Míra závažnosti:  
  (43/100)

Odstranit virus Mac (Návod k odstranení) - aktualizace Říj 2020

od Jake Doevan - - | Druh: Malware

Mac virus – počítačová infekce, která zobrazuje reklamy, způsobuje přesměrování na podezřelé stránky nebo dokonce krade citlivé informace

Mac virus - Your Mac is infected with 3 viruses

Mac virus je termín, který se používá k popisu infekcí specificky zaměřených na operační systémy Mac a zahrnuje adware, únosce prohlížeče, trojské koně, backdoory (zadní vrátka) a další malware. Zatímco mírné infekce mohou být jen nepříjemné, hrozby, jako je OSX/Shlayer, mohou na pozadí instalovat různé potenciálně nežádoucí programy, vypnout bezpečnostní program Gatekeeper a ohrozit bezpečnost online.

Většina uživatelů si viru Mac možná ani nevšimne, protože ty nejnebezpečnější hrozby jsou navrženy takovým způsobem, který uživatelům zabraňuje je okamžitě spatřit. Pokud se však váš Mac chová podivně, například všimnete si, že aplikace, jako je Advanced Mac Cleaner se nainstalovaly bez vašeho souhlasu, nebo Google Chrome, Safari nebo jiný prohlížeč vám neustále zobrazuje reklamy, je s největší pravděpodobností, že jste infikováni virem Mac.

Některé chování počítače, jako je zpomalení, však nemusí souviset s infekcemi a může se týkat problémů s konfigurací nebo pouze zastaralého softwaru. Proto je důležité vědět, zda je vaše zařízení opravdu infikováno, a pokud ano – odstranění virů Mac by mělo být provedeno co nejdříve, aby se předešlo následkům, jako je další napadení škodlivým softwarem, ztráta peněz nebo dokonce krádež identity.

Název Mac virus
Typ Adware, únosce prohlížeče, scareware, spyware, trojský kůň, ransomware, dropper, cryptominer a jiný malware
Cílové systémy macOS, Mac OS X, iOS
Distribuční metody Softwarové balíčky, falešné aktualizace Adobe Flash, nevyžádané e-maily, napadené webové stránky, stránky torrentů atd.
Rizikové faktory Instalace dalšího malwaru, odhalení citlivých dat, přesměrování na podvodné nebo phishingové stránky, ztráta peněz, krádež identity, atd.
Odstranění V některých případech vestavěná ochrana k odstranění Mac malwaru nestačí. Nainstalujte tedy renomovaný bezpečnostní software a proveďte scan celého systému
Obnovení  Chcete-li obnovit normální činnost systému macOS po virové infekci, použijte program Reimage Reimage Cleaner Intego

V závislosti na typu infekce může virus Mac použít různé metody, jak se dostat do vašeho zařízení. Adware a únosci prohlížeče se obvykle šíří jako doplňky prohlížeče, nebo samostatné aplikace, které předstírají, že jsou užitečné – bezpečnostní odborníci je označují jako scareware. Nicméně, závažnější malware se obvykle šíří pomocí sofistikovanějších metod, jako:

 • Napadené stránky;
 • Falešné aktualizace (zejména Adobe Flash nebo Java, které byly konečně zrušeny společností Apple v roce 2012);
 • Torrentové stránky;
 • Nevyžádané e-maily;
 • Exploity, atd.

Tyto metody jsou obvykle používány nebezpečnějšími hrozbami, jako jsou backdoory, RAT, ransomware, cryptojackery a mnoha dalšími.

Chcete-li zjistit, zda je vaše zařízení Mac infikováno, měli byste jej zkontrolovat pomocí spolehlivého bezpečnostního softwaru, například SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes a virus Mac odstranit. V ostatních případech však budete moci potenciálně nežádoucí programy odstranit ručně, ačkoliv to také není pravidlem. Nakonec, pokud zjistíte infekci, ukončete ji a poté zkontrolujte počítač pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego – může obnovit činnost Macu a opravit poškození způsobené virem.

Mýtus „Mac viry neexistují“

Roky mnoho uživatelů Mac věřilo, že se viry nakazit nemohou jednoduše kvůli způsobu, jakým jsou stroje navrženy. Vaše zařízení vám opravdu neumožňuje instalovat aplikace odkudkoli mimo oficiální úložiště aplikací. Kromě toho, vestavěné nástroje ochrany, jako je Xprotect drží škodlivý software na uzdě.

Viry Mac však existují a daří se jim obcházet bezpečnostní opatření společnosti Apple, protože hackeři vytvářejí stále sofistikovanější malware. I když je pravda, že zařízení Mac jsou méně náchylná k infekci než stroje se systémem Windows, nejsou vůči virům imunní. Bohužel, existují stovky, ne-li tisíce uživatelů Mac, kteří stále věří, že Mac se infekcí nenakazí a nevyužívají ani základní bezpečnostní opatření.

Ukončení viru MacMac virus je typ malwaru, který se zaměřuje na počítače Mac a může mít za následek ztrátu peněz, instalaci falešného softwaru a dokonce krádež identity

Zatímco nakažení virem Mac je obecně vzácná záležitost, adware a phishing, který s Mac souvisí, se v průběhu let dramaticky zvýšil. V roce 2019 vzrostla míra virové infekce Mac o 60% ve srovnání s předchozím rokem, zatímco v letech 2016 až 2017 došlo k nárůstu o 270%. Proto neignorujte varování od odborníků na kybernetickou bezpečnost a adekvátně chraňte zařízení před infekcemi – instalujte bezpečnostní software, aktualizujte zařízení a při instalaci nových aplikací nebo procházení webu buďte opatrní.

Falešné optimalizační nástroje Mac jsou stále aktivnější

Jedním z nejčastějších příkladů virů Mac je falešný optimalizační software, jinak známý jako scareware. Tyto nástroje jsou vytvořeny tak, aby záměrně uváděly uživatele do omylu, aby si mysleli, že jejich stroje mají velké potíže, a to buď tím, že si tvrdí, že máte závažné virové infekce nebo zobrazují falešně pozitivní výsledky.

Hlavním cílem tohoto softwaru je však to, aby uživatelé platili za jeho plnou verzi, místo aby jim skutečně pomohli opravit jejich počítače. Falešné optimalizační nástroje mohou nejen selhat, ale také narušit normální provoz Mac odstraněním nezbytných souborů nebo ovlivněním jiných prvků systému.

Níže uvidíte nejrozšířenější verze virů Mac, které se týkají kategorie scareware – ujistěte se, že ukončíte jakýkoli typ těchto programů, pokud se objeví na vašem zařízení.

Advanced Mac Cleaner

Advanced Mac Cleaner je jeden z nejznámějších virů Mac – instaluje se do systémů prostřednictvím softwarových balíčků, prostřednictvím falešných aktualizací Adobe Flash nebo se infiltruje pomocí stahovačů škodlivého softwaru, jako je například trojský kůň Shlayer.

Advanced Mac Cleaner je software, který je speciálně navržen pro Mac a patří do kategorie scareware. Tyto potenciálně nežádoucí programy se obvykle zaměřují na podvádění uživatelů a chtějí po nich, aby si koupili plnou verzi aplikace. Tyto nástroje, které jsou označovány jako „optimalizátory systému“, obvykle zobrazují výsledky falešných skenů, které uvádějí nebezpečné počítačové infekce nebo jiné nesrovnalosti, které je třeba okamžitě odstranit.

Poměrně často se uživatelé také bojí konkrétních časovačů, červeného blikajícího textu a dalších triků sociálního inženýrství. Zatímco většina z důvtipných uživatelů počítačů si je vědoma podvodného schématu, starší lidé nebo ti, kteří nejsou obeznámeni se světem výpočetní techniky, často věří lži a nakonec utrácejí peníze za zbytečný software, jako je například Advanced Mac Cleaner.

Mac virus Advanced Mac Cleaner

Mac Auto Fixer

Mac Auto Fixer je další scarewarová aplikace, která funguje velmi podobně jako všechny podvody technické podpory, které jsou určeny pro Mac. Vytvořená PCVARK, jedním z nejkontroverznějších vývojářů softwaru, je propagován jako nástroj, který umí vyčistit a urychlit počítač Mac, zatímco ve skutečnosti je to falešný systémový optimalizátor určený pro podvedení uživatelů, aby si zakoupili jeho plnou verzi.

Ve skutečnosti je Mac Auto Fixer typem viru pro Mac, který nebude optimalizovat, čistit ani zlepšovat provoz počítače. Software je také často nalezen na scamových stránkách, které zobrazují falešné virové infekce – uživatele obvykle na takové podvodné stránky přesměruje adware – typ potenciálně nežádoucí aplikace, která se zaměřuje na zobrazování reklam na všech webových stránkách, které uživatel navštíví.

Proto, pokud zjistíte, že Mac Auto Fixer provádí skenování v počítači, je nejlepší jej okamžitě odstranit. I když tento nástroj není nebezpečný, může mít za následek ztrátu peněz a bude vám připomínat, že máte falešné virové infekce.

Mac Tonic

Mac Tonic je další falešný optimalizátor systému a potenciálně nežádoucí program určený pro operační systémy Mac. Zatímco mnozí najdou tuto aplikaci na svých počítačích brzy po instalaci programu zdarma nebo sharewaru, je také známo, že se šíří pomocí falešných aktualizací Adobe Flash a Adobe Shockwave.

Aplikace má typické chování PUP:

 • instaluje se bez povšimnutí uživatele;
 • neprodleně provádí systémová skenování a nachází různé problémy a infekce;
 • žádá uživatele, aby si zakoupili jeho plnou verzi pro opravu svých strojů;
 • neustále zobrazuje reklamy, které propagují jeho plnou verzi;
 • přidává do systému položky, který zabraňují snadnému odstranění Mac Tonic.

Proto, pokud jste ho našli na svém zařízení, neberte ohled na žádná hlášení této aplikace a okamžitě ji buď ručně nebo automaticky smažte – vyberte druhou možnost, pokud máte potíže tuto aplikaci odstranit sami.

Mac virus Mac tonic

Hlavní únosci, adware a podvody, které byste měli znát

QSearch

QSearch je únosce prohlížeče, který byl vytvořen výhradně pro operační systémy Mac, ale může ovlivnit jakýkoli typ prohlížeče, včetně Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera a dalších. Potenciálně nežádoucí program se specializuje na převzetí kontroly nad prohlížeči nastavením domovské stránky a nové karty URL na adresu qsearch.cc nebo analytics.qsearch.cc a poté zobrazí falešné výsledky vyhledávání, které jsou naplněny sponzorovanými odkazy.

Schéma je přímočaré a velmi podobné adwaru – vývojáři QSearch generují příjmy pokaždé, když se na klamné odkazy klikne – tento typ programu se nazývá pay-per-click. Čím více reklam a vyskakovacích oken se zobrazí, tím více získávají autoři softwaru.

Zážitek z prohlížení koncových uživatelů je bohužel zcela zničen, protože se musí zabývat únosem QSearch, který může představovat bezpečnostní rizika:

 • Alternativní výsledky vyhledávání, které nejsou nutně užitečné a někdy mohou zabránit nalezení relevantních informací;
 • Některý text na stránkách se změní na hypertextové odkazy;
 • Vyskakovací reklamy se zobrazují na stránkách, které jsou legitimní a obvykle reklamy nezobrazují.
 • Phishingové stránky mohou mít za následek ztrátu peněz nebo instalaci falešného softwaru;
 • Sledování informací může odhalit i soukromá data neznámým třetím stranám.

Mac virus QSearch

MyShopcoupon

MyShopcoupon je plugin, který údajně pomáhá uživatelům najít nejlepší nabídky online a ušetřit peníze. Zatímco teoreticky to zní jako skvělá volba najít nejlepší kupóny, nabídky a slevy při nakupování online, aktivita této potenciálně nežádoucí aplikace často uživatele Macu zklame.

Jakmile uživatelé MyShopcoupon nainstalují, mohou rychle zjistit, že jejich webové prohlížeče jsou naplněny reklamami, které se objevují ve formátech vyskakovacích oken, odkazů v textu, bannerů, blikajících oken a dalších rušivých obsahů, které narušují relace procházení webu namísto toho, aby skutečně pomáhaly uživatelům najít relevantní informace nebo produkty, o které mají zájem.

Kromě rušivých reklam, MyShopcoupon také sleduje uživatele, kteří mají tuto aplikaci nainstalovanou. Informace, které shromažďuje zahrnují:

 • IP adresu;
 • Geografickou lokaci;
 • Cookies;
 • Vyhledávací dotazy;
 • Navštívená místa a dobu trvání návštěvy;
 • Odkazy na které se kliklo;
 • Informace o systému, jako je verze OS, atd.

Zatímco tento Mac virus není tak nebezpečný jako keyloggery nebo zloději dat, může stále poškodit webový prohlížeč a může vést k nezabezpečeným webovým stránkám.

Mac Detected TAPSNAKE infection

Mac Detected TAPSNAKE infection je podvod, který se používá k získávání osobních údajů od lidí tím, že je klamným způsobem přiměje zavolat na telefonní čísla. Existuje mnoho verzí tohoto podvodu, který uživatele děsí, že byly detekovány viry Tapsnake, CronDNS a Dubfishicv. Na žádné číslo z této varovné zprávy nevolejte. Zpráva obsahuje toto varování:

****Dont Restart Your Computer ****

Mac Detected TAPSNAKE infection, The Infections detected, indicate some recent downloads on the computer which in turn has created problems on the computer.Call Mac professionals at 800-130-1949 and share this code B2957E to the Technician to Fix This.

PLEASE DO NOT SHUT DOWN OR RESTART THE COMPUTER, DOING THAT MAY LEAD TO DATA LOSS AND POSSIBLE FAILURE OF THE OPERATING SYSTEM, AND POTENTIAL NON BOOTABLE SITUATION RESULTING IN COMPLETE DATA LOSS. CONTACT LIVE CERTIFIED TECHNICIANS TO RESOLVE THE ISSUE CALLING TOLL FREE: 800-130-1949

Taková okna zavřete, protože jakákoli interakce s těmito výstrahami může vést k závažnějším problémům než samotný virus Mac. Musíte si nainstalovat spolehlivý anti-malwarový nástroj a počítač důkladně vyčistit, protože všechny tyto příznaky jsou často způsobeny PUP programy – kybernetičtí vetřelci, kteří se proplíží do počítače za vašimi zády.

Mac virus - Apple Security Breach

Mac OS X is infected (4) by viruses

Mac OS X je infikován (4) viry je další kampaň sociálního inženýrství založená na obrazovce uzamčení, která tvrdí, že byla v systému zjištěna činnost malwaru. Tento podvod se zaměřuje na to, aby uživatelé volaly na podporu pro okamžitou opravu. Jedná se však o podvod technické podpory, který úzce souvisí s adwarem. Jakmile takový virus infikuje systém, upraví jej a začne zobrazovat falešná varování.

Malware se většinou snaží ukrást přihlašovací údaje k účtu, další přihlašovací údaje, jako jsou hesla nebo údaje o kreditní kartě. Tento podvod však může být také použit k infikování systému jiným malwarem nebo přihlásit oběť ke zbytečným službám, které budou odhaleny pouze při kontrole faktury za telefon. Mějte na paměti, že zpráva, která je doručena do vašeho webového prohlížeče, jakmile začnete procházet internet, není nic jiného než podvod! Ignorujte ji, abyste zabránili útočníkovi získat vzdálený přístup k vašemu počítači!

Macy nejsou imunní vůči virům – zde je návod, jak se adekvátně chránit

Jak jsme již zmínili, nejčastější infekce, které napadají Mac, jsou adwary a podobné, potenciálně nežádoucí programy. I když byly zpočátku považovány za neškodné, mohou ohrozit bezpečnost zařízení a vést k mnohem závažnějším infekcím, takže adware není vůbec bezpečný.

Chcete-li se chránit před podvodným softwarem, který neustále zobrazuje reklamy, přesměrovává vás na phishingové nebo podvodné weby a snaží se vás přesvědčit, že je Mac infikován, nikdy byste neměli stahovat aplikace z webových stránek třetích stran a důvěřovat pouze oficiálním zdrojům, jako jsou App Store nebo Chrome web obchod. Přesto to neznamená, že je váš Mac imunní vůči nežádoucím programům.

Proto byste měli vždy věnovat velkou pozornost procesu instalace všech aplikací, které instalujete, dokonce i těch, které jsou legitimní. Vždy si přečtěte pokyny k instalaci, nepřeskakujte kroky a zrušte všechny doporučené volitelné aplikace v režimu pokročilé/vlastní instalace.

Jednou z nejlepších bezpečnostních rad by navíc byla instalace a spuštění komplexního bezpečnostního softwaru, který by zabránil vstupu nejnebezpečnějších mac virů a také zajištění toho, aby byl váš systém aktualizován na nejnovější verzi. Stejně jako Windows, ani software společnosti Apple není dokonalý a obsahuje chyby, které mohou hackeři zneužít k automatické infiltraci škodlivým softwarem. I když jsou takové hrozby vzácné, je vždy nejlepší udržovat váš systém opravený, aby se zabránilo infekcím.

Více informací o virech Mac naleznete v jim věnované sekci

Zatímco Mac je obecně považován za mnohem bezpečnější operační systém než Windows, není to úplně pravda. Odborníci odhadují, že přibližně 1 miliarda počítačů provozuje systém Windows, zatímco přibližně 100 milionů uživatelů si vybere počítač Mac. Proto má smysl pro kybernetické zločince, aby vytvořili více škodlivého softwaru pro nejvíce dominující počítačový systém.

Nicméně, viry Mac nepolevují, pokud jde o rozmanitost, sofistikovanost, prevalenci a další funkce škodlivého softwaru. V důsledku toho se uživatelé mohou setkat s následujícími kategoriemi nebo Mac viry:

 • Adware
 • Únosci prohlížeče
 • Falešné optimalizátory systému
 • Cryptominers (těžba kryptoměny)
 • Bankovní trojské koně
 • Ransomware
 • Zloději dat
 • Keyloggery, atd.

Bez ohledu na to, který typ viru Mac váš počítač trápí, je nezbytné jej odstranit, protože takové infekce mohou vyústit v odhalení citlivých informací kybernetickým zločincům, ztrátu peněz, instalaci jiného škodlivého softwaru atd. Navíc může být váš počítač přidán do botnetu, který by z něj vytvořil nezastavitelný spamový počítač, který posílá falešné zprávy všem kontaktům na Facebooku, emailu, Skypu, atd.

Další informace a typy virů Mac naleznete v kategorii virů Mac.

Odstraňte virus Mac ze systému, aby se zabránilo další problémům

Pokud váš systém vykazuje příznaky infekce, měli byste okamžitě podniknout kroky a okamžitě virus Mac odstranit z počítače. Existují však dva způsoby, jak infekci odstranit – ruční a automatické. Zatímco oba z nich mohou být stejně účinné, automatické dává uživatelům výhodu v prevenci infekcí do budoucna.

Pokud váš Mac trápí únosce prohlížeče nebo adware, budete s největší pravděpodobností schopni provést úplné odstranění virů Mac pouhým přesunutím nechtěné aplikace do koše a smazáním složky /Knihovna/LaunchAgents,/Knihovna/Aplikační podpora a /Knihovna/LaunchDaemons. Pokud si nejste jisti, jak to udělat, měli byste místo toho nainstalovat bezpečnostní software a nežádoucí aplikace odstranit automaticky.

Kromě toho, závažnější hrozby, jako jsou trojské koně a podobné viry, podstatně mění systémy Mac, takže ukončení těchto infekcí by bylo téměř nemožné. Proto si stáhněte program SpyHunter 5Combo Cleaner nebo Malwarebytes, abyste se zbavili Mac viru nadobro a pak zkontrolujte zařízení s programem Reimage Reimage Cleaner Intego.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu Reimage Reimage Cleaner Intego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.
obrázek pro Mac virus
Mac virus

Návod na ruční odstranění viru Mac:

Odstranit Mac ze Mac OS X systému

Chcete-li z počítače odstranit virus Mac, postupujte podle následujících kroků:

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte Mac a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit Mac z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte Mac a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby Mac Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus Mac z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být Mac z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit Mac z Mozilla Firefox (FF)

Některé infekce mohou změnit nastavení aplikace Mozilla Firefox a zůstat trvalé, a to i po odstranění primární hrozby. Po odstranění viru proto prohlížeč Mozilla Firefox aktualizujte:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte Mac a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby Mac. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit Mac z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte Mac a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby Mac. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit Mac z Safari

Chcete-li zajistit, aby Safari neuchovával žádné prvky infekce, resetujte jej podle následujících kroků:

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte Mac, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace Mac dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Myslete na to a zálohujte svá data každý den nebo týden.

Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions


Váš názor na Mac virus