Odstranit virus Browser redirect (Návod k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Jake Doevan - - | Druh: Únosce prohlížeče

Návod na odstranění viru Browser redirect

Co je to Virus, který přesměruje prohlížeč?

Jaký virus mi přesměroval prohlížeč?

Browser redirect virus

Virus, který vám přesměruje prohlížeč, spadá do kategorie prohlížečových únosců (či přesměrovávačů). Tyto aplikace (obvykle jsou jimi různé vyhledávače, podvodné prohlížečové doplňky či prohlížečová rozšíření) si můžete stáhnout a nainstalovat do prohlížečů i náhodně a bez povšimnutí. Často se totiž šíří jako nenápadná příloha instalačního balíčku jiných programů – jde o tzv. „balíčkování“.

Nositelem těchto příloh bývají nejčastěji různé programy pro stahování, aplikace pro tvorbu PDF souborů, programy pro streamování videa a další podobné aplikace zdarma. Nežádoucí přílohy programů zdarma lze odhalit pouze v případě, že si nový freeware instalujete skutečně pozorně. Vždy je třeba kontrolovat veškeré informace v oknech Průvodce instalací a – objevíte-li dodatečný a nežádoucí software – zrušit u něj přednastavené zaškrtnutí.

Jestliže vás prohlížeč z Googlu, Yahoo, Bingu nebo jiného vyhledávače opakovaně přeposílá na stránky jako delta-homes.com, conduit, search protect apod., pravděpodobně jste si s nějakým programem zdarma nainstalovali do počítače i prohlížečového únosce. Přítomnost prohlížečového únosce v počítači určitě neignorujte a program odstraňte. Mohl by vás přesměrovat na nebezpečné internetové stránky využívané vývojáři škodlivého softwaru k šíření virů.

Kromě přesměrování vám může prohlížečový únosce zobrazovat v průběhu vyhledávání na Googlu různá vyskakovací okna. V neposlední řadě může začít také sledovat vaši činnost v prohlížečích. Zaměřuje se přitom na to, jaké dotazy vyhledáváte, jaké stránky navštěvujete a co na nich zadáváte či jaká je vaše IP adresa a umístění. Přestože se jedná o tzv. 'osobně neidentifikovatelné informace', může mít jejich odcizení své následky, např. zvýšené množství spamu a podobně.

Pokud máte podezření, že vám v počítači nějaký prohlížečový únosce skutečně řádí, měli byste jej odstranit, ideální s pomocí následujících programů: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner.

Browser redirect virus

Jak se mi tento virus může dostat do počítače?

Pokud vás prohlížeč neustále přeposílá na neznámé stránky nebo vám zobrazuje vyskakovací okna s reklamou či upozorněními, pravděpodobně se vám v počítači urkývá prohlížečový únosce. Tyto nežádoucí a někdy i nebezpečné programy jsou po internetu aktivně šířeny metodou výše zmíněného balíčkování. Ačkoli se k distribuci těchto nežádoucích programů využívá hojnou měrou freeware, neznamená to, že byste měli programy zdarma přestat využívat.

Stačí dbát následujících pokynů:

 • Při výběru programu zdarma věnujte pozornost jeho 'Zásadám na ochranu osobních údajů' a 'Licenční smlouvě s koncovým uživatelem'. Pokud tyto texty obsahují jakékoli zmínky o sledování vašich internetových návyků nebo o komerčním obsahu a dalších podobných záležitostech, poohlédněte se raději po jiném freewaru.
 • Při instalaci zvoleného freewaru se pak důsledně vyhýbejte tzv. Rychlé, Základní či Doporučené verzi instalace a zvolte si instalaci Vlastní či Pokročilou.
 • V průběhu samotné instalace věnujte zvýšenou pozornost každému oknu Průvodce instalací. Jestliže v průběhu instalace objevíte zmínky o změnách v nastavení úvodní stránky či výchozího vyhledávače v prohlížečích a u nich předem zaškrtnuté políčko, zaškrtnutí zrušte. Kromě toho je třeba odmítat rovněž instalaci jakýchkoli dodatečných prohlížečových doplňků, rozšíření či pluginů.
 • Nainstalujte si spolehlivý anti-spyware a pravidelně ho aktualizujte. Program tohoto typu vám pomůže jakékoli prohlížečové únosce ukrývající se uvnitř instalovaného freewaru odhalit.

Jak mohu odstranit virus, který mi přesměroval prohlížeč?

Jestliže vám výše popsaný virus přesměroval některý z vašich prohlížečů (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome či jiný), pomůže vám následující návod. V případě, že nedokážete určit přesný název viru, jež má vaše přesměrování na svědomí, bude lepší využít nějaký bezpečnostní software a nechat jej tento virus vyhledat a odstranit automaticky.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru Browser redirect

Odstranit Browser redirect ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Browser redirect a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Browser redirect či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Browser redirect ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Browser redirect a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstraňte virus Browser redirect z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Browser redirect z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Browser redirect z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Browser redirect a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Browser redirect. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Browser redirect z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Browser redirect a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Browser redirect. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Browser redirect z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Browser redirect, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Browser redirect dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Po odinstalování tohoto potenciálně nežádoucího programu a dokončení nápravy i v internetových prohlížečích doporučujeme provést úplné skenování počítačového systému spolehlivým anti-spywarem. Ten vám pomůže odstranit pozůstatky programu Browser redirect rovněž z vašeho registru a odhalit parazity, které mohou s daným programem souviset, případně další malwarové hrozby ukryté ve vašem systému. K tomu můžete využít některý z našich nejlépe hodnocených programů určených k odstraňování malwaru: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions