Odstranit virus PokemonGo (Instrukce zdarma)

Návod na odstranění viru PokemonGo

Co je to Ransomwarový virus PokemonGo?

Počítačoví zločinci vypustili ransomwarový virus PokemonGo

Počítačovým zločincům netrvalo dlouho zneužít popularity hry PokemonGo a obelstít uživatele k instalaci falešných verzí hry, bonusových aplikací a dalších souborů, které údajně souvisejí s touto poutavou hrou. Je smutné, že se podvodníci také rozhodli vytvořit PokemonGo ransomware a podvodně z obětí loudit peníze tím, že z jejich osobních souborů udělají rukojmí. Virus PokemonGo se zdá být založen na Hidden-Tear ransomwaru, což je varianta open-source krypto-ransomwaru. Využívá šifrovací systém AES k tomu, aby zablokoval soubory oběti a používá 123vivalgerie AES klíč. Přeložili jsme pro vás význam této věty – 123 Ať žije Alžírsko. To nám dává představu, že developer tohoto viru by mohl být obyvatelem této země. Stejně jako typické kryptovací-ransomwarové viry, zamkne všechny soubory, aby zabránil oběti k nim přistupovat a zanechává žádost o výkupné s názvem هام جدا.txt. Jak jste tušili, název žádosti o výkupné je napsán v arabštině a v překladu je to „Velmi důležité.txt. Zpráva, kterou tento textový soubor obsahuje je také napsána v arabském jazyce a žádá oběť, aby kontaktovala podvodníky e-mailem na [email protected] nebo [email protected]. Zpráva je uvedena níže.

(: لقد تم تشفير ملفاتكم، لفك الشفرة فلكسي موبيليس للعنوان التالي [email protected] وشكرا على كرمكم مسبقا

Exkluzivní vlastnosti tohoto viru:

 • Virus v počítači vytvoří síťové sdílení.
 • Ransomwarový program přidává do PC další uživatelský účet s názvem Hack3r a přiřadí jej do seznamu správců. Nicméně, tento uživatel se nezobrazuje na seznamu uživatelů na přihlašovací obrazovce systému Windows, protože virus v registru Windows změní klíč, který je za to zodpovědný. Mějte na paměti, že tento účet dává autoru ransomwaru přístup k počítači!
 • Malware vytvoří soubor Autorun.inf, který se spustí pokaždé, když někdo zapojí vyměnitelný disk do infikovaného počítače. Tento soubor je určen k tomu, aby vložil PokemonGo.exe (spustitelný soubor) na vyměnitelné disky a zašifroval na nich uložená data.

Pokud byl váš počítač napaden tímto malwarem, nesnažte se počítačové zločince kontaktovat prostřednictvím poskytnutého e-mailu – budete vyzváni k zaplacení obrovského množství peněz výměnou za program, který může údajně dešifrovat zablokované soubory. Místo toho byste měli virus PokemonGo odstranit pomocí programu FortectIntego nebo jiného programu pro odstranění škodlivého softwaru a pokusit se získat ztracená data ze záloh. Nedoporučujeme vám, abyste se pokoušeli PokemonGo odstranit ručně pokud nejste odborník na programování a ještě jste se s ransomwarovým útokem nesetkali.

Jak se tento malware šíří?

Zdá se, že tento malware se šíří prostřednictvím nebezpečných e-mailů a škodlivé reklamy, stejně jako jiné viry typu ransomware. Chcete-li váš počítač před tímto malwarem chránit, musíte být velmi opatrní a mít některé základní znalosti o tom, jak se takové viry šíří. Dovolte, abychom vám představili metody používané k distribuci tohoto viru:

 • Virus PokemonGo může infikovat váš počítač ihned po otevření přílohy podezřelého e-mailu. V dnešní době, škodlivé e-mailové přílohy nemusí nutně být soubory .exe, protože zločincům se daří vkládat škodlivý kód do souborů Word a jiných nevinně vypadající typů souborů. Proto se doporučuje, držet se dále od e-mailů, které pocházejí z pochybných nebo podezřelých zdrojů. Obvykle zločinci dělají spoustu chyb v základních slovech a mají nedostatek základních gramatických znalostí, takže když takové chyby uvidíte v e-mailu, který jste právě obdrželi, dobře si rozmyslete klikání na odkazy nebo soubory k němu připojené.
 • Nenavštěvujte webové stránky pochybných třetích stran a neklikejte na vše, co vidíte. Nenechte se oklamat chytlavými slogany a snažte se vyhnout klikání na odkazy a agresivní reklamy, které vás žádáme, abyste prozkoumali jejich obsah. Kliknutím na náhodný obsah, riskujete. že skončíte na stinných stránkách, kde můžete omylem na něco kliknout a nainstalovat si do systému virus nebo trojského koně.

Jak odstranit virus PokemonGo?

