Odstranit virus Pokemon Go (aktualizováno Říj 2016) - Vylepšené Instrukce

Návod na odstranění viru Pokemon Go

Co je to Pokemon Go virus?

Co byste měli vědět před stažením Pokemon Go?

Než budeme pokračovat, chceme zdůraznit, že virus Pokemon Go nemá nic společného s původní aplikací, která je mezi uživateli po celém světě stále populárnější. Ve skutečnosti se může jednat o jakýkoliv škodlivý program, který pouze využívá známého názvu této vysoce návykové hry rozšířené reality. Google Play již smazal několik takových aplikací z internetového obchodu, protože se jednalo o malware. Dokud je tato aplikace na vrcholu žebříčků, je vždy možné očekávat nové varianty falešných verzí této hry. Například dva podezřelé programy byly nedávno popsány jako potenciálně nebezpečné. Aplikace „Install Pokemongo“ a „Guide & Cheats for Pokemon Go“ požadovali nemalou finanční částku za pomoc uživatelům sbírat Pokecoins, Pokeballs a Lucky Eggs. Google Play reagovala rychle a tyto aplikace již nejsou k dispozici. Nenechte se oklamat, i když ne všechny aplikace, které souvisí s původní jsou nebezpečné. Například, „Poké Radar“ a „Helper for Pokémon Go“ jsou zcela legitimní aplikace, které jen pomáhají uživatelům zlepšit jejich herní zážitek. Ale pokud jste náhodou stáhli škodlivou verzi hry, bez váhání odstraňte virus Pokemon Go z vašeho přístroje. Pokud jste uživatelem Androidu, mobilní verze programu jako je FortectIntego vám pomůže určit legitimaci stažených aplikací a odstraní je v případě jakéhokoliv podezření. V případě, že cílem je váš iOS, zkuste nástroj Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Co převážně zvyšuje šanci chytrých telefonů a tabletů nakažení falešnými verzemi Pokemon Go je, že oroginální verze ještě nevyšla ve všech zemích, jako je Japonsko, Čína nebo Jižní Korea. Netrpěliví uživatelé mohou mít zájem o neexistující hru a tady mají tvůrci škodlivých aplikací šanci se zapojit. Neexistuje žádná záruka, že zločinci nevyužijí popularity této aplikace k šíření vážnějších infekcí, jako je virus CERBER. Podobné zprávy se již objevily. Uživatel iOS z Ruska měl přístroj zamknutý po stažení falešné verze Pokemon Go a byl požádán, aby pro odemčení zaplatil €40. Je zřejmé, že počítačoví zločinci stále zdokonalují způsoby, jak uživatele využívat a napálit, to je důvod, proč je třeba dávat pozor na to, co do vašeho zařízení stahujete. Pokud jste již byli nakaženi, Pokemon Go ihned odstraňte, aniž byste virus nechali převzít kontrolu.

Jak se můžete vyhnout stažení falešné aplikace?

Chcete-li zjistit, zda je verze hry legitimní, je vždy užitečné podívat se na recenze a hodnocení. Je to skvělý způsob, jak zjistit, které programy jsou nevhodné. Pokud zjistíte, že aplikace má špatná recenze a hodně kritiky od uživatelů – zdržte se jejího stažení a rozhodněte se raději pro bezpečnější možnost. Pokud jste se již rozhodli pro nějaký program, nedělejte to ve spěchu a podrobně prozkoumejte jaká povolení vyžaduje. Instalaci okamžitě ukončete v případě, že jste si všimli něčeho podezřelého.

Jak odstranit Pokemon Go virus z infikovaného zařízení?

Jak jsme se již zmínili, odstranění Pokemon Go může být provedeno za použití správného antivirového softwaru. Ujistěte se, že získate nástroj, který je kompatibilní s vašim zařízením. V opačném případě nemusí být schopen spustit kontrolu systému. V případě, že program není nebezpečný, i když, antivirové programy to nemusí zjistit. V takovém případě můžete aplikaci Pokemon Go jednoduše z vašeho zařízení odstranit prostřednictvím nastavení přístroje. A co je nejdůležitější, nezapomeňte být vždy na pozoru před potenciálně nebezpečnými aplikacemi.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Fortect Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Kompatibilní s macOS
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Fortect Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Fortect Intego má bezplatný omezený skener. Fortect Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Fortect, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Doporučujeme Vám

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Vášnivý výzkumník virů

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Gabriel E. Hall
O společnosti Esolutions

Návody na odstranění v dalších jazycích