Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus UmbreCrypt (Návod pro jednoduché odstranění)

od Olivia Morelli - - | Druh: Programy kradoucí data

Co byste měli vědět o viru UmbreCrypt?

Ze všeho nejdříve se snažte nepropadat panice, pokud byl váš počítač nakažen virem UmbreCrypt. I přesto, že jde o mimořádně nebezpečný malware, stále existuje šance, že své soubory získáte zpět. Tento virus funguje podobně jako jiné ransomwarové programy, které vyžadují poplatek výměnou za dešifrování vašich souborů, jako například Locky virus, Cryptowall, CTB Locker a mnoho dalších. Přesto, na rozdíl od těchto jiných programů, po napadení ransomwarem UmbreCrypt je možné zamčené soubory dešifrovat bez zaplacení výkupného. Přesto se ujistěte, že tento podvodný program z počítače odstraníte a zbavíte se tak počáteční hrozby.

Je třeba si uvědomit, že jakmile UmbreCrypt vstoupí do počítače začne provádět škodlivou činnost a může způsobit spoustu problémů. Všechny prostředky, jimiž tento program útočí na systém jsou navrženy tak, aby generovaly rychlý a snadný zisk pro jeho vývojáře. Poté, co se virus UmbreCrypt dostane do systému, hledá video, audio, textové soubory, archivy, atd. Seznam přípon souborů, které tento virus může ovlivnit zahrnuje .dim, .diy, .dna, .dov, .dpb, .dsb, .fbc, .fbf, .fbk, .fbu, .fbw, .fh , .fhf, .flka, .flkb, .fpsx, .ftmb, .ful, .fwbackup, .fza, .fzb, .gb1, .gb2, .gbp, .ghs, .ibk, .icbu, .icf, .inprogress, .ipd, .iv2i, .jbk, .jdc, .kb2, .lcb, .llx, .mbf, .mbk, .mbw, .mdinfo a další. Tyto dokumenty jsou pak zašifrovány pomocí algoritmu AES. Jedná se o symetrický způsob šifrování což znamená, že soubory mohou být poté dešifrovány se stejným klíčem, který byl použit pro jejich zašifrování. Programy typu ransomware však zašifrují samotný dešifrovací klíč pomocí kryptografického systému RSA, takže je prakticky nemožné, aby oběti dešifrovali soubory sami. Poté, co jsou soubory zašifrovány, oběť obdrží zprávu s tím, aby se obrátila na vývojáře tohoto ransomwaru. Teprve poté, co jsou pachatelé kontaktováni, bude prozrazena častka, kterou požadují za soubory zaplatit. Oběť má 3 dny na to, aby kontaktovala vývojáře.

Bez ohledu na to, jak zoufalá je situace, nedoporučujeme výkupné platit. Vzhledem k tomu, že virus neposkytuje zabezpečené připojení, nemusí být možné vám dešifrovací klíč poslat. Proto vám doporučujeme, pokusit se soubory dešifrovat pomocí dešifrovacího klíče, který byl poskytnut odborníkem. Ale předtím, než to uděláte, se ujistěte, že jste virus UmbreCrypt zcela odstranili z vašeho systému. To je možné pomicí spolehlivého anti-malwarového programu, jako je například ReimageIntego.

UmbreCrypt Ransomware screenshot example

Jak se můj počítač nakazil virem?

Vzhledem k tomu, že odstranění viru UmbreCrypt a získání souborů zpět je zdlouhavé a obtížné, je lepší se před ním chránit předem. Aby se zabránilo nebezpečí nákazy virem, je několik věcí, které byste měli vědět. Za prvé, tento ransomware patří do skupiny HydraCrypt ransomware. Z tohoto důvodu se šíří podobně jako viry této konkrétní rodiny, prostřednictvím balíčků. To znamená, že pokud chcete být v bezpečí před škodlivými programy, jako jsou tyto, neměli byste navštěvovat neznámé webové stránky nebo stránky, které mohou být plné škodlivého obsahu. Také byste měli vědět, že nakazit se tímto virem je relativně snadné. Jednoduše stačí kliknout na flash reklamu, která vás přesměruje na webové stránky třetích stran, kde bude váš systém napaden. Počítačový bezpečnostní experti tvrdí, že se tento virus může také šířit prostřednictvím vzdáleného připojení plochy. Jinými slovy, UmbreCrypt ransomware mohou šířit přímo. Zatímco tato tvrzení nejsou zcela potvrzeny, je třeba zaměřit pozornost na ochranu proti této infekci.

Jak mám virus UmbreCrypt odstranit?

Není neobvyklé slyšet, že odstranění viru UmbreCrypt musí být nesmírně obtížný úkol. Není to tak jednoduché, jako odstranění některých méně škodlivých programů, ale NENÍ to nemožné. Nicméně, budete k tomu potřebovat hodně času a postupovat podle pokynů, které jsou uvedeny níže. Uvědomte si, že následovat návod odstranění vyžaduje určité počítačové znalosti, takže pokud se necítíte být dostatečně kompetentní, měli byste kontaktovat náš tým podpory, aby vám s odstraněním viru UmbreCrypt pomohl. Pokyny pro ruční i automatické odstranění tohoto viru jsou uvedeny v návodu krok-za-krokem, který najdete níže. Poslední věc, kterou byste si měli uvědomit, je, že byly navrženy pro odstranění virů. Pokud chcete své soubory dešifrovat, měli byste použít software, jako je Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities nebo R-Studio. Nicméně, neexistuje žádná záruka, že vám tyto programy pomohou získat soubory zpět. Pak následuje odstranění viru.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru UmbreCrypt:

Odstraňte UmbreCrypt pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit UmbreCrypt

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění UmbreCrypt.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte UmbreCrypt pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací UmbreCrypt. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění UmbreCrypt proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před UmbreCrypt a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-umbrecrypt-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na UmbreCrypt virus