Míra závažnosti:  
  (99/100)

Odstranit virus PokemonGo (Instrukce zdarma)

od Olivia Morelli - - | Druh: Ransomware

Počítačoví zločinci vypustili ransomwarový virus PokemonGo

Počítačovým zločincům netrvalo dlouho zneužít popularity hry PokemonGo a obelstít uživatele k instalaci falešných verzí hry, bonusových aplikací a dalších souborů, které údajně souvisejí s touto poutavou hrou. Je smutné, že se podvodníci také rozhodli vytvořit PokemonGo ransomware a podvodně z obětí loudit peníze tím, že z jejich osobních souborů udělají rukojmí. Virus PokemonGo se zdá být založen na Hidden-Tear ransomwaru, což je varianta open-source krypto-ransomwaru. Využívá šifrovací systém AES k tomu, aby zablokoval soubory oběti a používá 123vivalgerie AES klíč. Přeložili jsme pro vás význam této věty – 123 Ať žije Alžírsko. To nám dává představu, že developer tohoto viru by mohl být obyvatelem této země. Stejně jako typické kryptovací-ransomwarové viry, zamkne všechny soubory, aby zabránil oběti k nim přistupovat a zanechává žádost o výkupné s názvem هام جدا.txt. Jak jste tušili, název žádosti o výkupné je napsán v arabštině a v překladu je to „Velmi důležité.txt. Zpráva, kterou tento textový soubor obsahuje je také napsána v arabském jazyce a žádá oběť, aby kontaktovala podvodníky e-mailem na blackhat20152015@gmail.com nebo me.blackhat20152015@mt2015.com. Zpráva je uvedena níže.

(: لقد تم تشفير ملفاتكم، لفك الشفرة فلكسي موبيليس للعنوان التالي me.blackhat20152015@mt2015.com وشكرا على كرمكم مسبقا

Pokemon Go ransomware

Exkluzivní vlastnosti tohoto viru:

 • Virus v počítači vytvoří síťové sdílení.
 • Ransomwarový program přidává do PC další uživatelský účet s názvem Hack3r a přiřadí jej do seznamu správců. Nicméně, tento uživatel se nezobrazuje na seznamu uživatelů na přihlašovací obrazovce systému Windows, protože virus v registru Windows změní klíč, který je za to zodpovědný. Mějte na paměti, že tento účet dává autoru ransomwaru přístup k počítači!
 • Malware vytvoří soubor Autorun.inf, který se spustí pokaždé, když někdo zapojí vyměnitelný disk do infikovaného počítače. Tento soubor je určen k tomu, aby vložil PokemonGo.exe (spustitelný soubor) na vyměnitelné disky a zašifroval na nich uložená data.

Pokud byl váš počítač napaden tímto malwarem, nesnažte se počítačové zločince kontaktovat prostřednictvím poskytnutého e-mailu – budete vyzváni k zaplacení obrovského množství peněz výměnou za program, který může údajně dešifrovat zablokované soubory. Místo toho byste měli virus PokemonGo odstranit pomocí programu ReimageIntego nebo jiného programu pro odstranění škodlivého softwaru a pokusit se získat ztracená data ze záloh. Nedoporučujeme vám, abyste se pokoušeli PokemonGo odstranit ručně pokud nejste odborník na programování a ještě jste se s ransomwarovým útokem nesetkali.

Jak se tento malware šíří?

Zdá se, že tento malware se šíří prostřednictvím nebezpečných e-mailů a škodlivé reklamy, stejně jako jiné viry typu ransomware. Chcete-li váš počítač před tímto malwarem chránit, musíte být velmi opatrní a mít některé základní znalosti o tom, jak se takové viry šíří. Dovolte, abychom vám představili metody používané k distribuci tohoto viru:

 • Virus PokemonGo může infikovat váš počítač ihned po otevření přílohy podezřelého e-mailu. V dnešní době, škodlivé e-mailové přílohy nemusí nutně být soubory .exe, protože zločincům se daří vkládat škodlivý kód do souborů Word a jiných nevinně vypadající typů souborů. Proto se doporučuje, držet se dále od e-mailů, které pocházejí z pochybných nebo podezřelých zdrojů. Obvykle zločinci dělají spoustu chyb v základních slovech a mají nedostatek základních gramatických znalostí, takže když takové chyby uvidíte v e-mailu, který jste právě obdrželi, dobře si rozmyslete klikání na odkazy nebo soubory k němu připojené.
 • Nenavštěvujte webové stránky pochybných třetích stran a neklikejte na vše, co vidíte. Nenechte se oklamat chytlavými slogany a snažte se vyhnout klikání na odkazy a agresivní reklamy, které vás žádáme, abyste prozkoumali jejich obsah. Kliknutím na náhodný obsah, riskujete. že skončíte na stinných stránkách, kde můžete omylem na něco kliknout a nainstalovat si do systému virus nebo trojského koně.

Jak odstranit virus PokemonGo?

Když už mluvíme o odstranění viru PokemonGo, musíme vás varovat, že to není běžný program, a nemá odinstalátor. Byl vyvinut, aby se před obětí skrýval a měl plnou kontrolu nad počítačem, takže berte tuto kybernetickou hrozbu vážně a k jeho odstranění použíjte spolehlivý anti-malwarový nástroj. Chcete-li malware PokemonGo zcela odstranit, aktualizujte svůj bezpečnostní software, nebo pokud žádný nemáte, stáhněte si jej a zkontrolujte váš počítačový systém. Virus by se vám v tom mohl pokusit zabránit, v takovém případě postupujte dle pokynů uvedených níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru PokemonGo:

Odstraňte PokemonGo pomocí Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Safe Mode with Networking Vyberte 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Networking. Vyberte 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Odstranit PokemonGo

  Přihlaste se do svého infikovaného účtu a spusťte prohlížeč. Stáhněte si program ReimageIntego nebo jiný legitimní anti-spywarový program. Před úplným skenováním systému a odstraněním škodlivých souborů, které patří k ransomwaru program aktualizujte a poté dokončete odstranění PokemonGo.

Pokud ransomware blokuje Safe Mode with Networking, zkuste další metodu.

Odstraňte PokemonGo pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací PokemonGo. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu ReimageIntego a ujistěte se, že odstranění PokemonGo proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před PokemonGo a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-pokemongo-ransomware-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na PokemonGo ransomware virus