Míra závažnosti:  
  (14/100)

Odstranit virus “Error #268D3” (Instrukce k odstranení) - aktualizace Led 2021

od Jake Doevan - - | Druh: Adware

Jak poznám, že mám v počítači virus “Error #268D3”?

“Error #268D3” virus

Pravděpodobně se jedná o virus „Error #268D3“, pokud váš počítač hlásí „kritické“ chyby a tvrdí, že jediným způsobem, jak je vyřešit, je zavotat na bezplatné číslo. Ve skutečnosti tato čísla patří podvodníkům, kteří jsou ochotni přinutit uživatele stáhnout si falešný software nebo ukrást jeho osobní ůdaje.

Kromě toho ve většině případů takové podvody jako “Error #268D3” skončí se značně zvýšeným účtem za telefon, takže není pochyb o tom, že je nutné software, který způsobuje tyto falešné chybové zprávy co nejdříve odstranit.

Dále bychom měli dodat, že toto falešné oznámení technické podpory úzce souvisí s problémem přesměrování na Microsoftsupportdesk.com. Samozřejmě můžete být také přesměrováni na jinou podvodnou stránku, která obsahuje loga společnosti Microsoft a další zajímavé detaily.

Jakmile přejdete na jednu z těchto webových stránek, okamžitě se zobrazí velká výstraha, která začíná větou ** YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED **. Pak se uvádí, že kód chyby je #268D3 a že musíte okamžitě získat technickou podporu, protože váš počítač je infikován virem a spywarem.

Mějte na paměti, že následující příkazy, které vám jsou uvedeny v tomto přehledu, mohou snadno odhalit vaše hesla, údaje o kreditní kartě a podobné informace. Tuto zprávu musíte ignorovat a virus Error #268D3 Tech support odstranit, protože nemá nic společného se společností Microsoft a jinými renomovanými společnostmi.

Chcete-li odblokovat počítač, měli byste tuto podvodnou výstrahu vypnout tak, že přejdete do správce úloh a ukončíte proces nazvaný bsodm.exe. Bohužel každý virus, včetně podvodného viru #268D3, mutuje, takže existuje šance, že budete muset ukončit jiný proces. Chcete-li zjistit, který proces je ten škodlivý zkontrolujte datum instalace a vyberte ten, který byl nainstalován ve stejný den, kdy se objevila zpráva této falešné podvodné technické podpory. 

Error #268D3 alert“Error #268D3” virus

Když jsme testovali tento chybový virus, všimli jsme si, že některé jeho verze přestaly blokovat plochu po 5, 10 nebo více minutách. Je zřejmé, že škodlivý software, který se skrývá za tímto podvodem, se snaží zastrašit své oběti. Pokud vidíte tuto falešnou zprávu na obrazovce, měli byste ji ignorovat a postarat se o odstranění viru Error #268D3. Ujistěte se, že to uděláte bez prodlení, protože podvodníci technické podpory, kteří se vás snaží zastrašit, abyste zavolali na níže uvedená čísla se mohou pokusit na vašem počítači zahájit další činnosti. Následující jsou falešná telefonní čísla technické podpory na která byste NEMĚLI VOLAT:

 • 855-712-8551;
 • 855-976-9325;
 • 855-466-6491;

Jaký mají cíl podvodníci technické podpory?

“Error #268D3” podvodníci se snaží přesvědčit uživatele počítače, aby zavolal na podvodné telefonní číslo a jejich primárním cílem je přesvědčit uživatele, aby jim umožnil přístup k počítači. Podvodníci pak mohou na počítačový systém umístit škodlivé programy, jako jsou trojské koně, viry nebo červy. Dejte si pozor, protože se mohou pokoušet vás špehovat a ukrást vaše osobní nebo bankovní informace.

Nicméně, někteří podvodníci se nesnaží získat přístup k počítači oběti, ale chtějí oběť přesvědčit k nákupu nepoctivých anti-spywarových nebo anti-malwarových programů. Neměli byste se nechat podvodníky oklamat. Proto jakmile si všimnete reklamy „Error #268D3”, měli byste zkontrolovat seznam programů, které byly nedávno nainstalovány v počítači.

Pokud nejste pokročilý uživatel počítače, můžete zjistit jestli máte adware “Error #268D3” pomocí známého a důvěryhodného anti-malwarového programu, jako je například ReimageIntego, ale pokud chcete, můžete adware odstranit také ručně. Návod na odstranění Error #268D3 naleznete také zde.

Jak Error #268D3 „unesl“ váš počítačový systém?

Obvykle se tyto potenciálně nežádoucí programy (PUP) šíří spolu s jiným programem zdarma a mohou být instalovány bez povšimnutí uživatele. Stává se to proto, že výroky o existenci těchto dodatků jsou obvykle v nastavení výchozí nebo standardní instalace skryty a většina uživatelů počítačů se na ně spoléhá. Chcete-li zabránit instalaci volitelných aplikací, doporučujeme zvolit volbu vlastní nebo pokročilé instalace a pak zrušit výběr všech nežádoucích příloh. Teprve pak můžete dokončit instalaci obvyklým způsobem.

Doporučujeme také, abyste informovali své zaměstnance nebo členy rodiny o tom, jak správně instalovat software a také je upozornili na podvodníky technické podpory.

Jak odstranit adware Error #268D3 z počítače?

Virus Error #268D3 byste měli odstranit co nejdříve, protože tento program snižuje výkon počítače, generuje nekončící tok vyskakovacích reklam a pokouší se uživatele oklamat. Kybernetičtí zločinci se schovávají za názvem společnosti Microsoft, aby vás oklamali, ale nezapomeňte, že reklamy od Error #268D3 jsou falešné a nemají se společností Microsoft nic společného.

Podpora společnosti Microsoft by vás nikdy nepožádala o poskytnutí osobních informací nebo údajů o kreditní kartě prostřednictvím telefonu. Chcete-li zabránit tomu, aby se tyto falešné výstrahy zobrazovaly na obrazovce počítače, měli byste Error #268D3 odstranit automaticky nebo ručně. Vyberte si metodu, která vám nejlépe vyhovuje a zbavte se tohoto adware parazita ihned.

Poškození způsobené viry můžete odstranit pomocí programu ReimageIntego. K detekci potenciálně nežádoucích programů a virů se všemi soubory a položkami registru, které s nimi souvisí se doporučují programy SpyHunter 5Combo Cleaner a Malwarebytes.

Nabídka
jednejte ihned!
Stáhnout
Reimage Záruka
Spokojenosti
Stáhnout
Intego Záruka
Spokojenosti
Kompatibilní s Microsoft Windows Supported versions Kompatibilní s OS X Supported versions
Co dělat, když se virus nepodaří odstranit?
Pokud se vám nepodaří odstranit poškození způsobené viry pomocí Reimage Intego, pošlete dotaz našemu týmu podpory a poskytněte co nejvíce podrobností.
Program Reimage Intego má bezplatný omezený skener. Reimage Intego nabízí důkladnější skenování, když si koupíte jeho plnou verzi. Pokud bezplatný skener zjistí problémy, můžete je opravit pomocí bezplatné ruční opravy nebo se můžete rozhodnout zakoupit plnou verzi, abyste je odstranili automaticky.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Reimage, zkuste spustit SpyHunter 5.
Podobné programy
Různé programy byly vytvořeny pro různé účely. Pokud se vám nepodařilo opravit poškozené soubory pomocí programu Intego, zkuste spustit Combo Cleaner.

Návod na ruční odstranění viru “Error #268D3”:

Odstranit “Error #268D3” ze Windows systémů

Pokud je váš operační systém Windows zablokován, první věc, kterou byste měli udělat, je zakázat postižený webový prohlížeč. Za tímto účelem přejděte na kartu Správce úloh -> Procesy a zrušte chrome.exe, explorer.exe a podobné procesy. Pak byste měli odinstalovat každý podezřelý program, který najdete ve Správci úloh podle níže uvedeného návodu.

 1. Klikněte na Start Control Panel Programs and Features (používáte-li prohlížeč Windows XP, klikněte na Add/Remove Programs). Klikněte na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (používáte-li prohlížeč 'Windows XP', klikněte na 'Add/Remove Programs').
 2. Používáte-li prohlížeč Windows 10 / Windows 8, klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví Quick Access Menu, zvolte Control Panel a Uninstall a Program. Používáte-li prohlížeč 'Windows 10 / Windows 8', klikněte pravým tlačítkem myši na levý spodní roh obrazovky. Jakmile se objeví 'Quick Access Menu', zvolte 'Control Panel' a 'Uninstall a Program'.
 3. Odstranění hrozby “Error #268D3” a s ní spojených programů
  Zde vyhledejte položku “Error #268D3” či jakékoli další nedávno nainstalované podezřelé programy.
 4. Odinstalujte je a klikněte na OK pro uložení těchto změn. Klikněte pravým tlačítkem na každou z podezřelých položek a zvolte 'Uninstall'

Odstranit “Error #268D3” ze Mac OS X systému

Chcete-li zahájit odebrání viru Error #268D3, je nutné zakázat tuto falešnou chybovou zprávu zrušením infikovaného webového prohlížeče. Chcete-li to provést v systému Mac OS X, musíte klepnout pravým tlačítkem myši na ikonu prohlížeče, přidržte klávesu Option a uvidíte, jak se možnost Ukončit změní na Vynutit ukončení. To musíte vybrat a postupovat podle níže uvedených kroků.

 1. Používáte-li OS X, klikněte na tlačítko Go v levém horním rohu obrazovky a zvolte Applications Klikněte na 'Go' a zvolte 'Applications'
 2. Vyčkejte, dokud neuvidíte složku Applications. V té pak vyhledejte “Error #268D3” a jakékoli další podezřelé programy. Poté klikněte na každou z těchto položek pravým tlačítkem myši a zvolte Move to Trash Klikněte postupně na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Move to Trash'

Odstranit “Error #268D3” z Internet Explorer (IE)

 1. Odstraňte nebezpečné doplňky
  Otevřete Internet Explorer, klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu IE) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Manage Add-ons. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Manage add-ons'
 2. Uvidíte okno Manage Add-ons Zde vyhledejte “Error #268D3” a další pochybné pluginy. Ukončete jejich činnost kliknutím na Disable: Klikněte pravým tlačítkem myši na každou ze škodlivých položek a zvolte 'Disable'
 3. V případě, že virus změnil vaši domovskou stránku, změňte ji zpátky:
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) v pravém horním rohu prohlížeče a zvolte Internet Options. Zůstaňte v záložce General.
 4. Zde smažte škodlivou URL adresu a zadejte jméno domény, které dáváte přednost. Klikněte na Apply pro uložení změn. Smažte škodlivé URL adresy, zadejte název domény, které dáváte přednost, a klikněte na 'Apply' pro uložení těchto změn
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Internet Explorer
  Klikněte na ikonu s ozubeným kolem (menu) ještě jednou a zvolte Internet options. Přejděte do záložky Advanced.
 6. Zde zvolte Reset.
 7. V dalším okně zaškrtněte Delete personal settings a znovu zvolte Reset pro dokončení úplného odstranění hrozby “Error #268D3” Přejděte na záložku 'Advanced' a klikněte na tlačítko 'Reset'. Nyní zvolte 'Delete personal settings' a klikněte na tlačítko 'Reset' ještě jednou

Odstraňte virus “Error #268D3” z Microsoft Edge

Obnovte nastavení programu Microsoft Edge (metoda 1):

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Edge a klikněte na More (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky).
 2. Klepněte na Settings pro další možnosti.
 3. Jakmile se otevře okno Settings, klepněte na tlačítko Choose what to clear pod možností Clear browsing data. Přejděte na Nastavení a zvolte 'Choose what to clear'
 4. Zde zvolte vše, co chcete odstranit a klepněte na Clear. Vyberte tlačítko 'Clear'
 5. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tlačítko Start (Windows logo). Zde zvolte Task Manager. Otevřete nabídku Start a zvolte 'Task Manager'
 6. Na kartě Processes najděte Microsoft Edge.
 7. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Go to details. Pokud možnost Go to details nevidíte, klikněte na More details a opakujte předchozí kroky. Klepněte pravým tlačítkem myši na 'Microsoft Edge' a zvolte 'Go to details' Kdyby se volba 'Go to details' nezobrazila, vyberte 'More details'
 8. Když se zobrazí karta Details, najděte všechny položky s názvem Microsoft Edge. Klikněte pravým tlačítkem na každou z nich a vyberte End Task. Najděte položky Microsoft Edge a zvolte 'End Task'

Obnovení prohlížeče Microsoft Edge (metoda 2):

Pokud metoda 1 selhala, budete muset použít pokročilou metodu obnovení aplikace Edge.

 1. Poznámka: před použitím této metody je třeba zálohovat data.
 2. Najděte v počítači tuto složku: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Vyberte každou položku, která je v ní uložena a klikněte pravým tlačítkem myši. Pak zvolte Delete. Přejděte do složky Microsoft Edge, klepněte pravým tlačítkem myši na každou položku a klepněte na 'Delete'
 4. Klikněte na tlačítko Start (logo Windows) a do řádku Search my stuff zadejte window power.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Windows PowerShell a zvolte Run as administrator. Najděte Windows PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte 'Run as administrator'
 6. Jakmile jste správce: Ukáže se okno Windows PowerShell, vložte tento příkazový řádek za PS C:\WINDOWS\system32> a stiskněte klávesu Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Zkopírujte a vložte požadovaný příkaz a klikněte na 'Enter'

Po dokončení těchto kroků by měl být “Error #268D3” z prohlížeče Microsoft Edge odstraněn.

Odstranit “Error #268D3” z Mozilla Firefox (FF)

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete Mozilla Firefox, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Add-ons Extensions. Klikněte na ikonu menu a zvolte 'Add-ons'
 2. Zde vyberte “Error #268D3” a další pochybné pluginy. Klikněte na Remove pro odstranění těchto položek. Zvolte 'Extensions' a vyhledejte škodlivé položky. Klikněte na 'Remove' pro odstranění každé z nich
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Mozilla Firefox
  Klikněte na menu Firefox v levém horním rohu a poté klikněte na otazník. Zde zvolte Troubleshooting Information. Klikněte na ikonu menu a poté na '?'. Zvolte 'Troubleshooting Information'
 4. Nyní uvidíte zprávu Reset Firefox to its default state s tlačítkem Reset Firefox. Na toto tlačítko několikrát klikněte pro definitivní odstranění hrozby “Error #268D3”. Několikrát klikněte na tlačítko 'Reset Firefox'

Odstranit “Error #268D3” z Google Chrome

 1. Odstraňte škodlivé pluginy
  Otevřete Google Chrome, klikněte na ikonu menu (v pravém horním rohu) a zvolte Tools Extensions. Klikněte na ikonu menu. Zvolte 'Tools' a 'Extensions'
 2. Zde vyberte “Error #268D3” a další škodlivé pluginy a odstraňte tyto položky s pomocí ikony koše. Vyhledejte škodlivé položky a odstraňte každou z nich kliknutím na ikonu koše
 3. Klikněte na ikonu menu ještě jednou a v sekci Search zvolte Settings Manage Search engines. V kroku 'Settings' zvolte 'Manage search engines...'
 4. V části Search Engines... odstraňte škodlivé vyhledávací stránky. Měli byste zde ponechat pouze Google či vaši oblíbenou doménu. Pro odstranění škodlivých URL adres klikněte na 'X'
 5. Obnovit původní nastavení aplikace Google Chrome
  V pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome klikněte na ikonu menu a zvolte Settings.
 6. Sjeďte dolů až na konec stránky a klikněte na Reset browser settings. V části 'Settings' pokračujte dolů až k tlačítku 'Reset browser settings' a na něj klikněte
 7. Klikněte na Reset pro potvrzení této akce a definitivní odstranění hrozby “Error #268D3”. Pro dokončení úplného odstranění klikněte na tlačítko 'Reset'

Odstranit “Error #268D3” z Safari

 1. Odstraňte nebezpečná rozšíření
  Otevřete internetový prohlížeč Safari a v hlavní nabídce v levém horním rohu obrazovky klikněte na možnost Safari. Poté zvolte možnost Preferences. Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Preferences'
 2. Zde si zvolte možnost Extensions. Vyhledejte “Error #268D3”, případně jiné podezřelé položky a odstraňte je kliknutím na tlačítko Uninstall. Přejděte na 'Extensions' a odinstalujte škodlivé prohlížečové doplňky
 3. Obnovit původní nastavení aplikace Safari
  Otevřete prohlížeč Safari a klikněte na Safari v menu v levém horním rohu obrazovky. Poté zvolte Reset Safari... Klikněte na 'Safari' a zvolte 'Reset Safari...'
 4. Zobrazí se vám podrobné dialogové okno plné různých možností obnovy původních nastavení. Všechny tyto možnosti jsou obvykle zaškrtnuté, avšak vy si můžete sami vybrat jednotlivá nastavení, která si skutečně přejete obnovit. Poté, co bude odstranění aplikace “Error #268D3” dokončeno, klikněte na tlačítko Reset. Vyberte všechny možnosti a klikněte na tlačítko 'Reset'

Nenechte se špehovat vládou

Vláda má spoustu problémů ohledně sledování údajů uživatelů a špehování obyvatel, proto byste to měli vzít v úvahu a dozvědět se více o pochybných postupech shromažďování informací. Vyhněte se sledování nebo špehování vládou tím, že budete na internetu naprosto anonymní. 

Než budete procházet internet, můžete si zvolit jinou polohu a získat tak přístup k jakémukov obsahu bez omezení. S použitím Private Internet Access VPN se můžete v klidu připojit k internetu bez toho, abyste se obávali, že budete napadeni hackery.

Převezměte kontrolu nad informacemi ke kterým může mít přístup vláda nebo jakákoliv nežádoucí třetí strana a serfujte na internetu bez toho, aby vás někdo špehoval. I když se nezapojujete do nelegálních aktivit a vybraným službám a platformám důvěřujete, buďte podezřívaví v zájmu své vlastní bezpečnosti a jako preventivní opatření používejte službu VPN.

Pro případ útoku malwarem, zálohujte své soubory pro pozdější použití

Různé ztráty dat mohou uživatelům počítače způsobit kybernetické infekce nebo jejich vlastní zavinění. Problémy s programy způsobené malwarem nebo přímo ztráta dat díky zašifrování může vést k problémům s vašim zařízením nebo jeho trvalému poškození. Pokud máte vytvořené správné a aktuální zálohy, snadno se z takového útoku vzpamatujete a vrátíte se zpět k práci.

Po provedení jakýchkoli změn je důležité vytvořit aktualizaci záloh, abyste se mohli vrátit k bodu, na kterém jste pracovali, než malware provedl na vašem zařízení změny nebo způsobil poškození dat nebo výkonu. Pokud máte k dispozici předchozí verzi každého důležitého dokumentu nebo projektu, vyhnete se frustraci a nezhroutite se z toho. A pokud se malware objeví z ničeho nic, určitě se to bude hodit. K obnovení systému použijte program Data Recovery Pro.

O autorovi
Jake Doevan
Jake Doevan - Život je příliš krátký na to ztrácet čas s viry

Pokud vám tento návod s odstraněním nežádoucího programu pomohl a vy jste byli s naší službou spokojeni, budeme rádi, zvážíte-li možnost podpořit naše služby finančním příspěvkem, který je pomůže udržet v chodu. I malá částka může mít svůj význam. Děkujeme.

Kontaktujte Jake Doevan
O společnosti Esolutions

Zdroj: https://www.2-spyware.com/remove-error-268d3-virus.html
Návody na odstranění v dalších jazycích

Váš názor na “Error #268D3” virus