Jak obnovit prohlížeč Mozilla Firefox?

How to reset Mozilla Firefox?

Mozilla Firefox je dnes jedním z nejpopulárnějších webových prohlížečů, proto není překvapením, že lidé při jeho používání narazí na určité problémy. Ve většině případů se potíže s prohlížením vyskytují po změně nastavení prohlížeče nebo při instalaci nových programů do systému.

Někdy lidé, aniž by si to uvědomili instalují potenciálně nežádoucí programy nebo programy typu malware a tyto mají tendenci měnit nastavení prohlížeče bez vědomí uživatele. V takové situaci může Firefox začít zobrazovat nadměrné množství reklam, způsobovat přesměrování na podezřelé webové stránky, zobrazovat falešné varovné zprávy a tak dále.

Pokud používáte Firefox denně a máte podezření, že jeho nastavení bylo změněno, obnovení prohlížeče vám může pomoci tento problém vyřešit. Ve Firefoxu se tato funkce nazývá „Obnovit Firefox“.

Resetování Mozilly odstraňuje přidané rozšíření a témata, oprávnění k webu, upravená nastavení, doplňkové vyhledávací nástroje, informace o stahování, styly uživatelů, sociální funkce, úpravy panelů nástrojů, nastavení pluginu, úložiště DOM a bezpečnostní certifikát a preferovaná nastavení zařízení.

Tento proces obnovení nemá vliv na záložky, historii prohlížení a stahování, osobní slovník, otevřená okna a karty, soubory cookies a informace o automatickém vyplňování. Chcete-li Firefox obnovit, postupujte podle následujících pokynů:

Metoda 1. Resetujte aplikaci Firefox pomocí možnosti Řešení problémů

1. Otevřete aplikaci Mozilla Firefox. Klikněte v pravém horním rohu na tlačítko se třemi čárkami nad sebou a klikněte na ? jak je znázorněno na obrázku.

Method 1. Step 1.

2. Zvolte Technické informace.

Method 1. Step 2.

3. Zde klikněte na Obnovit Firefox… a potvrďte svou volbu.

Method 1. Step 3.

4. Jakmile se zobrazí Průvodce importem, klepněte na tlačítko Dokončit.

Method 1. Step 4.

Metoda 2. Rychlý přístup k obnovovací stránce Mozilly

1. Otevřete prohlížeč Mozilla Firefox a do adresního řádku zadejte about:support, stisknutím klávesy Enter otevřete stránku Technické Informace.

Method 2. Step 1.

2. Na pravé straně stránky najděte Vyladění aplikace Firefox a klepněte na tlačítko Obnovit Firefox.

Method 2. Step 2.

3. Když se objeví vyskakovací okno s potvrzením, pokračujte klepnutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Method 2. Step 3.

4. Prohlížeč Firefox se automaticky ukončí, aby se sám restartoval, a otevře Průvodce importem, který zobrazí položky importované do Firefoxu po obnovení. Pokračujte klepnutím na tlačítko Dokončit.

Metoda 3. Obnovte Firefox bez jeho otevření

1. Spusťte aplikaci Firefox v nouzovém režimu. Chcete-li to provést, podržte klávesu Shift a pokuste se otevřít aplikaci Mozilla Firefox.

V případě, že nemůžete Mozillu v nouzovém režimu otevřít, použijte hledání v počítači a najděte zkratku „Mozilla Firefox (nouzový režim)„.

Method 3. Step 1.

2. Možná budete vyzváni k výběru profilu uživatele, pokud máte v počítači více než jeden. Při výběru profilu podržte klávesu Shift. Pokud máte pouze jeden uživatelský profil, zobrazí se tabulka nouzového režimu Firefox.

Method 3. Step 2.

3. Klepněte na Obnovit Firefox.

Method 3. Step 3.

Metoda 4. Obnovte Firefox pomocí Správce profilů

1. Stiskněte klávesu Windows + klávesu R současně a otevřete příkaz Spustit. Zde zadejte příkaz firefox.exe -p (nebo firefox.exe -P) a stiskněte OK.
Method 4. Step 1.

2. Tím se otevře Správce profilů. Vyberte výchozí nastavení a klikněte na možnost Smazat profil.

Method 4. Step 2.

3. Potvrďte svou volbu kliknutím na Smazat soubory.
Method 4. Step 3.

4. Klepněte na tlačítko Ukončit.

Method 4. Step 4.

Poznámka: Při příštím spuštění prohlížeče Firefox se zobrazí průvodce importováním. Zeptá se vás, kam chcete importovat volby, záložky, hesla, historii a další informace.

Metoda 5. Přeinstalujte prohlížeč Firefox

V případě, že předchozí metody vám problémy s prohlížečem Firefox nepomohly vyřešit, můžete se pokusit jej znovu nainstalovat. Ve většině případů není nutné problémový prohlížeč znovu instalovat, ale pokud máte pocit, že je to nutné, postupujte dle těchto pokynů.

1. Nejprve aplikaci Firefox zavřete. Klepněte na tlačítko menu a poté na tlačítko Ukončit.

Method 5. Step 1.

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na Start a přejděte na položku Programy a funkce. (V systému Windows 7/Vista klikněte na Start, přejděte na položku Ovládací panely> Programy a funkce, v systému Windows XP přejděte na Přidat nebo odebrat programy).

Method 5. Step 2.

3. Zobrazí se seznam aktuálně nainstalovaných programů. Klikněte na Mozilla Firefox a klikněte na Odinstalovat.

Method 5. Step 3.

V případě, že se Průvodce odinstalací nezobrazí, přejděte do jedné z těchto složek, do které se ukládá soubor helper.exe a otevřete jej. Zobrazí se kontrola uživatelských účtů, klikněte na tlačítko Ano a pokračujte.

C:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\uninstall\\helper.exe
C:\\Program Files (x86)\\Mozilla Firefox\\uninstall\\helper.exe Method 5. Step 3 part 2.

4. V Průvodci odinstalací klepněte na tlačítko Další, poté na položku Odinstalovat a nakonec na Dokončit.

Method 5. Step 4.

5. Odstraňte instalační složku prohlížeče Firefox, která se nachází v jednom z těchto umístění:

C:\\Program Files\\Mozilla Firefox
C:\\Program Files (x86)\\Mozilla Firefox

Method 5. Step 5.

6. Pokud chcete také odstranit uživatelská data (záložky, historie atd.), musíte stisknout klávesu Windows + R, napsat %APPDATA%\\Mozilla\\ a potom stisknout OK.

Method 5. Step 6.

7. Otevře se složka Mozilla. Uvidíte složku s názvem Firefox – odstraňte ji.

Method 5. Step 7.

8. Jakmile odinstalujete prohlížeč Mozilla Firefox, musíte jej znovu nainstalovat. Chcete-li získat opravdovou a bezpečnou verzi, musíte ji stáhnout z oficiálního webu Mozilla Firefox. Použijte jiný prohlížeč ke stažení Firefoxu, přejděte na oficiální stránku ke stažení Mozilly a stáhněte soubor do počítače.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Expert v boji proti malwaru, virům a spywaru...

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Přečtěte si v jiném jazyce