Míra závažnosti:  
  (97/100)

Odstranit virus Crypt0L0cker (Instrukce k odstranení) - aktualizace 2021

od Jake Doevan - - | Druh: Ransomware

Co je to Crypt0L0cker?

Crypt0L0cker je nebezpečný ransomwarový virus, který vám může zašifrovat vaše dokumenty, hudební soubory, fotky a další osobní data. Neudělá to samozřejmě jen tak, má jasný cíl. Po zašifrování souborů vás požádá o zaplacení výkupného (anglicky „ransom“), za které vám slíbí dešifrovací klíč pro opětovné zpřístupnění vašich dat. Uživatelé, kteří si svá data pravidelně zálohují, nebudou mít v takovém případě k platbě výkupného žádný důvod. Pokud si ale zálohu neděláte, může se virem slibovaný dešifrovací kód stát vaší jedinou nadějí. Kolik peněz vás tento kód bude stát? Zpočátku požadovali tvůrci tohoto viru částku mezi 50 a 100 dolary. Jejich požadavky se ale postupně zvýšily a v současné době se výše výkupného pohybuje v rozmezí 300-500 dolarů. Ani v případě, že tuto částku zaplatíte, ale neexistuje žádná záruka, že vám podvodníci dešifrovací klíč skutečně poskytnou. Vaše peníze navíc hackery pouze povbzudí k tvorbě dalších virů a ransomwarů. Proto doporučujeme výkupné neplatit. V době vzniku tohoto článku se virus šíří v Asii, Austrálii a v Evropě. Ohroženi mohou být ale i uživatelé žijící jinde. Těm, kteří oblast počítačové bezpečnosti dlouhodobě sledují, možná neunikla podobnost mezi virem Crypt0L0cker a starším ransomwarem s názvem Cryptolocker, v jehož názvu jsou namísto nul dvě „o“. A nemýlí se. Mezi těmito ransomwary není prakticky žádný rozdíl. V případě, že vám tento virus napadne počítačový systém a zobrazí vám na obrazovce svůj vzkaz, byste měli spustit kontrolu svého počítače aktualizovaným anti-spywarovým programem. Ten vám pomůže škodlivé soubory tohoto viru odhalit a odstranit. Dobře vám poslouží například software ReimageIntego. Pro obnovu zašifrovaných souborů doporučujeme vyzkoušet programy R-Studio nebo Photorec. Ještě jednou upozorňujeme, že v žádném případě nedoporučujeme platit požadované výkupné.

Crypt0L0cker virusVirus Crypt0L0cker

Jak se mi může Crypt0L0cker dostat do počítače?

Otázky týkající se Crypt0L0cker virus

Jak vyplývá z výpovědí našich návštěvníků a klientů, tento ransomware se šíří nejčastěji prostřednictvým e-mailů, které se snaží budit dojem úředních oznámení. Takový mail může vypadat například jako úřední upomínka za překročení rychlosti. Každý e-mail, který vám přijde, byste si měli vždy důkladně zkontrolovat. Podvodné jsou zpravidla např. všechny maily obsahující velké množství překlepů a gramatických chyb. Pozornost věnujte i odesílateli. Máte-li jakékoli podezření, napište podezřelému odesílateli e-mail, s jehož pomocí se ujistíte, že jde o legitimní korespondenci. Kromě e-mailů se ransomwarové viry tohoto typu šíří také s pomocí falešných upozornění. Na obrazovce se vám může například z ničeho nic objevit oznámení, které přináší tak šťastné zprávy, až je zatěžko jim věřit. Ano, právě takové upozornění může být další distribuční strategií tohoto či jiných virů. Kliknete-li na něj, váš počítač se ocitne v ohrožení. Podaří-li se tomuto viru váš počítač napadnout, určitě ho nepřehlédnete. Po bleskurychlém zašifrování určitých souborů vám virus zobrazí následující upozornění:

!!! WE HAVE ENCRYTPED YOUR FILES WITH Crypt0L0cker VIRUS !!!
What happened to my files? Your important files: photos, videos, document, etc. were encrypted with our Crypt0L0cker virus. This virus uses very strong encryption algorithm – RSA -2048. Breaking of RSA-2048 encryption algorithm is impossible without special decryption key. How can I get my files back? Your files are now unusable and unreadable, you can verify it by trying to open them. The only way to restore them to a normal condition is to use our special decryption software. You can buy this decryption software on our website.

WARNING we have encrypted your files with Crypt0L0cker virus. Your important files (including those on the network disks, USB, etc): photos, videos, documents, etc. were encrypted with our Crypt0L0cker virus. The only way to get your files back is to pay us. Otherwise, your files will be lost. Caution: Removing of Crypt0L0cker will not restore access to your encrypted files.

Nemůžete-li následně otevřít své fotografie, hudební soubory či jiné dokumenty, s největší pravděpodobností vám je Crypt0L0cker právě zašifroval. V takovém případě postupujte podle následujícího návodu:

Jak mohu odstranit virus Crypt0L0cker?

Nejdůležitější je pro vás pravděpodobně přístup k vašim zašifrovaným datům. V ideálním případě si data pravidelně zálohujete a proto pro vás nebude problém dostat se jejich kopii, kterou máte např. na externím pevném disku. Jestliže si svá data nezálohujete, můžete vyzkoušet nástroje pro obnovu dat R-Studio či Photorec. Speciální aplikaci pro obnovu zašifrovaných souborů vyvinuli také v Kaspersky Lab, jmenuje se Kaspersky Ransomware Decryptor. Výkupné, které po vás tento virus vyžaduje, skutečně neplaťte. Platba vám nijak nezaručí, že obdržíte dešifrovací klíč. K odstranění ransomwaru Crypt0L0cker ze systému využijte některou z následujících metod: 

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Virus Crypt0L0cker
obrázek pro Virus Crypt0L0ckerobrázek pro Virus Crypt0L0cker
obrázek pro Virus Crypt0L0cker

Návod na ruční odstranění viru Crypt0L0cker:

Odstraňte Crypt0L0cker pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit Crypt0L0cker

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění Crypt0L0cker.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte Crypt0L0cker pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací Crypt0L0cker. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění Crypt0L0cker proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před Crypt0L0cker a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-crypt0l0cker-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Crypt0L0cker virus