Míra závažnosti:  
  (62/100)

Odstranit virus Pokemon Go (aktualizováno Říj 2016) - Vylepšené Instrukce

od Gabriel E. Hall - - | Druh: Malware

Co byste měli vědět před stažením Pokemon Go?

Než budeme pokračovat, chceme zdůraznit, že virus Pokemon Go nemá nic společného s původní aplikací, která je mezi uživateli po celém světě stále populárnější. Ve skutečnosti se může jednat o jakýkoliv škodlivý program, který pouze využívá známého názvu této vysoce návykové hry rozšířené reality. Google Play již smazal několik takových aplikací z internetového obchodu, protože se jednalo o malware. Dokud je tato aplikace na vrcholu žebříčků, je vždy možné očekávat nové varianty falešných verzí této hry. Například dva podezřelé programy byly nedávno popsány jako potenciálně nebezpečné. Aplikace „Install Pokemongo“ a „Guide & Cheats for Pokemon Go“ požadovali nemalou finanční částku za pomoc uživatelům sbírat Pokecoins, Pokeballs a Lucky Eggs. Google Play reagovala rychle a tyto aplikace již nejsou k dispozici. Nenechte se oklamat, i když ne všechny aplikace, které souvisí s původní jsou nebezpečné. Například, „Poké Radar“ a „Helper for Pokémon Go“ jsou zcela legitimní aplikace, které jen pomáhají uživatelům zlepšit jejich herní zážitek. Ale pokud jste náhodou stáhli škodlivou verzi hry, bez váhání odstraňte virus Pokemon Go z vašeho přístroje. Pokud jste uživatelem Androidu, mobilní verze programu jako je Reimage vám pomůže určit legitimaci stažených aplikací a odstraní je v případě jakéhokoliv podezření. V případě, že cílem je váš iOS, zkuste nástroj Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

An illustration of Pokemon Go virus

Co převážně zvyšuje šanci chytrých telefonů a tabletů nakažení falešnými verzemi Pokemon Go je, že oroginální verze ještě nevyšla ve všech zemích, jako je Japonsko, Čína nebo Jižní Korea. Netrpěliví uživatelé mohou mít zájem o neexistující hru a tady mají tvůrci škodlivých aplikací šanci se zapojit. Neexistuje žádná záruka, že zločinci nevyužijí popularity této aplikace k šíření vážnějších infekcí, jako je virus CERBER. Podobné zprávy se již objevily. Uživatel iOS z Ruska měl přístroj zamknutý po stažení falešné verze Pokemon Go a byl požádán, aby pro odemčení zaplatil €40. Je zřejmé, že počítačoví zločinci stále zdokonalují způsoby, jak uživatele využívat a napálit, to je důvod, proč je třeba dávat pozor na to, co do vašeho zařízení stahujete. Pokud jste již byli nakaženi, Pokemon Go ihned odstraňte, aniž byste virus nechali převzít kontrolu.

Jak se můžete vyhnout stažení falešné aplikace?

Chcete-li zjistit, zda je verze hry legitimní, je vždy užitečné podívat se na recenze a hodnocení. Je to skvělý způsob, jak zjistit, které programy jsou nevhodné. Pokud zjistíte, že aplikace má špatná recenze a hodně kritiky od uživatelů – zdržte se jejího stažení a rozhodněte se raději pro bezpečnější možnost. Pokud jste se již rozhodli pro nějaký program, nedělejte to ve spěchu a podrobně prozkoumejte jaká povolení vyžaduje. Instalaci okamžitě ukončete v případě, že jste si všimli něčeho podezřelého.

Jak odstranit Pokemon Go virus z infikovaného zařízení?

Jak jsme se již zmínili, odstranění Pokemon Go může být provedeno za použití správného antivirového softwaru. Ujistěte se, že získate nástroj, který je kompatibilní s vašim zařízením. V opačném případě nemusí být schopen spustit kontrolu systému. V případě, že program není nebezpečný, i když, antivirové programy to nemusí zjistit. V takovém případě můžete aplikaci Pokemon Go jednoduše z vašeho zařízení odstranit prostřednictvím nastavení přístroje. A co je nejdůležitější, nezapomeňte být vždy na pozoru před potenciálně nebezpečnými aplikacemi.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Reimage (odstranění) Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
K odstranění škod způsobených viry se doporučuje program Reimage. Skenování zdarma vám umožní zkontrolovat, zda je váš počítač napaden. Pokud potřebujete škodlivý software odstranit, budete si muset koupit licencovanou verzi nástroje pro odstranění malwaru Reimage.

O autorovi

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-pokemon-go-virus.html

Návody na odstranění v dalších jazycích