Když už mluvíme o odstranění viru PokemonGo, musíme vás varovat, že to není běžný program, a nemá odinstalátor. Byl vyvinut, aby se před obětí skrýval a měl plnou kontrolu nad počítačem, takže berte tuto kybernetickou hrozbu vážně a k jeho odstranění použíjte spolehlivý anti-malwarový nástroj. Chcete-li malware PokemonGo zcela odstranit, aktualizujte svůj bezpečnostní software, nebo pokud žádný nemáte, stáhněte si jej a zkontrolujte váš počítačový systém. Virus by se vám v tom mohl pokusit zabránit, v takovém případě postupujte dle pokynů uvedených níže.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru PokemonGo

Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Důležité! →
Pro běžné uživatele může být návod na ruční odstranění příliš komplikovaný. Správné odstranění vyžaduje pokročilé znalosti v oblasti IT (pokud jsou zásadní systémové soubory odstraněny nebo poškozeny, může to vést k celkovému poškození systému Windows) a může trvat několik hodin. Proto doporučujeme raději použít metodu automatického odstranění, kterou naleznete níže.

Krok 1. Přejděte do nouzového režimu se sítí

Ruční odstranění škodlivého softwaru se nejlépe provádí v nouzovém režimu. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Klikněte na Start > Napájení > Restartovat > OK.
 2. Jakmile je váš počítač aktivní, začněte opakovaně mačkat tlačítko F8 (pokud to nefunguje, zkuste F2, F12, Del atd. – vše záleží na modelu vaší základní desky), dokud se nezobrazí okno Rozšířené možnosti spuštění.
 3. Ze seznamu vyberte Nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Windows 10 / Windows 8

 1. Pravým tlačítkem klikněte na Start a vyberte Nastavení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Přejeďte dolů a vyberte Aktualizace a zabezpečení.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Vlevo vyberte Obnovení.
 4. Posuňte dolů na Spuštění s upřesněným nastavením.
 5. Klikněte na Restartovat hned.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vyberte Odstranit potíže. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 7. Přejděte na Pokročilé možnosti. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 8. Vyberte Nastavení spuštění. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 9. Klikněte na Restartovat.
 10. Zmáčkněte klávesu 5 nebo klikněte na 5) Povolit nouzový režim se sítí. Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 2. Ukončete podezřelé úlohy

Správce úloh systému Windows je užitečný nástroj, který zobrazuje všechny úlohy, které běží na pozadí. Pokud úlohu spouští malware, musíte ji ukončit:

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Klikněte na Více informací.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 3. Posuňte dolů na část Procesy na pozadí a vyhledejte podezřelé procesy.
 4. Na proces klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít umístění souboru.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Přejděte zpět na proces, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Ukončit úlohu.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 6. Vymažte obsah škodlivé složky.

Krok 3. Zkontrolujte spouštění programu

 1. Stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.
 2. Přejděte na kartu Po spuštění.
 3. Na pochybný program klikněte pravým tlačítkem a vyberte Zakázat.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu

Krok 4. Odstraňte soubory související s virem

Soubory související s malwarem naleznete na různých místech vašeho počítače. Zde jsou pokyny, které vám mohou pomoci je najít:

 1. Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte Vyčištění disku a stiskněte Enter.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit (C: je ve výchozím nastavení váš hlavní disk a pravděpodobně to bude disk, který obsahuje škodlivé soubory).
 3. Procházejte seznamem souborů k odstranění a vyberte následující:

  Dočasné soubory internetu
  Stažené soubory
  Koš
  Dočasné soubory

 4. Vyberte Vyčistit systémové soubory.
  Ransomware: Návod na odstranění ransomwaru v nouzovém režimu
 5. Můžete také vyhledat další škodlivé soubory skryté v následujících složkách (zadejte tyto položky do vyhledávače Windows a stiskněte Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po dokončení restartujete počítač. Windows se standardně spustí v normálního režimu.

Odstraňte PokemonGo pomocí System Restore

 • Krok 1: Restartujte počítač do Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikněte na Start Shutdown Restart OK.
  2. Když se váš počítač stane opět aktivní, několikrát zmáčkněte F8, dokud se nezobrazí okno Advanced Boot Options.
  3. Ze seznamu vyberte Command Prompt Vyberte 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Na přihlašovací obrazovce Windows stiskněte tlačítko Power. Poté stiskněte a podržte klávesu Shift a klepněte na tlačítko Restart..
  2. Vyberte Troubleshoot Advanced options Startup Settings a nakonec stiskněte Restart.
  3. Jakmile bude váš počítač opět aktivní, v okně Startup Settings vyberte Enable Safe Mode with Command Prompt. Vyberte 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Obnovení systémových souborů a nastavení
  1. Jakmile se objeví okno Command Prompt, zadejte cd restore a klikněte na Enter. Zadejte 'cd restore' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  2. Nyní zadejte rstrui.exe a znovu stiskněte tlačítko Enter.. Zadejte 'rstrui.exe' bez uvozovek a stiskněte 'Enter'
  3. Když se objeví nové okno, klepněte na tlačítko Next a vyberte bod obnovení, který označuje dobu před infiltrací PokemonGo. Poté klikněte na Next. Jakmile se objeví okno 'System Restore', vyberte 'Next' Vyberte si bod obnovení a klepněte na tlačítko 'Next'
  4. Pro spuštění nástroje obnovení systému klikněte na tlačítko Yes. Klepněte na tlačítko 'Yes' a spusťte obnovení systému
  Po obnovení systému do dřívějšího data, si stáhněte a zkontrolujte počítač pomocí programu FortectIntego a ujistěte se, že odstranění PokemonGo proběhlo úspěšně.

A nakonec byste také měli vždy myslet na ochranu proti crypto-ransomwarům. V zájmu ochrany počítače před PokemonGo a dalšími ransomwary použijte renomovaný anti-spyware jako je například FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Olivia Morelli
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích