Odstranit virus Piesearch.com (Vylepšené Instrukce)

Návod na odstranění viru Piesearch.com

Co je to virus Piesearch.com?

Co bych si měl zapamatovat o Piesearch.com?

Piesearch.com je vyhledávací stránka, která se snaží konkurovat velkým vyhledávačům. Přestože na první pohled skutečně vypadá jako běžný vyhledávač, po malém průzkumu snadno zjistíte, že na internetu je možné objevit na konto Piesearch.com velké množství nelichotivých komentářů. Někteří výrobci bezpečnostního softwaru řadí z určitých závažných důvodů tuto aplikaci dokonce mezi tzv. ‚prohlížečové únosce‘ a ‚potenciálně nežádoucí programy‘ (tzv. PUP).

Zjistili jsme především, že prohlížečového únosce Piesearch.com není možné si stáhnout/nainstalovat jako samostatnou aplikaci. Šíří se vždy pouze v balíčcích obsahujících více programů najednou. V praxi to znamená, že se vám Piesearch.com nečekaně objeví v prohlížečích na místě úvodní stránky či výchozího vyhledávače poté, co si stáhnete a nainstalujete například nový přehrávač videa nebo hudby, program pro tvorbu PDF, správce stahování či jiný software zdarma. Prvním nedostatkem stránky Piesearch.com jsou už samotné výsledky vyhledávání. Ačkoli se zdánlivě jedná o výsledky poskytované službou Google, nevěřte tomu. Ve skutečnosti jde o placené odkazy třetích stran, tj. inzerentů, kteří si s pomocí tohoto ‚vyhledávače‘ zajišťují vyšší návštěvnost pro své weby. Kvalitu tohoto vyhledávání si ostatně můžete snadno ověřit i sami. Zkuste si jednu frázi vyhledat nejprve v Googlu a poté ve vyhledávači viru Piesearch.com. Uvidíte rozdíl. Pochybné výsledky vyhledávání Piesearch.com mohou obsahovat odkazy na nedůvěryhodné, či dokonce nebezpečné domény třetích stran, proto si na ně dejte dobrý pozor. Ani pouhé ponechání této aplikace na počítači není bezproblémové. S využitím sledovacích cookies dokáže špehovat vaše internetové aktivity, a poté, co získá představu o vašich zájmech a preferencích, vás může zahltit dobře cílenou reklamou. V neposlední řadě může také zpomalit váš počítač či způsobit zamrzání systému.

Otázky týkající se Piesearch.com virus

Stojíte o něco takového? Pravděpodobně ne. Virus Piesearch je proto třeba co nejdříve odstranit. Nejlepším pomocníkem vám při tom bude ReimageIntego, případně jiný spolehlivý anti-spyware.

the main page of Piesearch virus

Distribuční metody využívané k šíření prohlížečových únosců:

Jak se mi může Piesearch.com dostat do počítače? Tento virus se vám může, jak známo, dostat do systému i bez vašeho svolení. Ve chvíli, kdy se mu to podaří, se objeví zároveň v každém z vašich prohlížečů (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari) a nahradí v nich vaši oblíbenou domovskou stránku, výchozí vyhledávač a bude se objevovat rovněž v každé nově otevřené záložce. Přejete-li si se tomuto pochybnému vyhledávači raději zcela vyhnout, vězte, že se šíří následujícími způsoby:

 • Klamavá reklama. Přesměrování Piesearch a další podobné nepříjemnosti vás mohou začít trápit poté, co uvěříte nějakým klamavým internetovým stránkám, které vám tento vyhledávač popíšou jako spolehlivý a profesionální nástroj. Stránek, které podobné programy propagují a vydávají je za účinné a spolehlivé vyhledávače, jsou na internetu desítky. Dávejte si na ně pozor.
 • Balíčkování. Jde o distribuční metodu, která spočívá v tom, že se nežádoucí aplikace (například prohlížečové doplňky, pluginy, lišty, rozšíření atd.) přidávají do instalačních balíčků různých freewarových nebo sharewarých programů. Pokud instalační proces freewaru nesledujete opravdu bedlivě, může se vám snadno stát, že v jeho průběhu nevědomky udělíte souhlas k instalaci například právě tomuto prohlížečovému únosci. Takové situaci lze předejít volbou Vlastní či Pokročilé instalace freewarových programů. Vlastní verze instalace vám nežádoucí přílohy odhalí a vy, budete-li průběh instalace sledovat pozorně, dostanete možnost jejich stažení odmítnout.

Jak odstranit virus Piesearch.com?

Virus Piesearch.com můžete ze systému odstranit manuálně, anebo s pomocí automatizovaného softwaru. Obě cesty jsou spolehlivé. Kdo se ale necítí jistý v kramflecích a nepovažuje se zrovna za počítačového znalce, pomoc spolehlivého softwaru patrně ocení. Proč doporučujeme automatické odstranění viru i my? Zaprvé, prohlížečoví únosci se šíří často společně s dalšími doplňky a součástmi, které lze vyhledat a manuálně odstranit jen stěží. Kromě toho vás tyto aplikace mohou přesměrovávat na nebezpečné stránky s podezřelým obsahem. Nejsnazší způsob, jak se ujistit o tom, že je váš počítač skutečně v bezpečí, je nechat jej zkontrolovat spolehlivým anti-spywarem. K tomu lze využít následující nástroje:

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Piesearch.com

Odstranit Piesearch.com ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Piesearch.com a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Piesearch.com či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Piesearch.com ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Piesearch.com a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstraňte virus Piesearch.com z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Piesearch.com z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Piesearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Piesearch.com a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Piesearch.com. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Piesearch.com z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Piesearch.com a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Piesearch.com. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Piesearch.com z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Piesearch.com, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Piesearch.com dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Piesearch.com rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Lucia Danes
Lucia Danes - Zabývající se viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Lucia Danes
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích