Jak obnovit aplikaci Internet Explorer?

od Alice Woods - -

Obnovení prohlížeče Internet Explorer by jste měli zvážit z několika důvodů. Vzhledem k tomu, že IE je stále oblíbeným prohlížečem, je cílem únosců prohlížeče, adwarových programů a dalšího malwaru. Když jeden z těchto parazitů nakazí webový prohlížeč, snaží se po co nejdelší dobu zabránit jeho odstranění. Pomocné objekty prohlížeče a různé doplňky mohou být použity k ochraně těchto narušitelů, což je rušivé při prohlížení internetu prostřednictvím IE. Příznaky infekce mohou zahrnovat změnu domovské stránky, objevení nových panelů nástrojů nebo doplňků, přesměrování na různé stránky, zvýšené množství vyskakovacích reklam atd. Obnovení aplikace Internet Explorer do výchozího stavu vám pomůže zbavit se těchto problému nadobro.

Navíc uživatelé, kteří používají různé doplňky k přizpůsobení IE nebo změně nastavení, mohou mít problémy se stabilitou. Zakázání nebo odebrání doplňků nemusí pomoci při řešení špatného výkonu prohlížeče. Pokud zjistíte problémy, jako je selhání prohlížeče a zamrznutí, je nutné jeho obnovení. Obnovení aplikace Internet Explorer do výchozího stavu vede k nevratným změnám. Vaše domovská stránka a vyhledávač budou změněny na původní výchozí hodnoty, uložené karty, rozšíření a motivy budou deaktivovány, přizpůsobené úvodní karty a stránka Nová karta budou odstraněny, vaše historie prohlížení a cookies budou vyčištěny apod. Níže najdete pět různých metod pro obnovení prohlížeče IE. Poznámka: pokyny níže jsou provedeny pomocí prohlížeče IE 11; proto rozhraní nebo uspořádání může být poněkud odlišné při použití starších verzí aplikace Internet Explorer.

Metoda 1. Obnovení aplikace Internet Explorer pomocí možnosti „Obnovit nastavení“

 1. Otevřete aplikaci Internet Explorer a vyberte nabídku Nástroje (v pravém horním rohu). Pokud se nabídka Nástroje nezobrazuje, stiskněte klávesu Alt.
 2. Zvolte Možnosti Internetu.
 3. Vyberte kartu Upřesnit.
 4. Na kartě Upřesnit, vyberte možnost Obnovit. Pokud používáte starší verzi prohlížeče IE, například Internet Explorer 6, klepněte na tlačítko Obnovit výchozí.
 5. Zaškrtněte políčko Odstranit osobní nastavení v otevřeném dialogovém okně Obnovit nastavení aplikace Internet Explorer. Poté klikněte na tlačítko ObnovitPoznámka: Pokud zaškrtnete políčko Odstranit osobní nastavení, bude také odstraněna historie procházení, poskytovatelé vyhledávání, urychlovače, domovské stránky, ochrana při sledování a data filtru ActiveX.

 6. Po dokončení obnovení aplikace Internet Explorer do výchozího nastavení klikněte na tlačítko Zavřít. Poté vyberte možnost OK.
 7. Spusťte prohlížeč IE.

Metoda 2. Obnovení IE pomocí příkazu „inetcpl.cpl“

 1. Zavřete aplikaci Internet Explorer;
 2. Klikněte na tlačítko Start a najděte Spustit.
 3. V části Spustit zadejte inetcpl.cpl a klikněte na tlačítko OK.
 4. Když se objeví okno Vlastnosti Internetu, přejděte na kartu Upřesnit a vyberte možnost Obnovit.
 5. V dialogovém okně Obnovit nastavení aplikace Internet Explorer zaškrtněte možnost Odstranit osobní nastavení a klikněte na tlačítko Obnovit.
 6. Počkejte, dokud IE nedokončí úkol. Potom klikněte na tlačítko Zavřít v dialogovém okně Obnovit nastavení aplikace Internet Explorer.

Metoda 3. Obnovení IE pomocí možnosti „Kontrola systémových souborů“

Spusťte příkazový řádek (jako správce).

Windows 10:

Možnost 1. Stiskněte klávesu Win+X -> Příkazový řádek (správce) (obrázek vpravo).

Možnost 2. Do vyhledávacího boxu napište cmd. Klikněte pravým tlačítkem myši na příkazový řádek a zvolte Spustit jako správce (obrázek vlevo).

Windows 8/8.1: Přejděte na: obrazovku Aplikace -> Systém Windows -> Příkazový řádek.

Windows 7, Vista nebo XP: Klikněte na Tlačítko Start / Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Příkazový řádek.

 1. Když se otevře okno výzvy Řízení uživatelských účtů, klikněte na tlačítko Ano, aby procesor příkazů Windows provedl změny.
 2. Do příkazového řádku zadejte příkaz „SFC /SCANNOW“ a stiskněte klávesu Enter.
 3. Počkejte, až se zobrazí okno s informacemi o nalezených a pevných souborech. Internet Explorer by měl být v seznamu.

Metoda 4. Obnovení IE odebráním uživatelských profilů

POZNÁMKA: Tato metoda vyžaduje úpravu registru. Nesprávné úpravy mohou vést k vážným problémům, proto je velmi důležité postupovat opatrně. Také doporučujeme před provedením změn provést zálohu registru. Zálohování umožňuje obnovení registru v případě potíží. Po provedení záloh postupujte podle následujících kroků:

 1. Otevřete Editor registru. Do vyhledávacího panelu zadejte Spustit a klikněte na něj.
 2. Zadejte regedit a klikněte na tlačítko Enter. V poli Řízení uživatelských účtů vyberte možnost Ano, abyste v počítači mohli provádět změny.
 3. Až se zobrazí Editor registru vyhledejte a odstraňte tento klíč registru:[HKEY_CURRENT_USER\\Software\\Microsoft\\Internet Explorer] 
  V dialogovém okně Potvrdit smazání klíčů klikněte na tlačítko Ano a trvale vymažete tento klíč a všechny jeho podklíče.
 4. Potom odstraňte vše, co souvisí s prohlížečem IE v části Data Aplikace (nebo AppData) a Místní nastavení.

Metoda 5. Přeinstalování aplikaci Internet Explorer

Pokud žádná z předešlých metod nepomohla, zkuste prohlížeč IE přeinstalovat. Nejdříve musíte IE odinstalovat z počítače podle následujících kroků:

 1. V Ovládacích panelech přejdete do části Odinstalovat program (nebo Přidat nebo odebrat programy) v části Programy.Method 5. Step 1
 2. Klikněte na tlačítko Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows na levé straně.Method 5. Step 2
 3. Vyhledejte a zrušte zaškrtnutí políčka Internet Explorer v okně Funkce systému Windows.Method 5. Step 3
 4. Zobrazí se upozornění, že vypnutí IE může mít vliv na další funkce systému Windows. Klikněte na tlačítko Ano a OK. Počkejte, dokud systém Windows neprovede změny. Možná budete požádáni o restartování počítače.Method 5. Step 4
 5. Po restartování zařízení by měl být Internet Explorer odstraněn z vašeho počítače.

Nyní musíte IE znovu nainstalovat. Zde máte dvě možnosti, jak to udělat.

Možnost 1.

 1. V Ovládacích panelech přejděte na možnost Odinstalovat program (nebo Přidat nebo odebrat programy) v části Programy.Method 5. Option 1. Step 1
 2. Klikněte na Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.Method 5. Option 1. Step 2
 3. V seznamu zaškrtněte položku Internet Explorer a klikněte na tlačítko OK. Počkejte, než systém Windows dokončí změny. Možná budete požádáni o restartování počítače.
  Method 5. Option 1. Step 3
 4. Po restartování zařízení by měl být Internet Explorer v počítači přeinstalován.

Možnost 2.

Použijte jiný webový prohlížeč, který máte v počítači nainstalován a stáhněte si IE přímo z oficiálních webových stránek.

obrázek pro Jak obnovit aplikaci Internet Explorer?
obrázek pro Jak obnovit aplikaci Internet Explorer?
O autorovi
Alice Woods
Alice Woods

Rád uživatele poučí o prevenci před viry...

Kontaktujte Alice Woods
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/how-to-reset-internet-explorer
Přečtěte si v jiném jazyce

Váš názor na How to reset Internet Explorer?

Soubory
Software
Porovnávání
Přidejte si nás na Facebooku k oblíbeným