Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus Cerber 4.1.5 (Vylepšený návod)

od Olivia Morelli - - | Druh: Ransomware

Objevila se další verze ransomwarového viru Cerber – Cerber 4.1.5

Objevení viru Cerber 4.1.5 potvrzuje, že tvůrci ransomwaru Cerber se zaměřují na kvantitu, ale ne na kvalitu nových verzí tohoto viru. Z nějakého důvodu v posledních několika týdnech vydali čtyři nové modifikace čtvrté verze tohoto viru, které se od sebe příliš neliší. Cerber 4.1.0, Cerber 4.1.1, Cerber 4.1.4 a nakonec pátá verze ransomwaru (žádné stížnosti týkající se verze 4.1.2 a 4.1.3 se k nám doposud nedostali) šifruje soubory pomocí stejné kryptografie a zanechává v počítači oběti stejnou žádost o výkupné. Všechny tyto verze změní pozadí plochy oběti na obrázek, který říká, že virus napadl počítač a poskytuje URL na platební webové stránky, kde oběť získá více informací o infekci a jak zaplatit výkupné. Virus také uloží soubor README.hta do každé složky, která obsahuje zašifrovaná data, který otevře okno “Cerber Ransomware Instructions.” Zde vysvětluje, že soubory byly zašifrovány a nejsou poškozené- jen „zabezpečené.“ Aby bylo možné získat je zpět, oběť musí zaplatit výkupné, to stojí v žádosti o výkupné. Obsahuje také odkazy, které vedou k „osobní stránce.“

Virus Cerber 4.1.5, stejně jako jeho předchozí tři verze, mění názvy souborů nahrazením původních názvů 10 náhodnými znaky a také změní příponu souboru na 4 náhodné znaky. Například v případě, že virus zašifruje soubor s názvem DCM_0182.jpg, může se jeho název změnit na: YhapFV86Ax.tf6a. Kromě toho je třeba uvést, že každý soubor dostane jiný název, ale všechny z nich dostanou stejnou příponu souboru. Je smutné, že musíme říci, že neexistují žádné dešifrovací nástroje, které by mohly poškozené soubory opravit – pouze autoři tohoto viru mají tuto pravomoc. Chápou, že oběti se trápí nad ztrátou souborů a snaží se je získat zpět, proto navrhnou kompromis – zaplatit výkupné a dostat soubory zpět. Virus žádá 0.6967 BTC, což je přibližně $500 nebo více, pokud nejste schopni tuto sumu zaplatit v daném časovém období. Důrazně doporučujeme, abyste odmítli vyhovět tomuto požadavku. I když můžou mít dešifrovací klíč, který vaše soubory opraví, neexistuje žádná záruka, že jsou ochotni vám jej dát. Proto je doporučeno tento virus, co nejdříve odstranit. Cerber 4.1.5 ransomware je lepší odstranit automaticky, protože profesionální nástroj pro odstranění škodlivého softwaru najde a odstraní všechny složky viru a další soubory související s malwarem v celém systému, zatímco udělat to ručně může trvat půl dne. K odstranění ransomwaru Cerber 4.1.5 doporučujeme použít program Reimage.

Image showing Cerber 4.1.5 virus attack

Metody infiltrace

Různé metody distribuce pomáhají viru Cerber se množit. Většinou se dostane k oběti přes malware z přílohy e-mailu. V případě, že oběť přesvědčí k jejímu otevření, malware se snadno usadí v systému a okamžitě spustí šifrování souborů. Příznaky infekce obvykle nejsou patrné – počítač se na chvíli stává pomalejším, ale zpomalení uživatele počítačů příliš neobtěžuje. Výsledkem je zašifrování všech osobních souborů. Chcete-li se takové situaci vyhnout, neotvírejte e-maily, které pocházejí od neznámých osob nebo jedinců, kteří předstírají, že pracují pro dobře známé společnosti, ale „oficiální“ emaily posílají z podezřelé-vypadajících e-mailových adres.

Čtvrtá generace viru Cerber je známá distribucí prostřednictvím kampaně PseudoDarkleech, která přináší ransomware prostřednictvím kompromitovaných internetových stránek. PseudoDarkleech buď vloží odkaz vedoucí k RIG exploit kitu na postižených webových stránkách nebo přesměruje uživatele na server, který odkazuje na stejný exploit kit. Cerber je také údajně distribuovány pomocí Neutrino exploit kit. Těmto útokům lze zabránit pouze s aktualizovaným a spolehlivým anti-malwarovým softwarem.

Jak odstranit Cerber 4.1.5?

Pochopte prosím, že tento virus je vážný a maligní počítačový program, který byl navržen tak, aby vaše osobní soubory nelegálně ukradl. Chcete-li virus Cerber 4.1.5 odstranit, je velmi vhodné používat k tomu výkonný anti-malwarový software. Tento malware mění klíče registru a přidává velké množství nových souborů do systému, které lze jen těžko odhalit a odstranit, a to zejména pokud nejste počítačový expert. K odstranění viru Cerber 4.1.5 použijte jeden z navrhovaných nástrojů pro odstranění malwaru, ale předtím, než to uděláte, spusťte počítač způsobem, jak je popsáno níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

Návod na ruční odstranění viru Cerber 4.1.5:

Odstraňte Cerber 4.1.5 pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Cerber 4.1.5

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program Reimage nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Cerber 4.1.5.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Cerber 4.1.5 pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Cerber 4.1.5. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage a ujistěte se, že odstranění Cerber 4.1.5 proběhlo úspěšně.

Doplňující: Obnovení dat

Návod uvedený výše má pomoci odstranit Cerber 4.1.5 z počítače. Chcete-li obnovit zašifrované soubory, doporučujeme použít podrobný návod připravený bezpečnostními odborníky z odstranitvirus.cz.

Pokud byly vaše soubory poškozeny, zkuste nejprve doporučené metody pro obnovu dat. Nezáleží na tom, jestli jste ochotni zaplatit výkupné, nebo ne, měli byste se pokusit obnovit data zdarma. Tyto techniky vám mohou pomoci soubory obnovit.

Pokud byly vaše soubory zašifrovány virem Cerber 4.1.5, můžete použít několik metod k jejich obnovení:

Obnovit data s Data Recovery Pro

Data Recovery Pro je profesionální nástroj, který vám pomůže opravit nebo obnovit poškozené, vymazané, a někdy – zašifrované soubory. Jsme přesvědčeni, že tento nástroj vám pomůže získat zpět alespoň část vašich souborů.

 • Stáhnout Data Recovery Pro;
 • Postupujte podle pokynů Data Recovery a nainstalujte si program do počítače;
 • Spusťte jej a zkontrolujte počítač pro soubory šifrované ransomwarem Cerber 4.1.5;
 • Obnovte je.

Předchozí verze systému Windows

Vzpomenete si, že jste před časem povolili funkci obnovení systému? Pokud ano, měli byste tuto metodu vyzkoušet k obnovení jednotlivých záznamů.

 • Najděte zašifrovaný soubor, který potřebujete obnovit a klikněte na něj pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte “Properties” a přejděte na kartu “Previous versions”;
 • Ve “Folder versions” zkontrolujte všechny dostupné kopie souboru. Měli byste zvolit verzi, kterou chcete obnovit a kliknout na “Restore”.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Cerber 4.1.5 a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

O autorovi

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-5-ransomware-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích