerber se množit. Většinou se dostane k oběti přes malware z přílohy e-mailu. V případě, že oběť přesvědčí k jejímu otevření, malware se snadno usadí v systému a okamžitě spustí šifrování souborů. Příznaky infekce obvykle nejsou patrné – počítač se na chvíli stává pomalejším, ale zpomalení uživatele počítačů příliš neobtěžuje. Výsledkem je zašifrování všech osobních souborů. Chcete-li se takové situaci vyhnout, neotvírejte e-maily, které pocházejí od neznámých osob nebo jedinců, kteří předstírají, že pracují pro dobře známé společnosti, ale „oficiální“ emaily posílají z podezřelé-vypadajících e-mailových adres.

Čtvrtá generace viru Cerber je známá distribucí prostřednictvím kampaně PseudoDarkleech, která přináší ransomware prostřednictvím kompromitovaných internetových stránek. PseudoDarkleech buď vloží odkaz vedoucí k RIG exploit kitu na postižených webových stránkách nebo přesměruje uživatele na server, který odkazuje na stejný exploit kit. Cerber je také údajně distribuovány pomocí Neutrino exploit kit. Těmto útokům lze zabránit pouze s aktualizovaným a spolehlivým anti-malwarovým softwarem.

Jak odstranit Cerber 4.1.5?

Pochopte prosím, že tento virus je vážný a maligní počítačový program, který byl navržen tak, aby vaše osobní soubory nelegálně ukradl. Chcete-li virus Cerber 4.1.5 odstranit, je velmi vhodné používat k tomu výkonný anti-malwarový software. Tento malware mění klíče registru a přidává velké množství nových souborů do systému, které lze jen těžko odhalit a odstranit, a to zejména pokud nejste počítačový expert. K odstranění viru Cerber 4.1.5 použijte jeden z navrhovaných nástrojů pro odstranění malwaru, ale předtím, než to uděláte, spusťte počítač způsobem, jak je popsáno níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Cerber 4.1.5

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte Cerber 4.1.5 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Cerber 4.1.5. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění Cerber 4.1.5 proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Cerber 4.1.5 z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory poškozeny, zkuste nejprve doporučené metody pro obnovu dat. Nezáleží na tom, jestli jste ochotni zaplatit výkupné, nebo ne, měli byste se pokusit obnovit data zdarma. Tyto techniky vám mohou pomoci soubory obnovit.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Cerber 4.1.5, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Obnovit data s Data Recovery Pro

Data Recovery Pro je profesionální nástroj, který vám pomůže opravit nebo obnovit poškozené, vymazané, a někdy – zašifrované soubory. Jsme přesvědčeni, že tento nástroj vám pomůže získat zpět alespoň část vašich souborů.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Cerber 4.1.5;
 • Obnovte je.

Předchozí verze systému Windows

Vzpomenete si, že jste před časem povolili funkci obnovení systému? Pokud ano, měli byste tuto metodu vyzkoušet k obnovení jednotlivých záznamů.

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Cerber 4.1.5 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích