Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit reklamy Capricornus (Instrukce zdarma)

od Linas Kiguolis - - | Druh: Adware

Jak se mi může dostat do počítače malware Capricornus?

V první řadě je třeba uvést na pravou míru, do jaké kategorie počítačových hrozeb Capricornus vlastně spadá. Ve skutečnosti se totiž nejedná o vyloženě škodlivou aplikaci (malware), nýbrž spíše o potenciálně nežádoucí program či adware (reklamní software). Mezi malware bývá řazen proto, že se v některých situacích jako malware chová. Zejména ve chvíli, kdy se snaži dostat do počítače. Capricornus se uživatele neptá na jeho svolení a nainstaluje se mu do systému za jeho zády. Tento manévr se mu ale podaří pouze v případě, že si uživatel stáhne z internetu nějaký software zdarma, aniž by následně věnoval dostatečnou pozornost jeho instalaci. Opatrnost je na místě zejména v souvislosti s instalací takových programů, jako jsou správci stahování, software pro streamování a podobně. Jak při stahování programů postupovat správně? Především si vždy vše pečlivě, ideálně dvakrát, zkontrolujte. U každého programu si ještě před stažením do počítače pročtěte jeho Zásady na ochranu osobních údajů a Licenční smlouvu s koncovým uživatelem. Při instalaci si vždy volte možnost instalace Pokročilé/Vlastní. Její průběh pak bedlivě sledujte a snažte se objevit veškeré zmínky o instalaci dodatečných příloh. V tomto konkrétním případě je třeba hledat zejména souhlas se stažením prohlížečového rozšíření Capricornus. Jakékoli dodatečné přílohy instalovaného freewaru odmítejte. V drtivé většině případu jde totiž o potenciálně nežádoucí aplikace. V neposlední řadě byste si měli nainstalovat, pravidelně aktualizovat a také pravidelně používat nějaký spolehlivý anti-spywarový program. My doporučujeme ReimageIntego.

The example of ads by Capricornus virus

Adware Capricornus. Co to je?

Programy adwarového typu mohou být značně nepříjemné. Potenciálně nežádoucí program jménem Capricornus, který vám představujeme dnes, není žádnou výjimkou. Na počítači ho můžete odhalit díky některému z následujících symptomů:

 1. Zpomalení a jiné problémy spojené s fungováním prohlížečů. Tento parazit může do značné míry, či alespoň částečně, zpomalit váš počítač. Využívá totiž zdroje systému, které by byly v opačném případě použity pro užitečnější účely.
 2. Rušivé reklamy. Brzy poté, co se vám Capricornus proplíží do počítače, se vám na obrazovce objeví i jeho reklamy. Poznáte je podle hlavičky “ads by Capricornus” či “Capricornus ads” a nejčastěji je uvidíte ve formě vyskakovacích oken. Někdy se ale objeví také jako bannery či odkazy z textu.
 3. Capricornus se vás bude neustále snažit přeposílat na webové stránky svých sponzorů – pomocí placených odkazů. Tyto odkazy/reklamy mohou vést na zcela jiné stránky, než by se z reklamy samotné mohlo zdát. Reklama vás tak může lákat na slevy při nákupu, po rozkliknutí se však ocitnete na stránce nabízející software zdarma. Proč? To vám ihned vysvětlíme.

Virus Capricornus získává za každé rozkliknutí svých reklam finanční odměnu. Od koho? Od celé řady třetích stran, jež se prostřednictvím systému Capricornus snaží neorganickým způsobem zvýšit návštěvnost a oblibu svých stránek. Některé z koncových webů mohou být ale bohužel nebezpečné, zavirované či přinejmenším nespolehlivé. Proto internetovým uživatelům doporučujeme vyhýbat se surfování po stránkách a zdrojích, jejichž kvalitou a bezpečností si nejsou jisti. K zavirování počítače nežádoucími škůdci může stačit jediné nevhodné kliknutí na nespolehlivý odkaz.

Závěrečné poznámky:

Kromě výše uvedených informací našel náš výzkumný team na kráse tohoto programu ještě jednu vadu. Capricornus sleduje vaši aktivitu na internetu a zaznamenává si o ní/o vás určité informace. Zajímá se především o historii vašeho prohlížení, o záložky v prohlížečích, vyhledávané dotazy, stahování, IP adresu a umístění počítače a podobně. Přestože se nejedná o data citlivá, domníváme se, že o jejich sdílení s neznámými třetími stranami stojí jen málokterý z internetových uživatelů. Nežádoucí aktivity viru Capricornus můžete zastavit pouze tak, že tento virus z počítače odstraníte. Doporučujeme nainstalovat si spolehlivý anti-spywarový program a nechat jej provést úplnou kontrolu systému – ta vám pomůže objevit a odstranit všechny potenciálně nežádoucí programy ve vašem systému.

Jak odstranit Capricornus:

Capricornus se dá naštěstí odstranit poměrně snadno. Na pomoc si můžete vzít návod na ruční odstranění, který najdete společně s několika ilustračními obrázky na konci tohoto článku. Alternativně lze, jak jsme se zmínili již výše, odstranit Capricornus také s pomocí automatizovaného anti-spywarového programu. To je volba o něco lepší, neboť antis-spywarový software odstraní kromě Capricornu rovněž všechny ostatní případné hrozby, které se v systému ukrývají.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění reklam Capricornus:

Odstranit Capricornus ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby Capricornus a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku Capricornus či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit Capricornus ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Capricornus a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Capricornus z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Capricornus a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Capricornus Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte reklamy Capricornus z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Capricornus z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Capricornus z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Capricornus a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Capricornus. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Capricornus z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Capricornus a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Capricornus. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Capricornus z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Capricornus, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Capricornus dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Linas Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-capricornus-ads.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na Capricornus ads