Míra závažnosti:  
  (10/100)

Odstranit FileHunter (Návod pro jednoduché odstranění)

od Ugnius Kiguolis - - | Druh: Adware

Dobrý den. Mám určité pochybnosti ohledně aplikace FileHunter. Nainstaloval jsem si tento program před několika týdny. Vypadá to ale, že torrentové soubory nestahuje správně. Stahování souboru se většinou zastaví na 99% a dál nejede. Kde je chyba? Mám tento program odstranit? Líbilo se mi jeho rozhraní a zdál se mi uživatelsky přívětivý, jeho zamrzání ve mně ale budí jisté pochybnosti.

Funguje program FileHunter?

FileHunter je zdarma nabízená aplikace, jejímž cílem je údajně „pomoci uživateli s vyhledáváním a stahováním všech druhů souborů včetně videí, MP3, dokumentů a softwaru. Tento program byl vytvořen pro p2p výměnu souborů přímo mezi uživateli, k čemuž využívá torrenty“. Na počátku roku 2011 jej vyvinula společnost Corsair Logic. Program si od té doby stáhlo již několik milionů uživatelů. My vám tento program rozhodně nedoporučujeme, a to hned z několika důvodů. Jsou to tyto:

 • FileHunter NEFUNGUJE jako program pro stahování souborů;
 • Patří do kategorie adwaru a PUP (potenciálně nežádoucích programů);
 • Do počítačů proniká jako skrytá příloha softwaru zdarma;
 • Zobrazuje pochybnou inzerci;
 • Způsobuje potenciálně nebezpečná přesměrování;
 • Využívá cookies a rozšiřuje o uživatelích informace související s jejich vyhledáváním na internetu;
 • Snižuje výkonnost prohlížeče.

Výše uvedené nedostatky byly odhaleny odborníky na počítačovou bezpečnost, kteří program FileHunter analyzovali téměř půl roku. Pokud si výše uvedeným nepříjemnostem, jejichž důsledky by navíc mohly představovat pro počítač i hrozbu, nepřejete čelit, měli byste FileHunter ze svého systému neprodleně odstranit. K tomu lze využít program ReimageIntego či návod uvedený na stránce 2.

FileHunter představuje pro počítač bezpečnostní riziko. Proč?

FileHunter se řadí mezi potenciálně nežádoucí programy, což znamená, že počítač neohrožuje ani nepoškozuje přímo. Není naprogramován tak, aby ovlivňoval chod operačního systému. Je naprogramován „pouze“ k zobrazování reklam a sponzorovaných odkazů, které vás ale mohou poslat na nežádoucí, někdy dokonce škodlivé weby. Ihned po nainstalování do počítače zanechá tento program svůj doplněk ve všech internetových prohlížečích (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari). Ty začnou následně zobrazovat velké množství reklam s hlavičkou „Ads by FileHunter“ či “FileHunter ads.” Hlavním problémem, který se s reklamami, bannery a vyskakovacími okny FileHunter pojí, přitom není ani tak jejich rušivost, jako spíše problematický obsah, na který se uživatel po jejich rozkliknutí dostane. Podle posledních výzkumů vás FileHunter přepošle s největší pravděpodobností na neznámé stránky určené k nakupování, na potenciálně nebezpečné oficiální stránky, online průzkumy a podobně. Adware FileHunter může rovněž využívat sledovací cookies. S jejich pomocí dokáže shromažďovat potenciálně neidentifikovatelné informace o vašem pohybu po internetu. Únik těchto informací bývá přitom považován za narušení ochrany soukromí, neboť není zřejmé, kdo a kde bude příjemcem takto nashromážděných dat.

FileHunter virus displaying pop-up advertisements

Jak se vám tento program dostane do prohlížečů Chrome, Firefox, IE, aniž si toho všimnete?

Adware FileHunter je legitimní aplikace s vlastní oficiální stránkou, kterou ale již není možné načíst. Program je však stále ke stažení na různých webech třetích stran, např. na download.com, cnet.com, soft32.com a mnohých dalších. Na některých nedůvěryhodných stránkách už ale odkazy na stažení tohoto programu také nejsou aktivní.

Kromě přímého a vědomého stažení do systému se vám může FileHunter dostat do počítače i nepřímo a pokoutně. I jeho tvůrci, stejně jako mnoho dalších, totiž sáhli po oblíbené distribuční metodě zvané „balíčkování“. Zaplatili vývojářům freewaru, kteří za úplatu svolili se šířením FileHunteru v jednom instalačním balíčku společně se svým freewarem/sharewarem. Nejúčinnější ochranou před nežádoucími programy šířenými právě touto cestou je ostražitost při instalaci freewaru. Kromě toho je důležité číst si vždy také ‚Licenční smlouvu s koncovým uživatelem‘ a ‚Zásady ochrany osobních údajů‘ každého instalovaného programu a při stahování si vybírat vždy možnost Pokročilé/Vlastní instalace. POZNÁMKA: virus FileHunter obvykle propaguje vyhledávač ZinkWink, který se vám může po napadení FileHunterem objevit v prohlížečích jako vaše nová domovská stránka či nový výchozí vyhledávač.

Jak mohu postupovat při odstranění FileHunteru?

Prohlížečový doplněk FileHunter lze deaktivovat ručně. Naši specialisté pro vás připravili podrobný návod. My však zpravidla doporučujeme využívat k odstraňování podobných potenciálně nežádoucích programů profesionální anti-malwarové programy. Jen ty totiž odstraní veškeré součásti nežádoucích aplikací skutečně spolehlivě.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění hrozby FileHunter:

Odstranit FileHunter ze Windows systémů

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby FileHunter a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku FileHunter či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit FileHunter ze Mac OS X systému

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte FileHunter a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit FileHunter z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte FileHunter a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby FileHunter Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstranit FileHunter z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být FileHunter z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit FileHunter z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte FileHunter a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby FileHunter. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit FileHunter z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte FileHunter a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby FileHunter. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit FileHunter z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte FileHunter, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace FileHunter dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Vůdce

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Ugnius Kiguolis
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-filehunter.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na FileHunter